Sayfa 449/717 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon
Arama sonucu : 5736 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: IHYAY - İhlas Yayın Holding

1. 27 Nisan 14.30 de genel kurul var

2.  Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    Böyle bir söylenti var başka mecralarda bu kadar acele hacimsiz düşme nedeni nedir sizce bir o kadarda beklenti varken..
    Sayın muhteberu diyorsunuz ya "bu kadar beklenti varken" işte patron piyasaya arkası gelmeyen beklenti yaratacak haberleri bedellilerini başarıya ulaştırıp istediğini almak için sürmüş olamaz mı?

Yapılan şey her zamanki gibi sistematik bir patron vurgunu ne olacak başka. müCo alacağını aldı grup hisselerinin çoğunda bedelli ile milyarlar topladı. (Bedelli öncesi yukarı sürerek mal dağıttı bedelli de satılmayan rüçhanları alıp tahtada fiyata bakmaksızın satarak paraya çevirdi bu paraları da bir şekilde bilançolarda oradan oraya aktararak hiç edecek tıpkı ihlas finansta yaptığı gibi)

Mesela ihlas holding de mevcut fiyatının şirketin gerçek fiyatını yansıtmıyor diye geri alım açıkladı madem hisselerinde ki bu düşüşün arkasında kendileri yok ve hisselerinde bedelli sonrasında yaşanan ve tüm grup hisselerine yayılan %50 düşüşe sebep olan işlemlerin incelenmesi için spk ya başvursun (o spk ki ne istediler de onaylamadı) sistematik olarak tüm grup hisselerinde yaşanan bu düşüşte parmağı olanlar var ise 3-4 günde de tespit edilir.

SPK siyasileşmemiş gerçekten işini yapan bir Devlet kurum olsa idi. Son 3 aylık işlemlerde inceleme yapsalar bunun bir vurgun operasyonu olduğu ortaya çıkardı. Çünkü bu işlemlerin %99 u aynı kişilerce farklı kurumlar üzerinden karşılıklı yapılan işlemler.

3.  Alıntı Originally Posted by KRM55 Yazıyı Oku
    illim hocam bu halka arz olayi inş beklentin gibi çıkar. Umudunu kirmak istemem
    Pek umutlu yazmadim oysa ustad
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

4.  Alıntı Originally Posted by small_investor_0 Yazıyı Oku
    Sayın muhteberu diyorsunuz ya "bu kadar beklenti varken" işte patron piyasaya arkası gelmeyen beklenti yaratacak haberleri bedellilerini başarıya ulaştırıp istediğini almak için sürmüş olamaz mı?

Yapılan şey her zamanki gibi sistematik bir patron vurgunu ne olacak başka. müCo alacağını aldı grup hisselerinin çoğunda bedelli ile milyarlar topladı. (Bedelli öncesi yukarı sürerek mal dağıttı bedelli de satılmayan rüçhanları alıp tahtada fiyata bakmaksızın satarak paraya çevirdi bu paraları da bir şekilde bilançolarda oradan oraya aktararak hiç edecek tıpkı ihlas finansta yaptığı gibi)

Mesela ihlas holding de mevcut fiyatının şirketin gerçek fiyatını yansıtmıyor diye geri alım açıkladı madem hisselerinde ki bu düşüşün arkasında kendileri yok ve hisselerinde bedelli sonrasında yaşanan ve tüm grup hisselerine yayılan %50 düşüşe sebep olan işlemlerin incelenmesi için spk ya başvursun (o spk ki ne istediler de onaylamadı) sistematik olarak tüm grup hisselerinde yaşanan bu düşüşte parmağı olanlar var ise 3-4 günde de tespit edilir.

SPK siyasileşmemiş gerçekten işini yapan bir Devlet kurum olsa idi. Son 3 aylık işlemlerde inceleme yapsalar bunun bir vurgun operasyonu olduğu ortaya çıkardı. Çünkü bu işlemlerin %99 u aynı kişilerce farklı kurumlar üzerinden karşılıklı yapılan işlemler.
    Hocam ben milyonlarca lotu piyasaya sattığını pek düşünmüyorum olmuşsa bile 10 da 1 i olduğuna bile inanmıyorum. Çünkü buyük yatırımcı için güveni kaybetmiş, pirestijleri yerlerde, ky zaten telep etmiyor. Sosyal medyada bile dikkat ediyorum hep aynı kişiler yaziyor. Yatırimcı sayılarinın bile çok düştüğünü düşünüyorum. Bu lotlari piyasaya değilde kendi aralarinda belli başlı kişiler tarafından bolüşüldüğünü düşünüyorum. Taban yaptığı dönemdeki a1 satışını hatırla kim aldı şimdi 100 milyon 70 milyon lotu yatırimcı mı piyasa mı. Birbirimizi kandirmayalım. Kimsenin ihlastan günlük milyonlarca lot aldığına inanmam. Keza ihyayda da durum böyle bi kaç milyonluk hacimlerle hisseyi yuzde 4.5 düşürdü bu gün. Soruyorum ellerinde milyonlarca lotu olan hisseler bunlar ne kadar verebilirler piyasaya ?

5.  Alıntı Originally Posted by Karaşimşek1 Yazıyı Oku
    27 Nisan 14.30 de genel kurul var
    28 nisan diye biliyorum

6. Ihlas holdinge kredili islem tedbiri gelmis...her gun devre kesersek sira ihyaya da geliyor gibi...ihyay da kredili islem zaten yok, brute duşer...

Her gun 10 civari tahtaya tedbir geliyor..
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

7.  Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    Ihlas holdinge kredili islem tedbiri gelmis...her gun devre kesersek sira ihyaya da geliyor gibi...ihyay da kredili islem zaten yok, brute duşer...

Her gun 10 civari tahtaya tedbir geliyor..
    Sayın İLLİM,haysiyetli,şerefli,namulu,itibarlı,dürüst ,ahlaklı,hayalı,el emin,sözünün ehemmiyeti vb .vasıflara sahip insanların hakkında kimse cesaret edip ileri geri konuşamaz buna cesarette edemez ama bu güzel vasıflar yoksa bir iş insanında şirketleriyle beraber itlere maskara olur dilden dile dolaşır ismi ağızlarda sakız olur çiğnenir onuru beş paralık olmuştur ama o varsın olsun der o kadar geniş ve umursamazdır ki işte böyle bir iş insanının şirketleri hisselerine yatırım yaptık yapmaz olaydık adam hisselerin fiyatlarını bastıkça basıyor bizlere merhamet etmeden resmen dalga geçiyor...Aylar öncesinden yazmıştım ''' LİO YAĞ'' örneği vermiştim, Allah muhafaza..Bedellilerden önce ve sonra sürekli küçük yatırımcıya mal yığdılar hala daha sert atışlar var zaten fiyat bakımından diğer borsa şirketlerine ayak uydurma gibi bir gayretleri olmadı sanki yangından mal kaçırıyor gibi fırsat buldukça yatırımcılara mal yedirdi peki ama neden? Bana kalırsa bu sorunun cevabı iblis Mücovid'in Cumhur Başkanını Ankara ziyaretindeki görüşmesinde gizli,gizemli ve sırlı yani orada ezilip büzülerek neyi istirham etti düşüncesi beni oldukça yıpratmış yormuştur..Temenni ederim ben yanılmış olayım..Bu terörist iblisten herşey fazlasıyla beklenir..Alllah'tan korkup haya etmeyen biz kullara merhamet edeceğini beklemek safdillik olur diye düşünüyorum..Kıymetli Üstad,senin kıymetli değerlendirmelerin,analizlerinle teselli buluyorduk ancak anladığım kadar seninde bu konularda pek keyfin yerinde değil..Birileri geçmiş zamanlarda '' benim memurum işini bilir'' diyordu ve bu günde birileri ''benim mücovid'im işini bilir''diyor vay vay olsun bizlere vayki vay..Ytd.

8. Aslında herşey ortada.Tarih tekerrür ediyor.Ez hisseleri kuruşlu fiyatlara ,topla toplayabildiğin kadar, çıkart nominalin üstüne dağıt k/y ya ,patlat bedelliyi.Sonrası aynı senaryo .Bas kuruşlu fiyatlara al verdiğin hisseleri üçte bir fiyatına çıkart nominalin üstüne patlat bedelliyi ver halkın eline.Borsa düşüşünü kaçırma 10 düşerse sen 100 düşür ,topla kuruşlu hisseleri....bu sefer götünüze sokun bence o topladığınız hisseleri *** kuruları.

Sayfa 449/717 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •