Sayfa 939/981 İlkİlk ... 439839889929937938939940941949 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 7,505 - 7,512 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    bugünkü mb haftalık repo ihalesine teklif gelmedi. daha önce böyle bir durum oldu mu hatırlamıyorum..
    Faiz düşecek.
    Yüksek faizle niye borçlansınlar.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

2.  Alıntı Originally Posted by atakan_bb Yazıyı Oku
    vermez. zaten suan tcmb_mevduat 21,92 % politik faizi 24 250baz dengeler olağan usd kırpırdamaz..

tayyip baba, zengin dostu, fakirin düşmanıdır. 700 çakar attığı taş kuş ürkütsün.. müdür kovuyon borumu.. 700 çakacaktır.
    Neye kime niye çakacak. Hayal görmeyin. Ani ve fazla dalgalanma kimseye yarar getirmez.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    bugünkü mb haftalık repo ihalesine teklif gelmedi. daha önce böyle bir durum oldu mu hatırlamıyorum..
    Geçmişte swap ihalelerinde benzer durum olmuştu.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. 500 puan faiz indirimi bekliyorum...24 ten 19 a...

5. bu kadar dolarcının fiyatta sıkıştığı bi dönem yoktur heralde gerçekten rezalet bekleyen kazanacak o bi gerçek fakat ülke bu kadar kötü durumda olmasaydı keşke euro dolar gibi bi para birimimiz olsaydı diye içinden geçirmiyor değil insan gerçekten çile çektiriyorlar yönetenlerin hatasını bizler çekiyoruz ne işimiz var bizim dolarda yoksa bıktım gerçekten şu ülkeden düşüşler alım fırsatı bu saatten sonra bunlar yüksek kur düşük faiz modeline geçiş yapacaklar çok belli trt de çıkan ekonomist bile aynısını söyledi vedelide dursan faizi düşürecekler dolarda dursan terste bırakıyorlar kısa vadede gerçekten artık şu ülkenin başından bi gitsinler.

6.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    500 puan faiz indirimi bekliyorum...24 ten 19 a...
    500 gelirse (bende 400 veya 500 bekliyorum) bugün dolarda 6 lirayı bugün anlık gösterirler diye düşünüyorum.

Kurda sert atak istemiyorlarsa 300 puana bugün razı olurlar. Oda ihtimal dahilinde

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    5,70 ler civarını mesken yaptı...

Piyasa ve onun kulağı delik uzmanları , kuru sıçratacak bir durum duysalar bekleseler, kur buralarda durmazdı diye düşünüyorum.

Çünkü çok kısa vadede iyi bir kazanç olurdu.

Bu durumdan kaynaklana rasyonel bir yaklaşımla 200 - 300 azami baz puan indirimi bekliyorum.

Böyle bir duruma zaten piyasayı alıştırdılar.

Sonrası Eylüle kadar kur nane olabilir...

8.  Alıntı Originally Posted by hunter77 Yazıyı Oku
    bu kadar dolarcının fiyatta sıkıştığı bi dönem yoktur heralde gerçekten rezalet bekleyen kazanacak o bi gerçek fakat ülke bu kadar kötü durumda olmasaydı keşke euro dolar gibi bi para birimimiz olsaydı diye içinden geçirmiyor değil insan gerçekten çile çektiriyorlar yönetenlerin hatasını bizler çekiyoruz ne işimiz var bizim dolarda yoksa bıktım gerçekten şu ülkeden düşüşler alım fırsatı bu saatten sonra bunlar yüksek kur düşük faiz modeline geçiş yapacaklar çok belli trt de çıkan ekonomist bile aynısını söyledi vedelide dursan faizi düşürecekler dolarda dursan terste bırakıyorlar kısa vadede gerçekten artık şu ülkenin başından bi gitsinler.
    Ne yaparlarsa yapsınlar, azami 1.5 sene içinde gidecekler.

Eğer bu ekonomi gibi bir leşi kaldıracak güçleri olsa, tafralarından yanlarına varılmazdı.

Tek gücümüz dolarla oynayamıyor olmaları.

Sayfa 939/981 İlkİlk ... 439839889929937938939940941949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •