Sayfa 531/1000 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: Viop - XXVI

Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Burada ki insanlar VOB da işlem yapıyor ben spottayım..Spotta ne olup ne bittiğini çoğunuz belki görmüyorsunuz..
    Benim hayatım boyunca görmediğim iişlemler son 1 yıl içinde oldu..Maalesef piyasa yerli p.çlerin elinde oyuncak oldu..
    Spek dediğimiz soyu sopu belirsiz tipler aktı piyasaya..Yolda görseniz merhaba demeyeceğiniz çoluğu çocuğu ne yaptığını bilse suratına tüküreceği tipler yani..
    Bugün mesela sabah bir çok kağıt %5 eksi açtı işlemsiz yani..Sonra yine kademelerde lot yokken aşağı düşürerek devre kesti yine işlemsiz...Sonra 70-80 kağıt taban oldu..Yarın böyle yine bir açılış sonra topla, sonra 50-60 tavan..1 yıldır piyasalar böyle maalesef..
    Froto dışında 2. kağıt söyleyemem yatırım amaçlı..Nedeni basit yabancı %80..Tüpraşta mesela geçen yıl böyleydi şimdi adamlar %40'da..Çıktı gitti adam tüpraştan şimdi yerliler 75-80 arası birbirini kovalıyor.
    Eskiden alıp yatırım kağıtlarını bekliyordun, temettüyü kaldırdı bu beyin yoksunları, yabancı sattı yerli soytarıların elinde meze oldu zaten çıkaramazlar, bu sefer diğer kağıtara gidiyorsun orada da yukarıda yazdıklarım geçerli ee ne olacak şansın yaver giderse yakalarsın bir şeyler..Yani yabancıyı ülkeden tekme tokat öyle bir kovduk ki piyasa bu hale geldi..
    Şu piyasayı adam etmek o kadar kolay ki ama bunu istemiyorlar bu cibiliyetsiz SPK, Bist soytarı yöneticileri.
    ben de spottayim tek lot viop işlemi yapmam , viop a bakış açım her zaman dediğim gibi : kumar..
    düzelir mutlaka eninde sonunda , öyle veya böyle düzelecek..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

2. Sn. Koçun aylık grafikleri gibi tam

YTD

3. Yani spk filan tabi ki çok fahiş hataları mevcut ama, bir yandan şunu da düşünmek lazım ülkede paraya gidecek yer bırakılmadı.

Faizler enflasyon altı. Dolarda hem vergi var hem de o da bi para. Altın zaten her zaman revaçta ama uçtu kaçtı. Borsada da gel gel yaptılar benim elemanlar gibi tayfa zannediyor ki bir kağıt aldın her gün tavan tavan. Var mı öyle dünya, olmadığını yaşamadan anlamıyor işte.

Yani spk tabi ki önlem alsın da 3 yıldır zarar eden, ozkaynaklari negatif borç içinde yüzen şirketi insanimiz da bir zahmet almayayım desin artık ya... iki çizgi cek iki trend öyle kolay mı bu işler alırsın boyunun ölçüsünü...
    Burada ki insanlar VOB da işlem yapıyor ben spottayım..Spotta ne olup ne bittiğini çoğunuz belki görmüyorsunuz..
    Benim hayatım boyunca görmediğim iişlemler son 1 yıl içinde oldu..Maalesef piyasa yerli p.çlerin elinde oyuncak oldu..
    Spek dediğimiz soyu sopu belirsiz tipler aktı piyasaya..Yolda görseniz merhaba demeyeceğiniz çoluğu çocuğu ne yaptığını bilse suratına tüküreceği tipler yani..
    Bugün mesela sabah bir çok kağıt %5 eksi açtı işlemsiz yani..Sonra yine kademelerde lot yokken aşağı düşürerek devre kesti yine işlemsiz...Sonra 70-80 kağıt taban oldu..Yarın böyle yine bir açılış sonra topla, sonra 50-60 tavan..1 yıldır piyasalar böyle maalesef..
    Froto dışında 2. kağıt söyleyemem yatırım amaçlı..Nedeni basit yabancı %80..Tüpraşta mesela geçen yıl böyleydi şimdi adamlar %40'da..Çıktı gitti adam tüpraştan şimdi yerliler 75-80 arası birbirini kovalıyor.
    Eskiden alıp yatırım kağıtlarını bekliyordun, temettüyü kaldırdı bu beyin yoksunları, yabancı sattı yerli soytarıların elinde meze oldu zaten çıkaramazlar, bu sefer diğer kağıtara gidiyorsun orada da yukarıda yazdıklarım geçerli ee ne olacak şansın yaver giderse yakalarsın bir şeyler..Yani yabancıyı ülkeden tekme tokat öyle bir kovduk ki piyasa bu hale geldi..
    Şu piyasayı adam etmek o kadar kolay ki ama bunu istemiyorlar bu cibiliyetsiz SPK, Bist soytarı yöneticileri.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ben de spottayim tek lot viop işlemi yapmam , viop a bakış açım her zaman dediğim gibi : kumar..
    düzelir mutlaka eninde sonunda , öyle veya böyle düzelecek..
    Savaş düzelecek bir şey yok şu an ki kurallar 3yıl önce var mıydı? Senin düzletecek bir şeyin yok eski haline getireceksin o kadar...Sen yerli p.çlere neden teslim ediyorsun bu piyasayı? Yasakladığın her gün 5-10 arası adam var..Bu adamlar nasıl türüyor? Bunları neden tutuklatmıyorsun? Neden yasalaştırmıyorsun bazı şeyleri? Futbolcu Mecnun tutuklandı bu ülkede..Mecnun zemzemle yıkanmış neler var neler..
    Daha sayfa sayfa yazayım mı? Nedir devre kesme piyasaya artısı nedir? Nedir emir iptali piyasaya artısı nedir? Nedir karanlık oda piyasaya artısı nedir? Yaz bana artılarını..
    Piyasaları düşüren bu yeni kurallar iddia ediyorum..

Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    Ben hala orta vade düşüş başlamadı diyorum.
    Yani bu çıkacak.
    Dolarda da düşüş olmalı
    İzmirli Hoca da aynı düşüncede.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Savaş düzelecek bir şey yok şu an ki kurallar 3yıl önce var mıydı? Senin düzletecek bir şeyin yok eski haline getireceksin o kadar...Sen yerli p.çlere neden teslim ediyorsun bu piyasayı? Yasakladığın her gün 5-10 arası adam var..Bu adamlar nasıl türüyor? Bunları neden tutuklatmıyorsun? Neden yasalaştırmıyorsun bazı şeyleri? Futbolcu Mecnun tutuklandı bu ülkede..Mecnun zemzemle yıkanmış neler var neler..
    Daha sayfa sayfa yazayım mı? Nedir devre kesme piyasaya artısı nedir? Nedir emir iptali piyasaya artısı nedir? Nedir karanlık oda piyasaya artısı nedir? Yaz bana artılarını..
    Piyasaları düşüren bu yeni kurallar iddia ediyorum..
    bunların tamamı ana yemek yanındaki garnitür..
    kuvvetler ayrılığı diye bir mevzu ise ana yemek..
    diyecek başka biseyim yok..

dolar bazında THY , kaç dolar..?
    5 sene önce kaç dolarmis , mevzunun odak noktası bu..(kuvvetler ayrılığı)
    nerdeyse 1 dolara hava yolu şirketi mi olur mk..! s.boktan Pegasus bile 4/5 katı THY nin..
    en basit örnek..

8.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    dolar bazında THY , kaç dolar..?
    5 sene önce kaç dolarmis , mevzunun odak noktası bu..(kuvvetler ayrılığı)
    nerdeyse 1 dolara hava yolu şirketi mi olur mk..! s.boktan Pegasus bile 4/5 katı THY nin..
    en basit örnek..
    Thy bu şekilde yönetildiği sürece 1 dolar bile ucuz değil. Piyasa en önce yönetim ve güveni fiyatlar.
    Dünyadaki en çok müdür pozisyonu olan şirketler içinde kaçıncı gerçekten de merak ediyorum

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 531/1000 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •