Sayfa 481/1001 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581981 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,841 - 3,848 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    burger $74k, 7.5% virdi dkkm :/ kabul ettim

ytd
    bu dkkm nedir? Riski var mi? Sorunca mi söylüyorlar? teklif eden olmadı epey zamandır? En son 3 oranla bağladım

2. Normal DDKM, döviz ana paran garanti, vade dönüşünde, üstüne bankayla anlaşma durumuna göre % 7-8 brüt $ faizi veriyorlar. Ertesi gün hesabına peşin olarak geçiyor.
    Artı olarak bankanın belirlediği strike oranına göre (dün burganda vade dönüşü19.26 gibiydi) artı 100-200 dolar daha alabiliyorsun.
    Eğer vade sonunda bunun altında ise dolar.

3.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    bu dkkm nedir? Riski var mi? Sorunca mi söylüyorlar? teklif eden olmadı epey zamandır? En son 3 oranla bağladım
    Mevduat sahibi için ballı börekl opsiyonun risk bacağı hazinede...
    Sonuç

Sonuçta her senaryoda müşterinin 1.000.000-USD’lik anaparası vade sonunda 1.013.000-USD oluyor. Bu da peşin tahsil edilen 13.000-USD’ye ek getiri uygulanmadan yıllıklandırılmış yaklaşık %5,20 USD faizine denk gelmektedir.

Normalde düz mevduatlı DCD ürünlerinde bulunan anaparadan kayıp riski, TCMB tarafından DDKKM içinde bedavaya sunulan karşı bacak opsiyon sayesinde bu üründe bulunmamaktadır. Burada esas olarak YP mevduatı bulunan kişilerin DDKKM’ye geçişinin hedeflendiğini söylemek mümkün. Fakat bu kişilerden kaçı sabit faiz gelirini almak varken böyle karmaşık türev bir ürüne girer, orası soru işareti.

Burada da hemen başka bir çözüm devreye giriyor. Kamu bankaları firma ortaklarına diyor ki; gel sen bu opsiyonlu DDKKM’yi yap, böylece dövizine de faiz al, ben de senin firmana TLREF üzerinden (düşük faizli) ve daha esnek koşullarda kredi vereyim.

Kısacası şu anda kur korumalı mevduat sisteminin rezerv harcanmadan stabil şekilde devamı için ekonomi yönetimi bütün tuşlara basıyor. Fakat sistem üzerindeki basınç arttıkça, maalesef patlamanın şiddeti de çok daha fazla olacak.

https://kisiselfinansci.blogspot.com...sumlu-kur.html
    ALDIĞIM HİSSEYİ DÜŞÜRMEYE ÇALIŞANIN DEFTERİNİ DÜRERİM... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

4. TEB bana 100k USD icin %61ini KKM baglayalim, %39unu da %7 faiz verelim dedi. Bilemedim, ne dersiniz?

5.  Alıntı Originally Posted by ardac Yazıyı Oku
    TEB bana 100k USD icin %61ini KKM baglayalim, %39unu da %7 faiz verelim dedi. Bilemedim, ne dersiniz?
    100 K nın tamamına burgan dan en az 7.5 alırsınız

6.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    ddkm, döviz dönüşü korumalı şeysi.

önce döviz alıyor MT eğer hesaptaki para tl ise, sonra MB'ye diyor ki sana döviz getirdim bana döviz korumalı hesap ver

Ooo diyor MB, demek bize döviz getirdin kralsın diyor

MT de diyor ki, ne zannettin, peheyy, biz işimizi biliriz nasıl kusturttum dövizleri gördün mü?

Döviz bozdurtamaz ya da KKM yaptıramazsa bankaya 8% mi ne ceza kesiyorlarmış, (oran böyle birşeydi sanki unuttum telefonda dedi MT)

Bize de 7-8% işte opsiyon primi veriyor banka, hem de cash. Nakit, direk hesapta.

Herkes memnun. Dövizci de memnun, banka da memnun, dövlet de memnun. Ne güzel iş ya

---

benim 3 ay önce bağladığım DDKM primin ve bağladığım miktarın üstüne 161 dolar da ek gelir getirmiş döviz kuru çok çıkmadı diye 16% idi o zaman TL fayisi. şimdi 12% olmuş. Bu sefer ne verirsek onu alcaz gibi duruyo. ama prim oranı yükseldi o zamana göre aynı hesaba geldi.

ytd

7. Bu sayfada her yıl 15 Aralık gibi mevduatçının geleneksel yıl sonu mesaisi başlar ay sonuna kadar yüzlerce oran paylaşılır ve hepimiz tatlı bir telaşla banka banka şube şube koşuşturup en yüksekten mevduatımızı bağlar sonra huzur içinde evlerimize dağılırdık.
    Vay be ne günlerdi bir daha yaşanır mı acaba gelir mi eski o güzel günler.

Sayfa 481/1001 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •