Sayfa 265/430 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Bizim arabistan daki arkadaslara Turkiye de saglik sigortasi yapiliyor onlardan tum haklarimi aldim diye kagit imza etmelerini istemisler ama Arabistan dan ayrilirken tum tazminatlarini alacaklar umarim eskilere sunger cekmez ler

Alıntı Originally Posted by KısaVade Yazıyı Oku
    İhbar, izin, mesai, kıdem vb. tüm haklarınızı almadan böyle bir sözleşmeye imza atmamanızı öneririm...

"İşçinin ikale sözleşmesi imzalaması halinde; kıdem ve ihbar gibi tazminat taleplerinde bulunamaması, işe iade davası açamaması, işsizlik sigortasından ve iş güvencesinin sağladığı haklardan yararlanamaması gibi sonuçlar doğabilmektedir. Bu nedenle uygulamada işverenler tarafından ikale sözleşmesi ile iş akdinin sonlandırılması sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir."

https://kulacoglu.av.tr/ikale-sozles...maktad%C4%B1r.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Evet dostuma edevlette o basvuru ekrani acilinca bastim basvuru butona. eksik cikan bir kac bilgi daha sonra duzeltildi ssk elemanlari tarafindan... (ssk no banka hesap no filan detayli girmistim)
    takip ediyorum..
    Selam
    Öncelikle hayırlı olsun. Darısı başımıza.
    Benim başvurum sırasında sadece banka ve şube bilgisi istedi. Hesap numarası sormadı. Siz hangi aşamada hesap numarası girdiniz?

3.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam
    Benim başvurum sırasında sadece banka ve şube bilgisi istedi. Hesap numarası sormadı. Siz hangi aşamada hesap numarası girdiniz?
    Süreç bende de sizinki gibi oldu. Zaten e-devlette bankalarda kişisel hesaplarınızın olduğu bilgiler mevcut.
    Bu nedenle hesap numarası vb. isteyeceğini sanmıyorum. Belki birden çok hesap mevcut ise bir bankada...
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

4. Staj mağdurları eylem yaptı: Adalet istiyoruz
    Türkiye'nin bir çok ilinden gelen staj sigortası mağdurları Bursa'da eylem yaptı; "Adalet istiyoruz" diyen staj mağdurları, "staj ve çıraklık sigortası mağduriyeti son bulsun", "staj ve çıraklık başlangıcı SSK başlangıcı olsun" çağrısı yaptı.
    https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem...yoruz-7611648/

sorun bitmiyor,bitecek gibi de durmuyor.
    Prime takılanlar
    Bağkur sorunları
    Staja takılanlar
    vs
    Sistem 40 yamalı pohça gibi olmuş ne dikiş tutuyor ne Eyt
    Sil baştan yeni sistem kurulmalı gerçek reform şeklinde,YOk 4a,yok 4b,yok bilimum sandık ,yok memur vs.

5. kıymetli arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olan olursa minnettar olurum...
    işe giriş tarihim 1995
    halen çalışmaktayım aynı işyerinde...
    8630 prim günüm var...
    fakat çalıştığım şirkette 2012 yılında başlamış halen devam eden ortaklığım var..
    benim eyt mde sıkıntı olur mu...teşekkürler cevaplar için...

Sube olan alana yapistirdim hesap no ve sube ismini, emin olamadim cunku sube isminden..
    banka secince subeleri de getirebilirler di aslinda yani ona bagimli bir islem bu onun yerine manuel yazdirmislar... bende dedim hesap no yazayim da kesin olsun, once IBAN yazayim dedim sonra vazgectim...

ama simdi pdf ten kontrol ettigimde duzgun olarak gorunuyor bu bilgi

Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam

Esim emekli oldugunda calisirken maasinin yatigi ayni banka da baska bi hesap acmislardi bizde bekledik maas ne zaman yatacak diye sonrada MT ye soyledik maas tan haber varmi diye meger havuz atilmis maas ordan ismen hesaba cekilmis ve maas bulunmus idi..

Yani ordaki memur ole cok arastirmaci degil sak sak diye ziraat bankasinda hesap actirip maasi gonderebilirler asil olmasi gerekeni yapmiyor ordaki cok mutlu mesut memurlar bizlerde bekleyelim ki maas yatsin hesaba diye
    o yuzden de bizim yapacagimiz olay su edevletten aylik hesabimiz olustugunda hesaplarimiza maas yatti mi yatmadimi bakip paramizi bulmaya calisacaz, bir kere sistem olustu mu devam zaten

Alıntı Originally Posted by KısaVade Yazıyı Oku
    Süreç bende de sizinki gibi oldu. Zaten e-devlette bankalarda kişisel hesaplarınızın olduğu bilgiler mevcut.
    Bu nedenle hesap numarası vb. isteyeceğini sanmıyorum. Belki birden çok hesap mevcut ise bir bankada...

Ortakliginiz SGK mi bagkur mu
    eger bagkur ise 9bin gune tabisiniz devam edin.. (EYT lisiniz elbette)
     Alıntı Originally Posted by mavipenguen Yazıyı Oku
    kıymetli arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olan olursa minnettar olurum...
    işe giriş tarihim 1995
    halen çalışmaktayım aynı işyerinde...
    8630 prim günüm var...
    fakat çalıştığım şirkette 2012 yılında başlamış halen devam eden ortaklığım var..
    benim eyt mde sıkıntı olur mu...teşekkürler cevaplar için...

Sayfa 265/430 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •