Sayfa 100/369 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 793 - 800 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --gidişiat öyle gözüküyor...

mollakara himmetdeden önce vardı....ama hala orada somut bir adım atılamadı...maden derinlerde mi seyrek syrek mi?...çıkarılması zor mu?...

--himmetdede hariç hemem hemen tüm madenler 2005--2008 yılları arasında satın alınanlar...
    Mollakara, Ağrı'daki maden değil mi? Orada, en azından kayda değecek miktarda bir rezervden bahsediyorlardı diye hatırlıyorum ama oradaki madenin de mi tenörü çok düşük? Ondan dolayı mı faaliyete geçemiyor veya adım atılamıyor?
    ...

2.  Alıntı Originally Posted by Watchdog Yazıyı Oku
    Bana da sebep bu gibi geldi. verginin satışların maliyeti içinde gösterilmesi ne kadar doğru emin değilim. Bir de eylül de artırım olmuş bunu sene sonuna kadar beklettiler mi üçüncü çeyrekte görülmesi gerekirdi.
    Evet, eldeki en mantıklı sebep bu. Zaten aradığım detay oydu. Direkt yükseltilmiş devlet hakkı. Çünkü; üretimde ons bazında geçen seneye göre %40'a varan bir azalma var, ciro tl bazlı hemen hemen aynı ve buna rağmen o kalemdeki gider geçen senenin %150 daha fazlası; 100 milyon küsürden, 250 milyon küsüre çıkmış. Başka türlü mantıklı bir açıklaması olamazdı.

Benim canımı sıkan, son çeyrek verileri dahilinde baktığımızda, ortalama bir hesapla, şirketin çeyrek başına faizden elde ettiği gelir 150 milyon civarı, kendi faaliyetlerinden (altından) elde ettiği kar ise 250 milyon civarı. Yani son çeyrekte gelinen durumu baz alırsak, şirket aslında kendi faaliyetlerinden yılda 1 milyar tl kar elde edebiliyor. Kasadaki parayı başka yerde kullanması veya dağıtması bu bağlamda olumlu olmaz. Yıllık karı direkt 1 milyar tl seviyesine çeker.
    ...

Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Mollakara, Ağrı'daki maden değil mi? Orada, en azından kayda değecek miktarda bir rezervden bahsediyorlardı diye hatırlıyorum ama oradaki madenin de mi tenörü çok düşük? Ondan dolayı mı faaliyete geçemiyor veya adım atılamıyor?
    benim bildiğim 2007 den beri var...ama henüz üretim tesisi bile yapılmadı...

4. Gülal koza altında halka arz yapabiliriz demiş. Hangi malları verecekler ki
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Gülal koza altında halka arz yapabiliriz demiş. Hangi malları verecekler ki
    Onu ben de okudum. Eğer mevzuat açısından bir problem yoksa, Koza-İpek Holding'in elindeki mallardan veya ATP İnşaat'ın elindeki mallardan yapabilirler arzı. Başka bir yerde doğrudan hisse yok arz edilebilecek.
    ...

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    benim bildiğim 2007 den beri var...ama henüz üretim tesisi bile yapılmadı...
    Şirketin ana operasyonlarındaki karları oluşturan asıl madenlerin tenör oranlarına bakıp karşılaştırmalı o zaman. En azından ne tür bir sonuç ortaya çıkacak anlaşılabilir.

Diğer yandan, tüm bu veriler ışığında, şirketin Söğüt madenini kaybetmesinin ne kadar negatif bir durum olduğunu da anlıyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam, okuduğum kadarıyla oradaki verimlilik oranı çok yüksekti gibi aklımda kalmış. Önemli bir rezervdi. En azından 10-20 yıl sadece tek başına bile 150-300 bin ons üretimi destekleyebilirdi yıllık olarak.
    ...

7. *Yatırım tavsiyesi değildir.

8. mart nısan temelı atılcaktı sım dı mayıs hazıran 150 mılyon dolar dı sımdı 300 mılyon dolar minimum yatırım 500 kısı calısacaktı sımdı 1000 kısı denılıyo bunlar daha uzar mı yoksa bu artıs lar olumlu olumsuzmu bı acıklarsanız yatırım tavsıyesı degıldır

Sayfa 100/369 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •