Sayfa 581/1002 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bir zamanların isimsiz şovmeni mps şimdi parklarda yatıp kalkıyor..
    mps ve ıdh uzun süredir zarardan çıkamadılar artık bıktırdılar ben de dün satıp kurtuldum. herhalde uzun süre hisse fonlara bulaşmam borsadan da umudum yok.

2.  Alıntı Originally Posted by oskywalker Yazıyı Oku
    Selamlar,

Bazı fonları listelememişsiniz.
    Çünkü önceki mesajımda belirttiğim gibi fon adlarının bazılarında Türkçe karakterlerde sorun var.
    TEFAS'ta şu ifadeyi de aratmanızı öneririm.
    Aralarında fon yönetim ücreti düşük, getirisi ortalamanın üzerinde olan(lar) var.
    DÖVIZ
    örnek fon söylerseniz konntrol edeyiim

3.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    EUZ fonunu ben de tasiyorum ve bugün satış vererek ayrıldım. 3 ayda hicbirsey kazandırmadi maalesef. Bırakın kazandırmayi bari Euronun artışını yansıtsin. EUZ da tutacağıma KUB'da tutarım.

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Nitelikli yatırımcı olma özellikleri taşınsa bile; hemen atlayıp alabileceğiniz bence bir fon yok. Çok ince olmasa da tüm serbest fonlara şöyle bir baktım. En iyi getiride başı Özel fonlar çekiyor. O da yılbaşından bu yana getirisi %35 civarı. Diğer fonlara göre iyi sayılır. Ancak herkese (nitelikli) açık olan fonların getirileri ise %25 civarı. Tabi 1,3 ve altı aylık getirilerini ayrıca incelemek gerekir. Burada hep konu ediliyor da, acaba diyorum benim gözden kaçırdığım bir şey mi var. Bazı fonların fiyatların öyle haftada bir gün açıklanması ya da satış için beklemek bunları pek çok yatırımcının istediğini sanmıyorum. Siz bazılarından memnun bazılarından ise değildiniz. Şimdi de aynı fikirdemisiniz. Memnun iseniz hangi fonlar? Bol kazançlar

4. https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=BRG

Sadece Burgan Bank'tan alınıyor. Yeni açıldığı için mi böyle? PPF için getirisi epeyce yüksek geldi bana.
    Bilgi cesareti, cehalet cüreti getirir.

5.  Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=BRG

Sadece Burgan Bank'tan alınıyor. Yeni açıldığı için mi böyle? PPF için getirisi epeyce yüksek geldi bana.
    evet güzel keşif, ppz'nin yaklaşık 3-4 katı getiri var gibi. tefastaki fon varlık dağılımında diğer ile ne kastediliyor orası çokomelli. kapta portföy dağılımı da yok..yada ben bulamadım. ziraatten alınamıyor dediğin gibi, şirkete mail attım bakalım cevap gelince burdan paylaşırım.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    evet güzel keşif, ppz'nin yaklaşık 3-4 katı getiri var gibi. tefastaki fon varlık dağılımında diğer ile ne kastediliyor orası çokomelli. kapta portföy dağılımı da yok..yada ben bulamadım. ziraatten alınamıyor dediğin gibi, şirkete mail attım bakalım cevap gelince burdan paylaşırım.
    Geçen hafta açıldı fon alıma, bir almayı deneyeyim bakalım ne olacak dedim anında alıp satabiliyorum. Bankanın kendi PPF'si olmuş yani.
    Bilgi cesareti, cehalet cüreti getirir.

Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=BRG

gel-gel olmasın ,ppf nasıl boyle getiri olmuş

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Doğrusu- eğrisi diye sidik yarışına başlamayın. Maksat insanlar yanılmasın. Şimdi ben banka yatırım menüsünden, fon al veya sat tuşuna basınca EUZ seçtiğimde valör ( hesaba geçtiği tarih ) olarak alırken T+1, satarken T+2 yazıyorsa gerisi hikaye . ben avro veya dolarla alış yapamıyorum, TL. ile alış ve satış yapılıyor.
    Bu sabah sattığım EUZ fon TL. olarak cuma günü saat 14 de hesabıma yatar. Bu sabah alış verdiğim EUZ fon ise yarın 14 de hesabıma pay olarak geçer.
    Kaçırdığınız nokta mesajınızdaki koyu renkii kısım. Bahse konu fonun B tipinin Euro ile alıp satıyorsunuz.

Sayfa 581/1002 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •