Sayfa 15/413 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 3298 madde; 113 - 120 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. Ekran Alıntısı.jpg

Gemilerin son konumu, çok anlamı yok ama bulunsun burada

7 gemi : 500 milyon lira özsermayeye katkı sağlayacak. Maddi duran varlıklar, taşıt kalemi 9 aylık 990 milyon, yıl sonu 1.4 milyar olacak kabataslak."yatırım tavsiyesi değildir"

3. dövizde her 10 puanlık artış 160 milyon tl özsermayeyi arttırır.50 puanlık artışın karşılığı 800 milyon tl yi bulur.

https://twitter.com/btcrobotu yazdığı gnden beri yükseliyor

nedense bilanço dipnotlarını didik didik ettim böyle bir sonuca ulaşamadım.

gördüğüm tek husus taşıtlar kaleminden 500milyon bir artış ve kur duyarlılığından özsermayeye eklenen 100 milyon. toplamda şu an ki kur seviyesinde 600 milyon yapıyor.

ama silopi elektrik kısmı için değerleme durumu TL bazlı oluştuğu için oradaki çarpanlar değişirmi, ki büyük ihtimalle değişecektir. Eğer değişirse (ki şirketin usd bazlı piyasa değeri erimeyeceğine göre) oradan 200 milyon değerleme gelirse toplamda özsermaye kar ile birlikte 1 milyar büyür. Özsermaye 3 milyara çıkar.

Defter değeri 6.65 olur. Silopi de değerleme karı yazarsa 1.2 milyar kar yazar (olmazsa 1 gibi) fk da 1.3 olur.

çok fantastik bir şirket olmaya aday.

şartlar hiç gsd için bu kadar uygun olmamıştır diye düşünüyorum. özellikle denizcilik tarafında kur etkisi dahil 200 milyon kar bekliyorum, ordada fk 3 olacak.
     Alıntı Originally Posted by antepli Yazıyı Oku
    dövizde her 10 puanlık artış 160 milyon tl özsermayeyi arttırır.50 puanlık artışın karşılığı 800 milyon tl yi bulur.
    "yatırım tavsiyesi değildir"

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    https://twitter.com/btcrobotu yazdığı gnden beri yükseliyor
    yok canım ne alaka 1.82 den beri alıyorum ağustostan itibaren hep arttı
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku

gördüğüm tek husus taşıtlar kaleminden 500milyon bir artış ve kur duyarlılığından özsermayeye eklenen 100 milyon. toplamda şu an ki kur seviyesinde 600 milyon yapıyor.

ama silopi elektrik kısmı için değerleme durumu TL bazlı oluştuğu için oradaki çarpanlar değişirmi, ki büyük ihtimalle değişecektir. Eğer değişirse (ki şirketin usd bazlı piyasa değeri erimeyeceğine göre) oradan 200 milyon değerleme gelirse toplamda özsermaye kar ile birlikte 1 milyar büyür. Özsermaye 3 milyara çıkar.

Defter değeri 6.65 olur. Silopi de değerleme karı yazarsa 1.2 milyar kar yazar (olmazsa 1 gibi) fk da 1.3 olur.

şartlar hiç gsd için bu kadar uygun olmamıştır diye düşünüyorum. özellikle denizcilik tarafında kur etkisi dahil 200 milyon kar bekliyorum, ordada fk 3 olacak.
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku

adaylığı mı kalmış zaten yıllardır, 8 dalda fantazi ödülleri alıyor şirket.

Silopiyi TL değerliyor diyorsun , yıllar önce Silopi’ye 125 milyon usd verdiler ama bil bakalım ne kadarını geri alabildiler , çok fantastik değil mi?

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    .

fantaziye tikel!

silopiye yıllar önce 125 milyon usd vermişler şirketin şu anki piyasa değeri 112 milyon usd.

nerde hani gemiler, banka, faktoring, kasadaki nakitler ???

silopinin yıllar içindeki değer artışını geçtim holding yıllar önceki Silopinin değerinin bile altında.

yok silopi bedelli artırımı yaptı 45 milyon usd gsdho iade aldı vb. demeyin kalbinizi kırarım.

silopi bu şirketin kara deliğidir, hissedarlar için aydınlatılmalıdır.

fantastik ki ne fantastik..

Sayfa 15/413 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •