Sayfa 587/1312 İlkİlk ... 874875375775855865875885895976376871087 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    2 sene önceki "konuta yatırım yapmak aptallıktır" minvalindeki muhteşem (!) öngörülerinizden sonra, aşağıdaki öngörünüzün de en az o kadar muhteşem olabileceğini düşünerek hemen dikkate aldım
    Evet, benzer şeyleri yazacaktım. Sonra boşver, forumun doğrucu Davut’u sen misin dedim..bazıları hep uçlarda yaşıyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Sn Dragon,

2 yıl ve öncesi konut yatırımını doğru bulmuyordum çünkü kiracı olup o parayı bile diğer enstrümanlarda değerlendirmek daha karlıydı. Zaten herkesin malumu Özellikle de 2015 den bu yana dolar ve altının getirisi konut yatırımından daha yüksekti..

Ama 7 ay önce dolar 13,60 civarında 3 konut aldım ve alır almaz burada anında paylaşım yaptığımda konut muhalifi (özellikle de kiracı ile uğraşmaktan dolayı) olduğumdan bayağa bir eleştiri alacağımı bile bile bu paylaşımı yaptım, çünkü eleştirileri seven biriyim beni geliştirir. O gün kasım ayında ben konut aldım dediğimde bu forumda "dolar altın daha çok kazandırır hem eleştiriyorsun hem de konut alıyorsun" dediler.

Ben hiçbir metaya düşman değilim her metanın dönemi vardır 2 yıl önce hiperenflasyon tehlikesi yoktu ama ben almadan önce hiperenflasyon tehlikesi sezinledim ve aldım dolar %20 aldığım konut %140 kazandırdı. Size bir sır vereyim ben bir yerde yatırım yapıyorsam oranın dolar bazlı kaybettirme ihtimali bayağa düşük olur. Bu konuda hiç mütevazi olmayacağım.

Yıllarca forumda konut sahipleri bile konut alacağınıza eurobond alın dolar altın alın daha iyi diye mızmızlanıp durmuyor muydunuz? Benim yaptığım konut yatırımından itibaren dolar bazlı da yatırımlarınızı katlamaya başladınız.. Keyfini çıkarın.

Sn. Cautionary evet uçlarda yaşıyorum ama finansal özgür olarak sen de benim gibi uçlarda sayılırsın.

Özgür olmak için bazen sürüden ayrılmak ve marjinal kararlar almak gerekir
    Son düzenleme : vivatrader; 05-06-2022 saat: 15:02.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3. Aynı daire, aynı gün ilan. Aralarında 800 bin TL fark var. Ahlak fışkırıyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...27238000/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...08090305/detay

4. @sn vivatrader,

konutlari satacaginiz zaman haber verin de foruma faydaniz olsun

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn Dragon,

2 yıl ve öncesi konut yatırımını doğru bulmuyordum çünkü kiracı olup o parayı bile diğer enstrümanlarda değerlendirmek daha karlıydı. Zaten herkesin malumu Özellikle de 2015 den bu yana dolar ve altının getirisi konut yatırımından daha yüksekti..

Ama 7 ay önce dolar 13,60 civarında 3 konut aldım ve alır almaz burada anında paylaşım yaptığımda konut muhalifi (özellikle de kiracı ile uğraşmaktan dolayı) olduğumdan bayağa bir eleştiri alacağımı bile bile bu paylaşımı yaptım, çünkü eleştirileri seven biriyim beni geliştirir. O gün kasım ayında ben konut aldım dediğimde bu forumda "dolar altın daha çok kazandırır hem eleştiriyorsun hem de konut alıyorsun" dediler.

Ben hiçbir metaya düşman değilim her metanın dönemi vardır 2 yıl önce hiperenflasyon tehlikesi yoktu ama ben almadan önce hiperenflasyon tehlikesi sezinledim ve aldım dolar %20 aldığım konut %140 kazandırdı. Size bir sır vereyim ben bir yerde yatırım yapıyorsam oranın dolar bazlı kaybettirme ihtimali bayağa düşük olur. Bu konuda hiç mütevazi olmayacağım.

Yıllarca forumda konut sahipleri bile konut alacağınıza eurobond alın dolar altın alın daha iyi diye mızmızlanıp durmuyor muydunuz? Benim yaptığım konut yatırımından itibaren dolar bazlı da yatırımlarınızı katlamaya başladınız.. Keyfini çıkarın.

Sn. Cautionary evet uçlarda yaşıyorum ama finansal özgür olarak sen de benim gibi uçlarda sayılırsın.

Özgür olmak için bazen sürüden ayrılmak ve marjinal kararlar almak gerekir
    Yine de tebrik etmek yakışır bize. Özellikle finansal açıdan nispeten rahat biri olarak kiracıyla uğraşmama kararınızı da takdir ettim, tam anlatmak istediğim duruma örnek oldunuz.

Yatırım konularında sabit fikirlilik iyi değildir. Yakın bir arkadaşım, finans doktoruyum dersin, dedeler gibi arsa alıyorsun, altın alıyorsun demişti 2-3 yıl önce. Ben de, ne kadar iyi yatırımcı olursan ol, devlete rağmen kazanmazsın, oyunun kuralını koyanlar, nerede ne kadar kazanacağını da belirliyor demiştim.

Gördük ki, özellikle 2016-2022 arası gram altın en iyi kazandıran enstrümanlardan biri oldu...son yükselişlerle de son 2-3 yıl konut yatırımcılarını güldürdü. Borsa bu dönemde yatay kaldı sayılır. İlla ki a hissesi aldım, b hissesi aldım iyi kazandım diyen çıkacaktır..ama ben olaya endeks neydi ne oldu gözüyle bakıyorum...dolar bazında son 2-3 yılda kayıpta borsa.

bu nedenle, dönem neyi gerektiriyorsa, önyargısız oraya yatırım yapmak en doğrusu (en doğru yeri de genelde ülkeyi yönetenlerin aldığı kararlar belirliyor). Mesela son bir yılda mevduat(faiz) yatırımcısı resmen yerle bir edildi.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Sn. Vivatreader pozisyon için tebrik ederim. Ama yalan yok çok itici tarzınız oluyor malda iken de malda değilken de

Alınca çok övüyor/ satınca çok çakıyorsunuz

Bence hala ihtiyaç fazlası ev fazladır. Hipere girsek, gıda şirketleri derim. Bakın aefes, tukas, bizim, bntas şeklinde isterseniz tam ev aldığınız tarihte size karşı portfoy yapayım. Bir 3 sene sonra veya ev pozunu kapattığınız zaman yazalım, kıyas yapalım hangisi ne getirmiş.

Tam tarihe bakıp kıyası başlatabilirim isterseniz

Ne kadar dezavantajlı olduğumu, evi Antalya gibi bir yerde aldığınızı da biliyorum ve ben de gerçekten iyi bir poz olduğuna inanıyorum; ama ev almakla borsa arasında kalıp böyle bir portfoy yapmıştım o zamanlar ( evim var yatırım için) ve samimi olarak sonucu merak ediyorum.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Finansal tavırlar düşünceler eylemler din mi ki dogma olsun.Elbet her şey zamansal.Hep fıkradaki köylü gibi dur bakalım hayırlısı demek lazım.Misal koydun bir kilo altını veya muadili 80 kilo gümüşü kasaya on yıl sonra kasadan o altını veya gümüşleri çıkardığın zaman değeri ne olur öngörebilen var mı.Yüzlerce faktör etkiler olayı değil mi,e o zaman ne yapmak lazım,bence cem yılmaz gibi little little in to the middle ,her şeyden az bişi bulundurmakta fayda var,ama likidite olayına her dönem dikkat etmek lazım,kaos günleri yeni başlıyor nakit akışı bozuldu mu yandın,evin yolunu bulamazsın feleğin şaşar,benim gibi ssk emeklileri için hele en önemli konu nakit akışı)))))))

Bence yatırımları tek yönlü değil her yerde bir miktar olmalı. Konut, döviz, emtia, yabancı fonlar, yurt dışı borsa, eurobond benim sahip olduğum varlıklar. Piyasada biri çökerken diğer coşuyor. Bu krediler ve enflasyon olduğu sürece maaşlarımız artmasa bile ev fiyatları artmaya devam edecektir. Bir an önce evlerinizi alıp ailenizi güvenceye alın.

Sayfa 587/1312 İlkİlk ... 874875375775855865875885895976376871087 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •