Sayfa 835/1002 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 6,673 - 6,680 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Mps bugun ne yapmis?

SM-F916B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    is bittikten sonra tabi hesaplama kolaydir!
    iş bitmeyle alakası yok... bende gr olarakta altın var... şu sonuca vardım ben bu hesaplamayla... altın fonu alacağıma gr olarak alırım hepsini... zamanında burda da sordum hangisi mantıklı diye net bir cevap alamamıştım... ben altında uzuncuyum.. en kısa zamanda altın fonlarını bozup hepsini gr yapacağım inş.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    tl de durmayacaksin tabi alip satacaksin!
    hic bir seyde durmakta kar yok hatta evde!
    Portfoyumde en memnun oldugum enstruman 3 senedir tuttugum FROTO.Portfoyde boyle bir sirket ciksa zaten taşiyor portfoyu.
    Genel anlamda ne fonda ne hisselerde zorunda kalmadikca hareket etmemem gerektigini ogrendim.
    Buyuk resme bakarak sadece agirlik degistirebilirim
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Tca % +1.16
    Zpf %+0.95
    Zpe %+0.38

5.  Alıntı Originally Posted by astrafe Yazıyı Oku
    iş bitmeyle alakası yok... bende gr olarakta altın var... şu sonuca vardım ben bu hesaplamayla... altın fonu alacağıma gr olarak alırım hepsini... zamanında burda da sordum hangisi mantıklı diye net bir cevap alamamıştım... ben altında uzuncuyum.. en kısa zamanda altın fonlarını bozup hepsini gr yapacağım inş.

BSMV geri alınmasıyla fonlarin cazibesi geriledi. Buradan da belli. Artik sadece hsyf konuşuluyor

BSMV %1 iken makas ile beraber kabaca %20-%25 getiriye kadar fonlar cazipti. Şimdi %12 diyelim ayni mantıkla.

Ayrıca uzun vadede (5 yil ve üzeri) için çoğu zaman goz ardı edilen fon yönetim ücretlerini bile düşünürsek fon yatırımında kar baskilanacaktir. Öte yandan altın az da olsa faiz getirisi olan bir enstrüman.

Ayrica siz GAU fiyatına serbest piyasadan bakmışsınız sanırım. Fonlar Bist kıymetli madenler bülteninini baz alıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by astrafe Yazıyı Oku

Gram altın hatta çeyrek altın her dönemde altın fonlarını yendi.Tek istisnası 2018 yılında ICBC altın fonuydu.Zaten o da bir daha o getiriyi yapamadı.
    O yüzden daha önce bu tür kıyaslamalarda devamlı gram altını önermiştim.

Alıntı Originally Posted by fkeles Yazıyı Oku
    Mps bugun ne yapmis?

SM-F916B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tabloya göre 0,35 artı görünüyor. Ama portföyü değişmişse bilemem tabi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by abelardousa Yazıyı Oku
    Eib + 0,2628
    Çok iyi...

Sayfa 835/1002 İlkİlk ... 335735785825833834835836837845885935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •