Onemli Gunler Banner
Sayfa 404/588 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon
Arama sonucu : 4702 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1. Bundan sonra bilançoya odaklanmak gerek. Döviz artışı ve ihracat nedeniyle olumlu, doğalgaz enerji fiyatlarındaki artış nedeniyle de olumsuz durumlar var. Bilanço nasıl gelir hiç tahmin edemiyorum.
    Bugün itibariyle elimde Egser kalmadı. Kimse etkilenmesin. Ben de çok acemi bir yatırımcıyım. Yatırım tavsiyesi değildir. Polat ailesine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Adnan Bey dün tv ye çıktı. Gerçekten gecesini gündüzünü işine, işini düzgün yapmaya adamış. Allah razı olsun Adnan Bey ve emeği geçen herkesten.. herkese hayırlı bol kazançlar…

2. Analistler, gelecek haftadan itibaren yoğunlaşmaya başlayacak olan bilanço dönemiyle birlikte BIST 100 endeksinde hisse bazlı oynaklıkların artabileceğini belirterek, bir çok önemli sektörde güçlü kar beklentilerinin bulunduğunu dile getirdi.

Yurt içinde, Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi yükseliş eğilimini üst üste yedinci haftaya taşırken, tüm zamanların en yüksek seviyesi ve tüm zamanların en yüksek kapanışı rekorlarını kırdı.

Analistler, BIST 100 endeksinde teknik açıdan 2.500 ve 2.590 puanın direnç olarak takip edileceğini kaydetti.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. 2022 ilk çeyrek bilançolarının hazırlıkları başladı. Mayıs ayının başında konsolide olmayan bilançolar gelecek. Mayıs ortası olmadan da konsolide mali tablolar açıklanmış olacak. 2022 ilk çeyrek bilançolarının önemli bir özelliği de içerisinde halen yüksek bir kur hareketi barındırıyor olması.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Temettüyü hak ettik artık.

Bu aralarda bir el değiştirme olabilir.
    Özellikle temettü öncesi çıkış olur beklentisi ile alanlar satabilir.
    Temettümüzü aldık yeter diyenler de satabilir.

Ancak EGSER e güvenmeye devam diyeneler de aldıkları temettülerle hisse alımı yapabilirler.

Bakalım hangi taraf baskın çıkacak.

5. Ege Seramik, Türkiye pazarında 150 nin üzerinde yetkili satıcısı

ve 2 bin üzerinde tali bayisi ile güçlü bir dağıtım kanalına sahip.

Aynı zamanda, 50 nin üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla dış pazardaki

gücünü her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

6. İzmir Kemalpaşa da 416.752 m2 bir alan üzerinde kurulu

ve İzmir limanına 26 km uzaklıktaki tesislerinde, yılda yaklaşık

24 milyon 300 bin m² seramik üretiyor ve çok iyi düzeyde ihracat bağlantıları var.

İlk çeyrekte çok iyi bir bilanço bekliyorum.

7. Doğalgaz maliyetleri brüt kârlılığı ne oranda etkileyecek bu konuda şirket ile görüşen ya da bilen var mı?

8. Bütün şirketler maliyetleri ürün fiyatlarına ve dolayısı ile tüketicilere yükledikleri için satış oranlarında bir azalma olmadığı sürece kârlılık oranlarında bir endişe taşıdıklarını sanmıyorum

Sayfa 404/588 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •