Sayfa 74/1002 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. stopaj indirimi 31 Mayısa kadar uzatıldı...

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ara sıra olur.

Bunlar faizsiz olmasına rağmen ben bunları kvba fonlarına benzetiyorum, faiz yükselme ortamında bunlarda da eksiler olabiliyor.
    Öncelikle teşekkürederim Sn.myfinans bu fonlarda stopaj % kaç olarak işlem görüyor?
    Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir şahsi fikrimdir saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    stopaj indirimi 31 Mayısa kadar uzatıldı...
    Teşekkürler bilgilendirme için sn Germiyan.

Güzel haber, 2 ay daha uzatıldı.

4.  Alıntı Originally Posted by TonyStark Yazıyı Oku
    Öncelikle teşekkürederim Sn.myfinans bu fonlarda stopaj % kaç olarak işlem görüyor?
    Normalde %10
    Ama Mayıs sonuna kadar sıfır şu anda.

31 Mayıs’a kadar aldıklarınız da satana kadar sıfır devam edecek

5. Arkadaşlar karardan bütün yatırım fonların uygulanmak üzere gibi bir anlam çıkarıyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

6.  Alıntı Originally Posted by Seattle Yazıyı Oku
    Arkadaşlar karardan bütün yatırım fonların uygulanmak üzere gibi bir anlam çıkarıyorum. Yanlış mı düşünüyorum?
    Kararda hiç bir değişiklik yok, geçmişteki gibi işte. Sadece tarihi değişmiş. Değişkenler ve döviz bazlılar hariç tüm diğerleri.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Elz % + 0.22
    Pdd % + 0.046
    SN tradestop, haddimi aşarak ve affınıza sığınarak sormak istiyorum: ziraatin kısa vadeli kira sertifikası fonuyla aşağı yukarı aynı getiriyi sağlayan ve bazan da hafif gerisinde kalan pdd'yi neden taşıyorsunuz? zpk'da dursanız da aynı getiriyi elde edebileceğiniz gibi farkklı fon alacağınızda anında bozma avantajını da kaybetmiş olmuyor musunuz bir günlük valörden dolayı?

8.  Alıntı Originally Posted by TonyStark Yazıyı Oku
    Öncelikle herkese selamlar mevduat topiginden geliyorum buraya ilkkez yazıcam yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürederim.
    Ziraat Portföy Kira Sertifikaları (SUKUK Katılım Fonu) bu fonun kısaltması (zpg) getirisi istikrarlı duruyor benim merak ettigim tek husus bu fonda -eksi getiri varmı ?
    Selamlar sn TonyStark.

Kira sertifikaları getiri olarak kıyaslanırsa, Bonoların faizsiz versiyonu gibidir. Kira sertifikaları fonlarıda Orta-Uzun vade Borçlanma araçları fonları ile kıyaslanabilir. Kısa vade borçlanma araçları fonları(KVBA) ile de Kısa vade Kira Sertifikaları Fonları kıyaslanabilir. Faizlerin tepe yaptığı noktalarda bir dönem güzel getirileri olabiliyor.

Zpg performans olarak 2020 Ağustos - 2021 Mart arası stabil değildi, bu dönemde eksi getirileri oldu. son zamanlarda telafi ediyor, belki bir miktar döviz kira sera sertifikası getiriyi düzeltme adına portföye alınmış olabilir, emin değilim.

Kira sertifikası fonlarında Aktif Portföy'ün ve Qinvest'in fonlarına da göz atabilirsiniz.

Saygılar.

Sayfa 74/1002 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •