Special Days Image
Sayfa 727/930 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,809 - 5,816 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by ferit Yazıyı Oku
    sizi tebrik ediyorum,1.32 sattıgım zaman 1.12 iner demiştin oraya indi...ben sattıklarımı dün 1.14 yerine koydum...sezarın hakkını sezara vermek lazım...
    ben daha aşağısını bekliyorum. Tahta çok sığ, deyim yerindeyse yaprak kımıldamıyor. 1.00 gördüğümde beklentim gerçekleşir.

2.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Yıl sonu ve temettü öncesi fiyatlamalar sizce kaç olur ? Ayrıca temettü beklentiniz kaçtır ? Fikirlerinizi merak ediyorum
    İyi forumlar
    şu an 6 aylıkta pay başına kazanç 0,24tl. 3.çeyrek şu ana kadar ilk yarı performansının gerisinde kalsa da portföy büyüklüğünün korunabilmesini daha önemli buluyorum.

3.çeyrek için Eylül ayı da önemli tabi. yıl sonuna kadar 0,24tl üzerine ne kadar daha çıkacak hep birlikte göreceğiz ama hadi bir 0,10-15tl arası daha koydu diyelim - ki bunun az bir kısmını 2.çeyrek sonrası elde etti zaten.(5-7milyon tl arası şu an. sanırım bu da 0,04 tl civarına tekabül ediyor.) şahsım adına ek bir 0,10tl bile güzel olur. bu kimilerince az algılanabilir ama getiri hesaplamalarını minimum beklenti düzeyinde tutmayı doğru buluyorum. daha fazlası ise zaten her anlamda olumlu olacaktır. şimdiye kadar olduğu üzere.

pay başına ödenecek temettü miktarı bu pay başına elde edilen kazançla paralel olacaktır. ama bu miktarda 2 yıllık bir satandart getirilmek isteniyorsa-ki şimdiye kadar genelde böyle olmuş- sonraki yıl için kazancın bir kısmı yedek akçeye ayrılmak üzere içeride tutulabilir.

son olarak fiyat hareketleri bağlamında mutlak çıkarımlarda bulunmayı doğru bulmuyorum. ben fiyat artışı ya da azalışını temettü verimliliğindeki artış ya da azalışla koşutlarım. öncelikle NAD takip edilmeli. öngörülemeyen olgular her zaman bu matematiğin içine dahil edilmeli. (mevcut pay başı kazancının bile gerisinde kalma ihtimali) ama bir yandan risk ve getiri tanımını da unutmamak gerek. öngörülemeyeni de satın almak olağanüstü karlar getirebiliyor. bu kağıt özelinde Ağustos 2018 fiyatı bu durumu zaten özetliyor.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : nostromo; 20-08-2019 saat: 17:40.
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

3.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    şu an 6 aylıkta pay başına kazanç 0,24tl. 3.çeyrek şu ana kadar ilk yarı performansının gerisinde kalsa da portföy büyüklüğünün korunabilmesini daha önemli buluyorum.

3.çeyrek için Eylül ayı da önemli tabi. yıl sonuna kadar 0,24tl üzerine ne kadar daha çıkacak hep birlikte göreceğiz ama hadi bir 0,10-15tl arası daha koydu diyelim - ki bunun az bir kısmını 2.çeyrek sonrası elde etti zaten.(5-7milyon tl arası şu an. sanırım bu da 0,04 tl civarına tekabül ediyor.) şahsım adına ek bir 0,10tl bile güzel olur. bu kimilerince az algılanabilir ama getiri hesaplamalarını minimum beklenti düzeyinde tutmayı doğru buluyorum. daha fazlası ise zaten her anlamda olumlu olacaktır. şimdiye kadar olduğu üzere.

pay başına yapılan temettü miktarı bu pay başına elde edilen kazançla paralel olacaktır. hele bu miktarda 2 yıllık bir satandart getirilmek isteniyorsa-ki şimdiye kadar genelde böyle olmuş- sonraki yıl için kazancın bir kısmı yedek akçeye ayrılmak üzere içeride tutulabilir.

son olarak fiyat hareketleri bağlamında mutlak çıkarımlarda bulunmayı doğru bulmuyorum. ben fiyat artışı ya da azalışını temettü verimliliğindeki artış ya da azalışla koşutlarım. öncelikle NAD takip edilmeli. öngörülemeyen olgular her zaman bu matematiğin içine dahil edilmeli. (mevcut pay başı kazancının bile gerisinde kalma ihtimali) ama bir yandan risk ve getiri tanımını da unutmamak gerek. öngörülemeyeni de satın almak olağanüstü karlar getirebiliyor. bu kağıt özelinde Ağustos 2018 fiyatı bu durumu zaten özetliyor.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hisseye yaklaşımınız güzel. O yüzden fikirlerinizi sormuştum cevap için teşekkür ederim. Benim beklentim de bu yönde. Ek olarak eylül ayındaki faiz indirimi konusu gerçekleşirse bize çok olumlu yansıyacağı kanaatindeyim

4.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Hisseye yaklaşımınız güzel. O yüzden fikirlerinizi sormuştum cevap için teşekkür ederim. Benim beklentim de bu yönde. Ek olarak eylül ayındaki faiz indirimi konusu gerçekleşirse bize çok olumlu yansıyacağı kanaatindeyim
    Neden böyle bir beklentiye girdiniz? Faiz indirimi (MB haftalık repo faizinden bahsediyorum) tam tersi olumsuz yansır bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Neden böyle bir beklentiye girdiniz? Faiz indirimi (MB haftalık repo faizinden bahsediyorum) tam tersi olumsuz yansır bence.

Faiz indirimi olunca parası faizde olanların alternatifi olan yatırım ortaklıkları hisselerine gireceği kanaatindeyim. En son yapılan indirimde de hissede ralli olmadı mı ? Bu sefer fedden de fazla indirim bekleniyor onun da etkisi olacağını düşünüyorum. Ayrıca temettücü tayfa da yavaştan toplanır klasik işyat hareketleri sizin de bildiğiniz üzere.

6.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Faiz indirimi olunca parası faizde olanların alternatifi olan yatırım ortaklıkları hisselerine gireceği kanaatindeyim. En son yapılan indirimde de hissede ralli olmadı mı ? Bu sefer fedden de fazla indirim bekleniyor onun da etkisi olacağını düşünüyorum. Ayrıca temettücü tayfa da yavaştan toplanır klasik işyat hareketleri sizin de bildiğiniz üzere.
    Enteresan.... birincisi ne kadar para faizde? Önce buna bakın. Sonra be kadarı borsaya ne kadarı altın dövize kayar bir de onu hesaplayın.

Faizde bekleyen saldığınız kadar bir para yok...

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Enteresan.... birincisi ne kadar para faizde? Önce buna bakın. Sonra be kadarı borsaya ne kadarı altın dövize kayar bir de onu hesaplayın.

Faizde bekleyen saldığınız kadar bir para yok...

Olabilir herkesin bakış açısı farklı tabiki. Peki hissede yaşanan bu rallinin sebebi sizce neydi ? Daha önceki hareketleri ile alakası olmayan bu sert hareketlerin ?

Lightbulb

Alıntı Originally Posted by ferit Yazıyı Oku
    sizi tebrik ediyorum,1.32 sattıgım zaman 1.12 iner demiştin oraya indi...ben sattıklarımı dün 1.14 yerine koydum...sezarın hakkını sezara vermek lazım...

Eyvallah kardeşim.
    Ben açıkcası 1,12'ye düşeceğini öngörmedim. 1.12'ye inerse TRADE amaçlı alırım demiştim.
    (önceki sayfalarda da bunun münakaşası oldu O zaman da ifade ettim düşeceğini öngörmüyorum, düşerse alırım demiştim.
    Serkan kardeşimiz gibi 1.00 altı (YATIRIM PORTFÖYÜ için) bekliyorum.
    Dün ve bugün 1.14-1.12 alımlarım oldu.
    Hepsini 1.18'e satışa koydum.
    Bugünkü AL-SAT ile nette pozisyonum SIFIR.

Geçen haftadan aldığım 1.14'ler bekliyor.

Bugünden itibaren 1.12 (satmak amacı ile ALIŞ'ta beklediğim fiyat)
    1.25 (trade amaçlı aldıklarımı satacağım en yüksek fiyat.
    1.00 (1.25'ten sattığım INVESTMENT PORTFOLIO'yu tekrar yerine koymak için ALIŞ'ta beklediğim fiyat.

Sayfa 727/930 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •