Sayfa 458/486 İlkİlk ... 358408448456457458459460468 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1. Yönetim kulumuzun bu gün yapmış olduğu toplantıda, Şirketimiz aktifinde bulunan arsalar, binalar ve makine teçhizatlar, Maddi Duran Varlıklara ilişkin muhasebe Standardı (TMS 16 ) gereğince; 31.12.2021 tarihi itibari ile TFRS finansal tablolara yansıtılmak üzere yeniden değerleme yaptırılmasına, değerleme şirketi olarak Form Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ile anlaşılmasına karar verilmiştir.

Envanterinde ne kadar arsa var, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. Uşak değeri = 1.92 * 245 milyon sermaye = 470 milyon TL

Oysa 2012 sonrası 42,4 milyon Dolar değerinde bedelsizden sermaye artırımı yapılmış.

42,4 milyon dolar * 14.15 = 600 milyon TL.

Son 9 yılda sadece bedelsizden gelen para şirketin piyasa değerinden yüksek

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3. Şirket yeniden değerleme yaptıracakmış.

Biz ücretsiz yapmıştık.

Ödenmiş sermaye ile Yaklaşık 1 Milyar TL

Yönetim kulumuzun bu gün yapmış olduğu toplantıda, Şirketimiz aktifinde bulunan arsalar, binalar ve makine teçhizatlar, Maddi Duran Varlıklara ilişkin muhasebe Standardı (TMS 16 ) gereğince; 31.12.2021 tarihi itibari ile TFRS finansal tablolara yansıtılmak üzere yeniden değerleme yaptırılmasına, değerleme şirketi olarak Form Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ile anlaşılmasına karar verilmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by ayyıldıx Yazıyı Oku
    Şirket yeniden değerleme yaptıracakmış.

Biz ücretsiz yapmıştık.

Ödenmiş sermaye ile Yaklaşık 1 Milyar TL

Yönetim kulumuzun bu gün yapmış olduğu toplantıda, Şirketimiz aktifinde bulunan arsalar, binalar ve makine teçhizatlar, Maddi Duran Varlıklara ilişkin muhasebe Standardı (TMS 16 ) gereğince; 31.12.2021 tarihi itibari ile TFRS finansal tablolara yansıtılmak üzere yeniden değerleme yaptırılmasına, değerleme şirketi olarak Form Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ile anlaşılmasına karar verilmiştir.
    Sn ayyıldıx,
    Sizi eski dönemlerden GENTS hissesinde ayyıldız nicki ile yazarken tanımıştım.Yukardaki yaptığınız değerleme ile USAK hissesi beher değerini 4.10 TL olarak mı hesapladınız yani?
    Bu arada dunkof bankof 1 haftada 3.5 mio lot cebe indirmiş usak ta.
    .
    Syg
    Son düzenleme : gselman; 14-12-2021 saat: 11:08.
    Burada verdiğim bilgiler amatörce bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir ve her türlü alım satım işlemlerinizde yatırım danışmanınıza danışarak karar vermeniz önerilir.

5.  Alıntı Originally Posted by gselman Yazıyı Oku
    Sn ayyıldıx,
    Sizi eski dönemlerden GENTS hissesinde ayyıldız nicki ile yazarken tanımıştım.Yukardaki yaptığınız değerleme ile USAK hissesi beher değerini 4.10 TL olarak mı hesapladınız yani?
    Bu arada dunkof bankof 1 haftada 3.5 mio lot cebe indirmiş usak ta.
    .
    Syg
    Merhaba gselman hafızanız oldukça güçlü.
    Gentaş bizi üzmedi. Sonrasında Aksa aldık uzun sürede beklettim.
    Şimdiye bekletsem milyoner olmuştuk.
    Garip hisse olsa da UŞAK benim gözde hisselerimden.
    yıllar önce 3.70 almadığım uşakları 10.70 alıp
    2 ay sonra 22 satmıştım. Hisse o yıl 70 TL görmüştü.
    Dövizin ve enflasyonun arttığı yıllarda
    hisseler beklenmedik yerlere gelebiliyor.

Bankof alması ilginç.
    Ama güzel bir değerleme gelir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

6. Geçen haftalarda Şirket Tam kapasite çalışıyor diye yazdık.

Şirkette bunu teyit ediyor. Ama hisseyi veriyorlar.

Çok ilginç. Bu satışlar karlılığa etki ettiğinde bu fiyatlar çok düşük kalacaktır.

Avrupa Birliği Ticaret Komisyonu tarafından Türkiye'de seramik ve benzeri kategorisinde faaliyet gösteren şirketler için anti-damping soruşturulması başlatıldığı konusunda yayınlanan haberler doğrultusunda yatırımcılarımız tarafından ilgili durumun şirketimize etkisinin yönünde yoğun bilgi talepleri istenmektedir.

İlgili soruşturmanın şirketimizin sipariş, üretim ve satışları üzerinde bir etki yaratmayacağı beklenmektedir. Bugün itibari ile üretime tam kapasite olarak devam edilmektedir.

7. Kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik süresi 2023 yılında doluyordu, süre dolmadan 300 Milyon TL'den 1 milyar TL'ye arttırma ihtiyacı duyulduğuna göre bir aksiyon bekleyebiliriz.

8. Ula Uşağım sen neden garip garip beklersin.

Bu piyasada İhracatı biraz daha artır borsanın en gözde firması ol.

Yatırım Tavsiyesi değildir.

Sayfa 458/486 İlkİlk ... 358408448456457458459460468 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •