Sayfa 950/1006 İlkİlk ... 4508509009409489499509519529601000 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 7,593 - 7,600 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bende de durum ayni...

Mahfi Egilmez de evler bakkal dukkanina dondu diyordu bir tweetinde..

Dayanikli gida malzemesi, zeytinyagi, temizlik malzemeleri, kahve, cay seker stokladim ben de..

Syg,
    espri süpermiş

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kimseye tavsiye verecek durumda degilim.

Herkesin durumu farkli..

Beklentisi farkli..

Vadesi farkli..

Geliri gideri farkli..

Yasadigim tecrubelerden sunu anladim..

Belli bir zaman sonra birisi duruyor digeri harekete geciyor..

Emlak olur, borsa olur, doviz olur...

3-4 tane emlak almistim 1994 den beri, birisi tam krizin ertesi, birisi tam Ozal'in oldugu gun yani Nisan 1993...

Uzun vadede dolardan pek bir farki olmadi dalgalandilar kisa vadelerde.. bazen birisi one gecti, bazen digeri ama uzun vadede biribirirlerine hep yakinsadilar..

Hic biri ilanihaye cikmadi, ilanihaye dusmedi..

Zaten krizin cikma nedenlerinden birisi de bu degil mi?

Bazilarinin sismesi ve havasinin alinmasi gereksinimi..

Bu bazen doviz oluyor, bazen emlak, bazen de bist.

Hep sunu iddia ediyorum..

Boyle calkantili ortamlarda panik icinde oradan oraya gecmek cok buyuk ihtimalle hep zarar getirir.

Poz degisimileri boyle zamanlarda yapilmaz..

Ortalik sakin iken, volatilite azalmis dalga boylari kuculmusken yapilir..

Herkesin nerede rahat ediyorsa orada durmasini tavsiye ettim ve ediyorum.

Doviz ise doviz, emlak ise emlak, altin ise altin, yurtdisi hisse hisse yurtdisi hisse, bist hissesi ise bist hissesi.

Hakim bir tepe secip cikip oraya oturup olan biteni sakince izlemek lazim.

Benim hakim tepem de bist.

Baskasininki baska bir seydir ona bir sey diyemem.

Biliyorum cok zor ama sakince bu turbulansin gecmesini beklemek ve sonra ortalik sakinlesince de karari verip uygulamak lazim.

Uzun oldu ama umarim faydasi olmustur.

Syg,
    gençlerin iyi okuması lazım.
    bize bu aklı 20 li yaşlarda vereceklerdi.
    gerçekten çok yerinde tespitler

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kapitalizm icin derler ki:

Para varsa zenginler bolusur..

Borc varsa halk oder...

Syg,
    Aynen Herr Dudu.!!
    Syglar.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4. Kralın bir doğru analizi yok tam bir indikatör

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    hiçbirimiz %100 dövizde yakalanmadık bu krize emin olun. Zaten %100 dövzde olsa bile mal varlığınız dolarla maaş almayan herkesin alım gücü düştü.
    Yalnız bu krizde şuan ki dönemde halen birçok kişi TL deki birikimini mala çevirip orada da bir enflasyon yaratıyor. Bi süre sonra o da durup emlak ve araç tarafında resesyon bekliyorum.
    daha bugün favorilerimde olan ev 200 bin zam daha bindirdi 3 aydır satışda üstelik insanlar artık dolardaki çılgın artışa karşı mallarının değerini artırarak psikolojik de olsa dolara karşı koruma sağlamaya çalışıyor

6.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    daha bugün favorilerimde olan ev 200 bin zam daha bindirdi 3 aydır satışda üstelik insanlar artık dolardaki çılgın artışa karşı mallarının değerini artırarak psikolojik de olsa dolara karşı koruma sağlamaya çalışıyor
    stagflasyon:

ekonominin durgunluk sürecinde de fiyatların artmaya devam etmesi, enflasyon gözlenmesidir.
    https://eksisozluk.com/entry/4678711

Sorarlarsa x+200bin'lik evim var der. Çin'deki emlak balonu da benzer bir sebeple havaya uçtu. Evergrande gelecekte yapacağı evleri borç hanesine değil, varlıklar hanesine yazıyormuş Sonra bu hayali varlıklarının üzerinden kredi çekiyormuş

7. Pres. Erdogan's Islamic finance ideas are sinking the lira & causing inflation to surge. Today I measure TUR's inflation at 66.4%/yr, nearly 3.5x the TCMB's official rate. Erdogan’s solution: Turks should buy less food.

https://t.co/SIwSlZ0UQf
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Sürü psikolojinde batacak gemiye son binenler.!!
    Gurbetçi kardeşine güven.!!
    Betona bulaşma.!!
    Cepteki Nakit kraldır.!!
    TL varlıklar hariç.!!
    Kendime masallar.!!
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 950/1006 İlkİlk ... 4508509009409489499509519529601000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •