Sayfa 347/607 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Oh ne güzel garan alttan toplamaya başladı. İyi vole vurdu.

2. Adamlar kar filan da dinlemiyor yahu tavana kitlemesi gerekirken bastılar aşağıya Neden kapanışa 1 saat kala açıklandı o da tuhaf bilanço zaten gelecek 3-4 gün içinde Bir halt anlamadım ben Ytd

3. Mr.aykut geçen sene 3 aylık kar 8 değil 2 görüyorum ben hatalıysam düzeltin.Bu karı gorunce 6 aylık karı düşünemiyorum bile.masallah🧿

4. Vergi dairesi tablosuna nasıl baktığınıza göre düşünceniz değişir.

Petun da vergi dairesi ile SPK mevzuatına göre hazırlanan bilanço birbirine yakın geliyor. Öncelikle ciro rakamı çok tatmin edici değil ancak brüt karlılıktaki artış olumlu. Net kar rakamı ise bu çeyrekte vergi ayırmadığı için yüksek gelmiş. Normal vergi ayırsa idi 18 milyon civarı olacaktı.

Bir de bu şirkette kimsenin dile getirmediği bir ayrıntı var. Özelden bir arkadaş ile konuşmuştuk. Petun'un satışları içinde turizm sektöründe yer alan tesisler önemli bir yer tutuyor. Hane halkı tarafında bir artış olacaktır ama turizm tarafındaki olumsuzluğu kapatır mı bilmiyorum.

5. yahu vergiyi ayırsa ne olur , hadi 15 gelsin .. İlk çeyrekten bahsediyoruz arkadaşlar ! Marketlere hücumun başladığı periyod yok sonucta bu gelir tablosunda . Bi arkadaşım çok iddialı konuşuyordu , 25 ten az gelmeyecek görürsün diye .. Ben bu rakamı gördükten sonra onu doğru tahmin etmiş sayıyorum zaten .. Velhasıl kelam , yıl sonu manyak bir seviyede olacak bu belli oldu .
    Petun doğru tercih !

6. Bu arada tekniğe de gireyim biraz .. 22.90 da bi direnci var ( 86 dan yukarı çıkamadı , normal petun tavana bağlayıp öyle çözerdi)
    aşarsa 24.80 e kadar bi engeli yok görünümünde. Akabinde 27.68 . Aşağıda ise 20.50 , salarsa 19.94 görünüyor. Benim beklentim , bir ticaret , ihracat vs. haberi gelmez ise teknik önce aşağı yönde çalışacak. Bugün için bir hikayesi kalmadı sonuçta .. YTD.

[QUOTE=yemacan;4469647]Takipteyim sizi🤟[/QU

alkimde de takiptemiydin yemecan))
    ah bu garanti yokmu)
    sallasınlar bakalım biraz daha ne kadar dökecekler..
    final güzel olur harelde
    bakalım bakalım aga ne yapacak..
    yemecan yakın takip et....
    mekanın sahibi geldi çocukları pistten alalım..norm..

8. [QUOTE=HONDA1973;4470859]
     Alıntı Originally Posted by yemacan Yazıyı Oku
    Takipteyim sizi🤟[/QU

alkimde de takiptemiydin yemecan))
    ah bu garanti yokmu)
    sallasınlar bakalım biraz daha ne kadar dökecekler..
    final güzel olur harelde
    bakalım bakalım aga ne yapacak..
    yemecan yakın takip et....
    Alkim de yoktum.. sen varsan gelirim bak..💃🏻💃🏻

Sayfa 347/607 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz