Sayfa 377/437 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427 ... SonSon
Arama sonucu : 3491 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    doğru diyorsun, ben de sabancı orta vade dirençte diye giremiyorum buna bir türlü, bir de bankalar yürüdükçe sahol ucuz kalıyor satamıyorsun da.. thy 76 kırılınca aldım biraz.
    Ulu bilançoyla birlikte inanılmaz para kazandırdı bana artı alsatlar filan bayağı portfoyu büyüttü, odaş ve saholde de çok kazandık şükür. ama bu speğin bir huyu var 7-8 lerde ne kadar iyi haber gelirse gelsin süründüyor sonra bir anda uçuruyordu. iyi ki o dönemlerde aylarca sürünmemişim umarım uçma anını yine yakalarım
    Çok insan banka rallisini kaçırdım diye üzülüyor. Bence kafaya takmaya gerek yok. Kısmet değilmiş deyip önümüze bakmak gerek.

Çünkü çoğu hisse halen ucuz. Enerji, gıda gibi potansiyeli olan sektörlerden iyi şirketleri seçip bekleyen, en az bankalar kadar para kazanır bence.

Hele şu toz duman bir dağılsın, fiyatlar biraz otursun, ne oluyor ne bitiyor tam anlaşılsın..

Sonra illa ki yine bilançolar ve gelecek fiyatlanacak.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. İleriki 6 ay için gıda öneriliyor, bu şirketin grafiği de çok güzel, ben temettüye bağlıyım çıkamam ama bir arkadaşıma aldırdım. Bankalardan sonra sıra yanlara da bir gün gelecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,382
    İşin en güzel tarafı düşmüyor tamam çıkmıyor ama öyle aman aman da düşmüyor altı boş bir çıkış yapmadı sadece yeni bir çıkış başlatması için tetikleyici bir olay haber gibi bir şeyler lazım tombul parmak mesela buralardan toplanması için de fırsat mı veriyor yoksa mal mı dağıtıyor göreceğiz
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

4. Kremlin: Putin ve Erdoğan, 16 Eylül'de Özbekistan'da Ukrayna tahıl anlaşmasını görüşecek

5. Nebati: Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantımızı Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirisci ve Ticaret Bakanımız Mehmet Muş ve komite üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirdik

Nebati: Toplantı kapsamında, gıda ve tarım ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı arz ve fiyatlarına ilişkin son dönemdeki gelişmeleri kapsamlı bir şekilde mercek altına aldık

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,382
    bugün bizim uluun günü olması lazım değil mi ?
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

7.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    bugün bizim uluun günü olması lazım değil mi ?
    Görüşme 16 Eylülde..

Endeks tatsız. Bugün de zor toparlar bence..

8. Almanya'da tarım ürünleri üretici fiyatları temmuzda yıllık %33,4 arttı

Almanya'da Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım-ÜFE), temmuzda aylık yüze 0,9 azalırken, yıllık bazda ise yüzde 33,4 arttı.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), temmuz ayına ilişkin Tarım-ÜFE sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, Almanya'da Tarım-ÜFE, temmuzda bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 33,4 arttı. Endekste aylık yüzde 0,9 düşüş görüldü.

Destatis açıklamasında, Tarım-ÜFE'de haziranda yıllık artışın yüzde 33,9 olduğu hatırlatılarak, temmuzda bitkisel ürünlerin fiyatlarının yıllık yüzde 25,8 ile, hayvansal ürünlere göre daha az arttığı belirtildi. Hayvansal ürünlerin fiyatları da temmuzda yıllık yüzde 38,8 yükseldi.

Temmuzda bitkisel ürünlerin fiyatlarındaki artışın temel nedeninin tahıl fiyatlarındaki artış olduğunun kaydedildiği açıklamada, Temmuz 2022'de tahıl fiyatlarının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 53,2 daha yüksek olduğu bildirildi.

Patates fiyatlarında yıllık yüzde 33,1'lik artış olurken, domates fiyatlarında temmuzda yıllık yüzde 29 düşüş görüldü.

Yüksek enerji ve yem maliyetleri de hayvansal ürün fiyatlarını artırırken, temmuzda süt fiyatlarının Temmuz 2021'e göre yüzde 51,7 ve tavuk fiyatlarının yüzde 42,4 daha pahalı olması dikkati çekti.

Öte yandan, enerjinin yanı sıra artan gıda fiyatlarının Almanya'da enflasyonun en büyük itici güçlerinden biri olması dikkati çekiyor. Gıda fiyatları ağustosta bir yıl öncesine göre yüzde 16,6 arttı. Bu da, ülkede yıllık enflasyon oranını ağustosta yeniden yüzde 7,9'a yükseltti.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Sayfa 377/437 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •