Sayfa 315/355 ÝlkÝlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 2,513 - 2,520 arasý.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Þ.

1.  Alýntý Originally Posted by Bay Tomi Yazýyý Oku
    Gap boþluðunu düþük lotlarla aldirdilar...çapsýz tahtacý milletin uþ bes lotunu alcam diye 4 000 000 Milyon lot enyuksek gördüðü yer 220 _ 180 =40 TL ×4 000 000 = Portföy deðeri ni 160 000 000 TL erittin , yatýrým tavsiyesi deildir...

böylesi daha saðlýklýdýr, 210 üzeri satmayan biz 180 de hiç satmayýz , yol çetrefilli ince ve uzun

2. https://tr.naturelholding.com.tr/

Margün Enerji, toplam 275,53 MWp kapasiteli güneþ enerjisi santralleri ile Türkiye’deki yenilenebilir enerji sektörünün en önemli oyuncularýndan biridir.

Naturel holding internet sitesi , holdinge baðlý sirketler , ilac sektörü, yazilim sektörü, panel bakým sektörü, bildiðimiz enerji þirketleri var fakat dikkatimi çeken Naturel Holding internet sitesinde Magen kurulu gucü 275 Mgw demiþ bunu kuruldu diye kabul ediyor Holding Magen internet sitesinde kurulu güç 118 MGW diyor , þunumu anlýyoruz bu kurulu güçle birlikte Holding artýk minimum olmasý gereken defter deðerim artýk 165 TL mi demek istedi acaba , o zaman artýk bu seviyeler bizim taban deðerlerimiz ve artýk yeni projeksiyonlar la bu rakamýn katlarini satin alicak piyasa ben öyle yorumluyorum ,hayýrlýsý olsun , yatýrým tavsiyesi deildir.

Alýntý Originally Posted by Bay Tomi Yazýyý Oku
    https://tr.naturelholding.com.tr/

Margün Enerji, toplam 275,53 MWp kapasiteli güneþ enerjisi santralleri ile Türkiye’deki yenilenebilir enerji sektörünün en önemli oyuncularýndan biridir.

Naturel holding internet sitesi , holdinge baðlý sirketler , ilac sektörü, yazilim sektörü, panel bakým sektörü, bildiðimiz enerji þirketleri var fakat dikkatimi çeken Naturel Holding internet sitesinde Magen kurulu gucü 275 Mgw demiþ bunu kuruldu diye kabul ediyor Holding Magen internet sitesinde kurulu güç 118 MGW diyor , þunumu anlýyoruz bu kurulu güçle birlikte Holding artýk minimum olmasý gereken defter deðerim artýk 165 TL mi demek istedi acaba , o zaman artýk bu seviyeler bizim taban deðerlerimiz ve artýk yeni projeksiyonlar la bu rakamýn katlarini satin alicak piyasa ben öyle yorumluyorum ,hayýrlýsý olsun , yatýrým tavsiyesi deildir.
    Aynen 165 TL altý yok artýk. ayrýca Gap boþluk býrakmasý önemli deðil fakat hemen bahane yaparlar boþluk gap var diye bazý hisseler dikkate almaz bazýlarý dikkate alýr.Naten dikkate aldý düzeltmeye bahane bulunmuþ oldu.

Gap boþluk konusu kapandýysa hissede artýk yükseliþ trendine devam etmeli mantýklý olan Mart ayý yada Nisan ayý ortalarý Naten 300 üzeri kalýcýlýk saðlamasýdýr.

5. Borsada her þey birbirine girmiþ Sasa , Hektaþ benim borsada degerim yüksek dite çýrpýnýyor , birileri hisse deðerim düþük hisse geri aliýmý yapar , bir þirkette piyasa defter degeri 65,44 ile hisse geri alým kararý alýyor , borsa tarihinde her halde bir ilk olur sebep yatýrýmcýlarýn zarar görmemesi için ilginç çok ilginç , bizim tahtada Ýþ Bankasý , Garanti ve Deniz arasýnda lotlar gidip geliyor , yatýrým tavsiyesi deildir...
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

Alýntý Originally Posted by Bay Tomi Yazýyý Oku
    Borsada her þey birbirine girmiþ Sasa , Hektaþ benim borsada degerim yüksek dite çýrpýnýyor , birileri hisse deðerim düþük hisse geri aliýmý yapar , bir þirkette piyasa defter degeri 65,44 ile hisse geri alým kararý alýyor , borsa tarihinde her halde bir ilk olur sebep yatýrýmcýlarýn zarar görmemesi için ilginç çok ilginç , bizim tahtada Ýþ Bankasý , Garanti ve Deniz arasýnda lotlar gidip geliyor , yatýrým tavsiyesi deildir...
    Enerji depolamada Magen var daha önce yazmýþtým.Bence o yüzden Esen elektrik Magen hissesi topluyor aslýnda primli hisse Magen son dönemde iyi prim yapmýþ fakat toplamaya devam ediyorlar ve takas iyi durumda.Benim burada gördüðüm stratejik hisse Magen hissesi he benim aðýrlýðým Naten fakat önemli deðil iki hissede de payým var zaten.Aynen Naten patronu güvenilir kesin net.Sasa hissesi normal deðildir borsacýlar bilir zaten normal olmadýðýný.

7. Arkadaþlar ben de 1 yýllýk bir naten yatýrýmcýsý olarak bir iki satýr yazayým. Açýkçasý ben þirketi patronunu ve tahtacýsýný (patron ve tahtacý ayný kiþi mi bilmiyorum) beðeniyorum. Gesan, smartg, alfas gibi enerji hisselerinde gerçekleþen büyük yükseliþte tahtacý isteseydi gelen kap bildirimleri eþliðinde hisseyi 400-500'e rahatlýkla sürüp küçük yatýrýmcýlarýn sýrtýna sarardý. Ama böyle bir þey yapmadý. Benim gözlemlediðim kadarý ile naten tahtasýnda zaman zaman baský oluþturulsa da manipülasyona spekülasyona izin verilmiyor. Bu da güven verici. Diðer taraftan þirket büyük çaplý bir büyüme giriþimi doðrultusunda kap bildirimleri atarken hisse düþüþe geçiyor. Demek ki mal pazarlama amacýyla atýlmamýþ. Þu an herkesin kafasýndaki soru þu bu yatýrýmlar için finansmaný nereden bulacak. Zaten piyasa kap bildirimlerine güvenmedi þimdilik. Güvenseydi daha farklý olurdu. Þayet bu güveni saðlayacak geliþmeler yaþanýrsa çok güzel günler görürüz. Yatýrýmcý sunumunda 2028 yýlýna kadar Türkiye Abd ve Avrupa'da yapýlacak yatýrýmlarla 800 küsür mw güce ulaþýlmasý hedeflenirken þimdi sadece Türkiye'de 1500 mw'dan bahsedioruz. 2028 yýlý projeksiyonunda hedeflenen 15 katlýk favök yeni yatýrýmlarla ne düzeye gelir düþüncesi heyecan verici. Ben patronu beðeniyorum adam sadece iþini yapýyor bir yatýrým duyurmuþsa finansman ihityacýný da planlamýþtýr diye düþünüyorum. Patronun hisse alýmlarý ardýndan gelen holdingleþme bu finansmaný bulmaya yönelik yeni bir atýlým ile ilgili olabilir diye bir beklenti içerisindeyim. Yani bir yatýrým alma ya da ortaklýk kurma gibi bir giriþim olabilir. Yenilenebilir enerji konusundaki teþvikler, olanaklar ve bu iþin karlýlýðý hesaba katýlýrsa ortak bulmakta zorlanacaðýný sanmam. Yatýrýmlar genelde magen üzerinden yapýlsa da þirket magen için 2028'e kadar 12 kat gibi bir büyüme hedeflerken naten için 15 katlýk bir büyüme hedefi göstermiþ. Bu yüzden ben Naten'i seçtim. Nitekim en son kurulan þirketlerden biri doðrudan naten adýna kayýtlý ve kazançlarý da sadece Natenin olacak. Magen yatýrýmlarýndan zaten pay alýyor. Umarým þirket duyurduðu yatýrýmlarý gerçekleþtirebilir. Bu olursa buralarda kim ne demiþ ne yazmýþ diye okumamýza gerek kalmaz. Bol kazançlar diliyorum. Bir miktar naten yatýrýmým var bu nedenle düþüncelerim duygularýmdan etkilenmiþ olabilir yatýrým tavsiyesinde bulunmuyorum. Al sat tut tavsiyesi deðildir.

8.  Alýntý Originally Posted by Demiraslan Yazýyý Oku
    Arkadaþlar ben de 1 yýllýk bir naten yatýrýmcýsý olarak bir iki satýr yazayým. Açýkçasý ben þirketi patronunu ve tahtacýsýný (patron ve tahtacý ayný kiþi mi bilmiyorum) beðeniyorum. Gesan, smartg, alfas gibi enerji hisselerinde gerçekleþen büyük yükseliþte tahtacý isteseydi gelen kap bildirimleri eþliðinde hisseyi 400-500'e rahatlýkla sürüp küçük yatýrýmcýlarýn sýrtýna sarardý. Ama böyle bir þey yapmadý. Benim gözlemlediðim kadarý ile naten tahtasýnda zaman zaman baský oluþturulsa da manipülasyona spekülasyona izin verilmiyor. Bu da güven verici. Diðer taraftan þirket büyük çaplý bir büyüme giriþimi doðrultusunda kap bildirimleri atarken hisse düþüþe geçiyor. Demek ki mal pazarlama amacýyla atýlmamýþ. Þu an herkesin kafasýndaki soru þu bu yatýrýmlar için finansmaný nereden bulacak. Zaten piyasa kap bildirimlerine güvenmedi þimdilik. Güvenseydi daha farklý olurdu. Þayet bu güveni saðlayacak geliþmeler yaþanýrsa çok güzel günler görürüz. Yatýrýmcý sunumunda 2028 yýlýna kadar Türkiye Abd ve Avrupa'da yapýlacak yatýrýmlarla 800 küsür mw güce ulaþýlmasý hedeflenirken þimdi sadece Türkiye'de 1500 mw'dan bahsedioruz. 2028 yýlý projeksiyonunda hedeflenen 15 katlýk favök yeni yatýrýmlarla ne düzeye gelir düþüncesi heyecan verici. Ben patronu beðeniyorum adam sadece iþini yapýyor bir yatýrým duyurmuþsa finansman ihityacýný da planlamýþtýr diye düþünüyorum. Patronun hisse alýmlarý ardýndan gelen holdingleþme bu finansmaný bulmaya yönelik yeni bir atýlým ile ilgili olabilir diye bir beklenti içerisindeyim. Yani bir yatýrým alma ya da ortaklýk kurma gibi bir giriþim olabilir. Yenilenebilir enerji konusundaki teþvikler, olanaklar ve bu iþin karlýlýðý hesaba katýlýrsa ortak bulmakta zorlanacaðýný sanmam. Yatýrýmlar genelde magen üzerinden yapýlsa da þirket magen için 2028'e kadar 12 kat gibi bir büyüme hedeflerken naten için 15 katlýk bir büyüme hedefi göstermiþ. Bu yüzden ben Naten'i seçtim. Nitekim en son kurulan þirketlerden biri doðrudan naten adýna kayýtlý ve kazançlarý da sadece Natenin olacak. Magen yatýrýmlarýndan zaten pay alýyor. Umarým þirket duyurduðu yatýrýmlarý gerçekleþtirebilir. Bu olursa buralarda kim ne demiþ ne yazmýþ diye okumamýza gerek kalmaz. Bol kazançlar diliyorum. Bir miktar naten yatýrýmým var bu nedenle düþüncelerim duygularýmdan etkilenmiþ olabilir yatýrým tavsiyesinde bulunmuyorum. Al sat tut tavsiyesi deðildir.
    Güzel bir yorum ve bakýþ açýsý, su akar yolunu bulur diyelim ve o yolu bulacaktir ,yatýrým tavsiyesi deildir..
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

Sayfa 315/355 ÝlkÝlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •