Sayfa 731/899 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Kardeş güzel de bunun sorumlusu SPK.dir
    Diyede tamamlasaydin güzel olurdu
    25.02.nere
    11.05 nere
    Masabasi hazırlanacak bir tebligi hazirlayamayan kurum hürriyet faciasının bir benzerini bize yaşatmaz inşallah
    Borsa belirsizlik sevmez keşke vazgecse de diyesi geliyor insanın
    Resmen tüm grup hissesi baskı altında bunu görmek için alım olmaya gerek yok.
    Sagliklar
    Spk yönetmelik değişiklerine baktım eğer kapsamlıysa genelde 6 ay basitse 15 gun gibi sure zarfinda resmi gazetede yayinlanmakta bizim durumda kapsamlı 31.03 baz alirsak eylül gibi sonuçlanir..Zaten aksi durum soz konusu olsaydi sanki bu fiyatlarda tutmazlardi.Çok fazla şikayet gitti SPK'ya birleşme olayında twiterda trend topik olduk yani çıkmadık candan umut kesilmez bekleyelim bakalim..

LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ironman16 Yazıyı Oku
    Spk yönetmelik değişiklerine baktım eğer kapsamlıysa genelde 6 ay basitse 15 gun gibi sure zarfinda resmi gazetede yayinlanmakta bizim durumda kapsamlı 31.03 baz alirsak eylül gibi sonuçlanir..Zaten aksi durum soz konusu olsaydi sanki bu fiyatlarda tutmazlardi.Çok fazla şikayet gitti SPK'ya birleşme olayında twiterda trend topik olduk yani çıkmadık candan umut kesilmez bekleyelim bakalim.

LG-H870 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kardeş bir makamda oturuyorsan söylediğin söze dikkat edecek vede yapamiyacagin sözü soylemiyecekti.
    1.bu SPK.baskani daha kanun çıkmadan eş zamanlı tebligi çıkaracağız dedi.
    2.es zaman nedir 25.02.2020tarihidir
    3.bu kanunun çıkacağını biliyorsun hazırlığını yaparsın taslağı bile önceden ilan edemedi
    4.bir tebligi bukadar sürede yayinlanmamasinin mazereti olmaz benim ve benim gibi düşünenlerin isyanı bunadir.
    5.hadi tebliği yayinlamadin en azından bir açıklama yaparsın bu konuda onuda yapmıyorsun kalıplaşmış baştan savma cevaplarla gecistiriyorsun.
    6.sirket bu işte daha masumdur bir yola çıkmıştır devam eder etmez bilemeyiz ama borsa belirsizliği sevmez hisselerin genel durumu malum baskı belli.
    7.sermaye piyasası böylemi gelişecek
    Hayırlısı olsun diyelim ama kurumların başındakiler de adam gibi yönetmeliler
    Yonetemiyorsan o koltuğa yapismiyacaksin istifa diye bir eylem var
    Sagliklar

3. Bir miktar Soda aldım olaylardan haberim yok, bu hissenin durumu ne olcak satıp uzaklaşıyımı, birleşme vs. Bize nasıl yansıyacak

!....:ASOT:.....!

4.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Şişe cam kanuni hakkını kullanarak birleşme işine başlamıştır.
    Burda buna birşey diyemeyiz diyebileceğimiz değerleme ve yönteminin adil olup olmadığı hususunda söylenecek çok şey olabilir buna saygı duyarım.
    Ama süreçte iş bankası ve sisecami suçlamak doğru değildir kanuni hakkını kullanmak isteyen şirkete ne diyebiliriz ki
    Sagliklar
    Yasal, adil.......eyvallah
    Bir tatil sözleşmesi bile bu tebliğlerden daha detaylı bunuda eyvallah
    İşbankası zihniyetine gelince

Birleşme metni duyurusunda sürecin sonlandıramaması önünde finansmanı görmesi;
    Telekonferansta "Büyük finans kuruluşlarıyla ön görüşmeler ve teyitleşmeler yapılmıştır. Zaten şirketin bilançosudaki likit kaynakları buna imkan sağlamaktadır. TAM ANLAMIYLA CİDDİYETSİZLİK.

28.04.2020 İş Yatırım : Uzman kuruluşun bulduğu adil değerler: Uzman kuruluş, yukarıda paylaştığımız metotlar ve ağırlıklar ışığında Soda için 9,33TL adil değer hesaplamış. Uzman kuruluşun değerleme çalışması sonrası bulduğu değerler bizim ve piyasanın hedef değerlerinin oldukça üzerinde.
    Birleşme ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları Ayrılma hakkının kanuna uygun bir şekilde hesaplanması zorunluluğu,
    ayrılma hakkını kullanacak pay sahipleri kadar, ayrılma hakkını kullanmayarak ortaklıkta pay sahibi
    olmaya devam edecek pay sahiplerinin menfaatlerinin korunması açısından da önem teşkil
    etmektedir. Bu yaklaşım ile ayrılma hakkının kanunen belirlenen sınırın üstünde veya altında
    belirlenmesi sadece hukuka aykırı bir işlem olmayacak, aynı zamanda yönetim kurulu üyelerinin
    sorumluluğunu doğurabilecektir.

İşbankası zihniyeti :
    sişe vasıtasıyla 2 yıldır 1,02 dolara kadar fiyat ödeyip %2sini toplayabildiği sodayı, birleşme tebliğindeki yetersizliklerden yararlanıp, bugün itibariyle 0,79 dolar agustus eylülde ne olacağı meçhul 6,39 TL almakta kednine hak görüp;
    "Ayrılma hakkı kullanım fiyatı, Sermaye Piyasası Kanunu’nun kabul edildiği 2012 yılından bu yana bütün birleşme işlemlerinde (en son çimento şirketleri birleşmesi dâhil olmak üzere), işlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı
    ortalama fiyatların ortalaması olarak belirlenmiştir." yazan zihniyetter.

İşbankası zihniyeti soda yatırımcısı hiçe sayıp soda ürünleri üreten şirketi, 5 cam ürünleri üreten şirketle birleştirmeye zorlayan zihniyettir, kabul etmeyene 6,39 Tl veya 1,166 sise

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    İsbankasi zihniyeti ne demek kardeşim
    SPK.es zamanlı tebligi cikaracam demismi demiş
    25.02.2020 den bugüne kadar çıkarmayan SPK.zihniyeti demek daha doğru olacaktır
    Bu belirsizlik ve hissenin piyasadaki durumundan tek sorumlu SPK.zihniyeti
    Ve ehil insanlara görev verilmemesinin sonucudur.
    Sagliklar
    Fiyata gelince;
    Madem o kadar adil bir fiyat çıksın işbankası zihniyeti açıklasın " Soda yatırımcısı bilmiyoru, pwc bilmiyor ben biliyorum. Ama maden bu kadar itiraz soda yı birleşme dışı bırakıyorum. Adil fiyatımdan 6,39TL ağustos ayına kadar soda satacağım" fiyat adil ya, iş bankası zihniyeti adil fiyattan faydalansın.

Yarın koç grubu bu birleşme fiyatlarını kullansın, sonra sabancı grubu adil fiyatlar dolsun borsada. Bu zihniyetle sonra bekle yeni yatırımcı gelsin, yabancı yatırımcı dönsün, hatta yeni gelsin.

Adamlar tebligi ve fiyatı görmeden bağlayıcı birşey soylemeleri mümkün olabilirmi elbette olmaz
    Finans için ön görüşme yapildigini söylemesi kararlı olduklarının bir gostergesi degilmidir.
    SPK.ya hala toz kondurmuyor arkadaslar
    Nedense bir iki kelam da ona yazın da
    Tarafsız olduğunuza inanalım
    Şirket bir ticari faaliyet yapıyor düzenleyici kurum ise adaletsizlik ve belirsizliğin onleyicisi olmak zorundadır
    Bunu söylemek cokmu zor geliyor

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Arkadaşlar iş bankasının manipülasyonuna gelmeyin .

Mevcut tebliğe göre başvurmak zorunda kalmış, yoksa kendisi de yeni tebliğe göre fiyat vermek istiyormuş. Falan filan. ..

Yeni gelenler bilmez belki ama bu iyi aile çocuklarının son 1 yılda yaptıklarına şahidiniz. Şu anneler gününde ağzım bozulmasın yine . Şimdi bize cici çocukluk yapmasinlar. Kendileri her b.ku doğru yapmak istiyormuş da tek engel spk 'ymış sanki .

Yeni tebliğ konusuna gelince . Ben kesin geleceğini düşünüyorum ama velevki yetişmedi. Spk eski tebliğe göre tutup 9.32 de deme hakkı var 12 deme hakkı da var . Yetişmiyorsa biz madur olmayalım diye eski tebliğe göre de değerleme raporu fiyatını verir. Yemişim tebliğini.

Burada önemli olan SPK 'nın olaya bakış açısı. ( sen anladın onu )
    .

8.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Kardeş bir makamda oturuyorsan söylediğin söze dikkat edecek vede yapamiyacagin sözü soylemiyecekti.
    1.bu SPK.baskani daha kanun çıkmadan eş zamanlı tebligi çıkaracağız dedi.
    2.es zaman nedir 25.02.2020tarihidir
    3.bu kanunun çıkacağını biliyorsun hazırlığını yaparsın taslağı bile önceden ilan edemedi
    4.bir tebligi bukadar sürede yayinlanmamasinin mazereti olmaz benim ve benim gibi düşünenlerin isyanı bunadir.
    5.hadi tebliği yayinlamadin en azından bir açıklama yaparsın bu konuda onuda yapmıyorsun kalıplaşmış baştan savma cevaplarla gecistiriyorsun.
    6.sirket bu işte daha masumdur bir yola çıkmıştır devam eder etmez bilemeyiz ama borsa belirsizliği sevmez hisselerin genel durumu malum baskı belli.
    7.sermaye piyasası böylemi gelişecek
    Hayırlısı olsun diyelim ama kurumların başındakiler de adam gibi yönetmeliler
    Yonetemiyorsan o koltuğa yapismiyacaksin istifa diye bir eylem var
    Sagliklar
    kardeşim iyi güzel diyorsun da bir maske dağıtımında sağ olsun birileri 1 ayda 5 kere karar değiştirdi bu ülkede....

Demem o ki memlekette bir karar alındığında ve buna göre yönetmelik çıkarılacağından, imam hatipli kardeşlerimiz karar vermeden bu işler olmuyor : kendi adıma şişe grubuna ilk önce kızmıştım lakin şimdi onların yerinde olsam bende aynısını yapardım...adamlar bu birleşme işinde niyetlerini belli etti lakin spk niyetini açıklanmadıysa bu spk suçu....
    şişe yönetimi bizdeki finansman giderleri birleşme için yeterli olmakla birlikte aşması durumunda yurt dışından kredide alacam demiş...bana göre gayet ciddiler...bura da sıkıntımız ayrılma hakkı ve ayrılma tarihi, bu da spk konusu şişe yönetimi bile tam olarak konuşamıyor eski yönetmelik yürürlükte ama yeni kanun çıkmış diyor...ne yapabilirler ....sorun iş bilmeyen kişilerin spk olmasında kaynaklanıyor...
    her nekadar kendi adıma haziran 15 gibi bu meselede spk karar vereceğini düşünsem de bu ülkede dediğim gibi bir maskede 1 ayda 5 kez karar değiştirmiş kişilerin karar vermesinden bahsediyoruz velhasıl sen şişeden değil spk kork derim...ama senden çok kağıtta milyon lotu olan kurumlar kuruşular düşünsün zira bu iş daha çok mahkeme uluslar arası tahkim görür......sonuçta KAPI GİBİ PWC raporu var onlar bu bizi bağlamaz dese de zaman kimi haklı kimi haksız gösterir göreceğiz....

Sayfa 731/899 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •