Sayfa 790/1230 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Twitter da salgınla alakalı birkaç grafik ekledim...özetle, İspanya, italya, Almanya ve İran’da salgın hızı yavaşlıyor gibi...ABD ve tr de herhangi bir yavaşlama yok. Muhtemelen iki hafta kadar sonra bizde de peak ler görülür.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,916
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Twitter da salgınla alakalı birkaç grafik ekledim...özetle, İspanya, italya, Almanya ve İran’da salgın hızı yavaşlıyor gibi...ABD ve tr de herhangi bir yavaşlama yok. Muhtemelen iki hafta kadar sonra bizde de peak ler görülür.
    https://www.visualcapitalist.com/inf...covid19-curve/

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Twitter da salgınla alakalı birkaç grafik ekledim...özetle, İspanya, italya, Almanya ve İranâ��da salgın hızı yavaşlıyor gibi...ABD ve tr de herhangi bir yavaşlama yok. Muhtemelen iki hafta kadar sonra bizde de peak ler görülür.
    İtalya ve ispanya zirveden döndü
    Fransa ve almanya da az kaldı.

İngiltere USA rusya ve biz kaldık artışa devam eden

Japonya da ayı tuzağı mı yapmış ne:

FT tabloyu hazırlayan kişi:
    https://twitter.com/jburnmurdoch

YTD

4. Benim grafikler daha sade ve daha kolay anlaşılır durumda

Bir de toplam vaka yerine, günlük vaka sayısına bakmak trendi anlamak açısından daha doğru bence
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Sırasıyla, İspanya, İtalya, Almanya, İran...son ikisi de Türkiye ve ABD,,,günlük yeni vaka sayıları...resim bence netleşiyor.

6. Grafikleri, bilinçli olarak 100 vaka seviyelerinden başlattım. Benim gördüğüm 100 lü vakalar sonrası bir ay sonra peak yapılıyor ve yeni vaka sayılarında düşüş başlıyor... bizim ve ABD nin peak yapmasına iki hafta daha var..,panik olmayalım yani, bildiğimiz hisse trendleri gibi trendler bunlar da

7. Ben de benzer trendlere bakarak peak yapacağımız tarihi 1 mayıs gibi görüyorum açıkçası. Diğer ülkelere göre dezavantajlı görüyorum kendimizi. ytd.

8. Dün salgın konusunda stabilizasyon sinyallerinden bahsetmiştim. Özellikle italya, Almanya ve İspanya’dan sonra, newyork tan da olumlu sinyaller aldık.

Bu sabah dow ve Avrupa vadeliler %4 kadar yukarıda, bizde de olumlu açılış olur. Daha önce 92-98 arasından dönüş beklediğimi belirtmiştim, zaten 92,200 lerden satış gelmişti. Bu hafta burayı geçersek 95 binlere kadar sürebilir yükseliş.Ancak 95 bin üzerinde kalıcı olmadan orta vade al sinyali gelmez.Kısa vade zaten aldaydı. Orta vade al verene kadar, çoşkuya kapılmadan temkinli iyimserlikle yola devam.

Sayfa 790/1230 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •