Sayfa 812/853 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 6,489 - 6,496 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    Toyota mirai Bmw x5 araştırabilirsiniz.
    Tamam, bizim otosan'da bir tane hidrojen motor üretmiş. Dün başlığını okumuştum. Denk gelirsem detaya da bakarım artık.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Türkiye'nin tek sorunu vardır oda devletin yolsuzluğa batmış olması diyordum. Geri kalan tüm sorunların sebebi budur.

Bunu destekleyen bir örnek daha açıkladılar.

Yine Tunceli belediyesi. Aslında chp belediyelerinden de bu tür bilgiler beklersin ama gelmez. En başarılısı Eskişehir denir, ama bu tür haberler oradan da gelmiyor.

Haber ne.?

Tunceli belediye başkanı ilgili sendika ile anlaşıp işçilerine %85 zam yapmış.

Nasıl yaptı bu zammı.? Belediyeyi büyük borçla devir aldı, belediyenin tüm işlerinide hızla yapıyor, para basma yetkisi de yok.

Nasıl yaptı.?

SOYMADI. Hepsi o. Soymadı. kendi halkını soymadı. Kendi halkının içinde dayak yeme yada öldürülme korkusu olmadan, KORUMALARI olmadan gezebiliyor. Hakaret yeme, kovalanma korkusu yok.Geçen ay bizim belediye başkanı pazara gelmişti kovaladılar. Siyasetçi halk arasına giremez. Artık cehapelilerde giremiyor.

Şirketlere ihale vermedi. Belediye asfalttı binaydı işleri kendisi yaptı. Önceki belediyenin 3 TL ye ihale ile yaptırdığı işleri 1 TL ye belediye yaptı. İşlerin kalitesini bilmiyorum büyük ihtimalle malzemeden çalmayıp doğru yeterli malzeme kullanacaklaroı için daha kalitelidir.Orada yaşayanlar bilir.

Belediyenin her 3 TL de 2 TL si cebinde kaldı. Borçlar kapandı ve maaşlara zam yapabildi.

Sonuç?

Hırsızların cebine giren parayı engelleyince, para fazlası ile yetti. Artık çalışanlara daha çok para verebilir hale geldi. Zamanla dahada çok verecektir. O para cepte kalmayacaktır, maaşları Tuncelide harcayan işçiler Tunceli halkınında daha çok kazanmasına sebep olacaktır. para Tunceli halkına dağılmaya başladı.

DAHA ÖNCE.

Para belediye yöneticileri ile ihale alan iş adamları arasında paylaşılıyordu. Sadece on enbeş kişinin cebine giriyordu. Hesap soran olmayınca iyice azarlar, halktan belediye hizmet ve vergileri için daha çok para toplamaya başlarlar, daha az ve kalitesiz hizmet sunarlar. Bolca yağan para ile bu kişiler servet yapıyordu. Ya faizde tutuyor, ya yurt dışına çıkarıyordu. para halka yayılmıyordu. veya tonla daire alıp daire fiyatlarını artırarak halka ikinci kazığı atıyorlardı. Düşük maaşlı işçiler kendi evlerini alamıyordu belediye yöneticilerinin ve onlarla iş yapan iş adamlarının bolca satın aldığı dairelerde kiracı olarak yaşıyorlardı. Modern köleler haline gelmişlerdi.?

Son 1 yılda yaşanan bu kaçıncı örnek.?

Önce depremle gördük soymayan belediye başkanının yönettiği belediyenin avantajını.
    Bir kaç yıldırda Tunceli belediye başkanı Maçoğlu ile görüyoruz.

Türkiyenin tek sorunu soyan siyasetçiler.

Tabi o siyasetçilerde tarlada yetişmiyor. Bilinçli bir planla yetiştirildiler. Kim yetiştiriyor anladınız siz onu.!

Son not: Bu adamın kapasitesinin yüksek olduğunuda sanmıyorum. Sadece hırsız değil, temiz biri. Sadece soymaması yetti. Belliki belediyedeki yetkili kişilerede soydurmuyor.
    Birde kapasitesinin büyük olduğunu düşünün. Benim belediye başkanı olduğumu hayal edin. Hem püri pak hem aşırı yüksek kapasiteli. O şehir uçar giderdi yaw.

Kuralıda hatırlatayım.

Üretmeden birileri zenginleşiyorsa, o para üreten kalabalıkların cebinden çıkıyordur.
    Tuncelide önceden 1 üretip üç alıyorlardı. Bu sebeple çalışanlar düşük maaş alıyordu, çalışanların cebinden çıkıyordu o ikiler. Artık 1 üreten 1 alıyor. 3 üreten 3 alıyor. çalınmayan 2 birimler hak edenlerin cebine giriyor.

.
    Son düzenleme : alicemal; 01-04-2023 saat: 13:23.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada bugünki Uğur Dündar yazısını okuyun derim. Bir cripto para pazarı yöneticisinin çalışma şeklini hayattan gerçek örnekle anlatıyor.

https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarl...yorum-7639624/
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Türkiye'nin tek sorunu vardır oda devletin yolsuzluğa batmış olması diyordum. Geri kalan tüm sorunların sebebi budur.

Bunu destekleyen bir örnek daha açıkladılar.

Yine Tunceli belediyesi. Aslında chp belediyelerinden de bu tür bilgiler beklersin ama gelmez. En başarılısı Eskişehir denir, ama bu tür haberler oradan da gelmiyor.

Haber ne.?

Tunceli belediye başkanı ilgili sendika ile anlaşıp işçilerine %85 zam yapmış.

Nasıl yaptı bu zammı.? Belediyeyi büyük borçla devir aldı, belediyenin tüm işlerinide hızla yapıyor, para basma yetkisi de yok.

Nasıl yaptı.?

SOYMADI. Hepsi o. Soymadı. kendi halkını soymadı. Kendi halkının içinde dayak yeme yada öldürülme korkusu olmadan, KORUMALARI olmadan gezebiliyor. Hakaret yeme, kovalanma korkusu yok.Geçen ay bizim belediye başkanı pazara gelmişti kovaladılar. Siyasetçi halk arasına giremez. Artık cehapelilerde giremiyor.

Şirketlere ihale vermedi. Belediye asfalttı binaydı işleri kendisi yaptı. Önceki belediyenin 3 TL ye ihale ile yaptırdığı işleri 1 TL ye belediye yaptı. İşlerin kalitesini bilmiyorum büyük ihtimalle malzemeden çalmayıp doğru yeterli malzeme kullanacaklaroı için daha kalitelidir.Orada yaşayanlar bilir.

Belediyenin her 3 TL de 2 TL si cebinde kaldı. Borçlar kapandı ve maaşlara zam yapabildi.

Sonuç?

Hırsızların cebine giren parayı engelleyince, para fazlası ile yetti. Artık çalışanlara daha çok para verebilir hale geldi. Zamanla dahada çok verecektir. O para cepte kalmayacaktır, maaşları Tuncelide harcayan işçiler Tunceli halkınında daha çok kazanmasına sebep olacaktır. para Tunceli halkına dağılmaya başladı.

DAHA ÖNCE.

Para belediye yöneticileri ile ihale alan iş adamları arasında paylaşılıyordu. Sadece on enbeş kişinin cebine giriyordu. Hesap soran olmayınca iyice azarlar, halktan belediye hizmet ve vergileri için daha çok para toplamaya başlarlar, daha az ve kalitesiz hizmet sunarlar. Bolca yağan para ile bu kişiler servet yapıyordu. Ya faizde tutuyor, ya yurt dışına çıkarıyordu. para halka yayılmıyordu. veya tonla daire alıp daire fiyatlarını artırarak halka ikinci kazığı atıyorlardı. Düşük maaşlı işçiler kendi evlerini alamıyordu belediye yöneticilerinin ve onlarla iş yapan iş adamlarının bolca satın aldığı dairelerde kiracı olarak yaşıyorlardı. Modern köleler haline gelmişlerdi.?

Son 1 yılda yaşanan bu kaçıncı örnek.?

Önce depremle gördük soymayan belediye başkanının yönettiği belediyenin avantajını.
    Bir kaç yıldırda Tunceli belediye başkanı Maçoğlu ile görüyoruz.

Türkiyenin tek sorunu soyan siyasetçiler.

Tabi o siyasetçilerde tarlada yetişmiyor. Bilinçli bir planla yetiştirildiler. Kim yetiştiriyor anladınız siz onu.!

Son not: Bu adamın kapasitesinin yüksek olduğunuda sanmıyorum. Sadece hırsız değil, temiz biri. Sadece soymaması yetti. Belliki belediyedeki yetkili kişilerede soydurmuyor.
    Birde kapasitesinin büyük olduğunu düşünün. Benim belediye başkanı olduğumu hayal edin. Hem püri pak hem aşırı yüksek kapasiteli. O şehir uçar giderdi yaw.

Kuralıda hatırlatayım.

Üretmeden birileri zenginleşiyorsa, o para üreten kalabalıkların cebinden çıkıyordur.
    Tuncelide önceden 1 üretip üç alıyorlardı. Bu sebeple çalışanlar düşük maaş alıyordu, çalışanların cebinden çıkıyordu o ikiler. Artık 1 üreten 1 alıyor. 3 üreten 3 alıyor. çalınmayan 2 birimler hak edenlerin cebine giriyor.

.
    Sayın Ali Cemal Bey
    bahsettiğiniz kişinin başarılı olmasının temel nedeni kişinin dürüst olması mutlak bir sonuç ama unutulmaması gereken asıl konu orada yaşayan toplumun hesap sormasıdır. Bektaşi toplumda sorgulama esastır Bektaşiler arasında hakka hukuka ve emeğe saygı diğer Sünni topluma göre daha fazladır. bunun nedeni gerek kültür gerekse eğitim olmakla beraber toplumdaki değer yargısıdır. dürüstçe konuşmak gerekirse bahsedilen etkinliklerin Sünni toplumda zerre kadar karşılığı yoktur zira Sünni kesimde din ve milli eğitim biat kültürüne dayanır ki bunu siz benden daha iyi biliyorsunuz. Burada konu edilen belediye başkanı evet dürüst ama maçoğlunu buraya iten sebep kişisel değil toplumsaldır. eğitimseldir. kültüreldir.

Bu düşünce yapısında kutsal olan değerlerdir insanlar bu değerlerin yüceltilmesi ile anlam kazanır. dürüst insanın pirim yaptığı toplumlar ütopyadan ileri gidemez gerçek olan sistemi ve insanı sorgulayan toplumsal dinamiklerdir.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bişeyler yazmak için girmiştim, selimhan'ın yazısını okuyup anlamaya çalışınca ne yazacağımı unuttum. selimhan'ın yazısını daha sonra kafam serinken anlamaya çalışayım.

Ben ne yazacaktım onu düşüneyim.

Ha.

---

Ege Cansen hoca yine teorik doğruları yazmış. Teorik doğrular anormal ülkelerde geçerli değiller. Siyonistler ve onlara çalışanlar bilerek bu hatayı düzenli olarak yapıyorlar. Biliyorlarki o teori uygulandığında, bizim ülkede ipler birilerinin eline geçecek.

Örnek vereyim.

Teori şu.
    Evde beş kişisiniz. Ortada birilerinin çok çalışarak üretip getirdiği 1 kg peynir var. Bir yönetici seçilmeli ve bu peynir yöneticinin eşliğinde adil olarak beşe bölünmeli ve eşit olarak yenilmeli. Gelişmiş ülkelerde böyledir.

Teori harika, uygulamaya geçiliyor.

Peynir yeniyor bakmışsın 2 kişi tüm peyniri yemiş, kalan üç kişi nin kaşı gözü dağılmış.

Fiziksel olarak diğerlerin den çok güçlü bir kişi var ve onun doğal yardakçısı var. Bunlar Irakta büyümüşler kavga dövüşe alışıklar, biat sistemi var, adalet bunların bildiği kelime değil bildikleri kelime GÜÇ.

Kalkıpta bunlara kendi aranızda eşit paylaşın dersen ya kötü niyetlisin güçlüler senin adamın, yada safsın kafan basmıyor.

Türkiye'yi dışarı açın herkes açıyor dendi. Hırsızların hakim olduğu ülkeyi KURALSIZ dışarı açtın halkın tüm malı mülkü madeni siyonistin oldu.

Türkiye'nin gümrüklerini dışarı açın herkes açıyor dedin. Hırsızların hakim olduğu ülkenin gümrüklerini açtın ihracattan çok ithalat oldu. İthal ettikleri malı ihraç ettiler. Ucuz ithalat sebebi ile ülke 120 milyar dış borcunu 450 milyar dolara çıkardı. Torunlarını borçlandırdın.

Dünyayla rekabet için şirketler büyümeli, tüm dünya böyle yapıyor dedin, Hırsızların hakim olduğu ülkenin şirketlerini büyütmeye kalktın tüm küçük şirketleri yabancı büyük şirketler aldı, Türkiye de karteller oluşturdular, fiyatlar bizim sevimizdeki ülkelerin üç beş katına çıktı. rekabet kalmadı, yerli sahipli firma kalmadı. Tüm kâr her yıl yurt dışına çıkarılıyor.

Bu tür teorileri kötü niyetli TV kişileri Türk halkına empoze ettiler, geldiğimiz noktada halk modern köleler haline geldi. İyi eğittiklerimiz yurt dışına çıkıyor, dışarıdan kara cahil eğitimsizleri dolduruyoruz.

50 kere örneklerle anlatmışımdır, zemine uygun olmayan kurallar, teoriler, işlemler, teoride elde ettiğin sonuçları doğurmaz.

Küreselleşmenin başı abd ve ingiltere nin, küreselleşmeden anladıkları, DİĞER ÜLKELERİN GELECEĞİ OLAN ŞRKET VE ARAZİLERİNİ KURALSIZ VE SINIRSIZCA SATIN ALMAK.

Bastıkları para tüm dünyada geçerli olduğu için onların yararına çalışan bir sistem. Ayrıca dünya medyası da onların kontrolunde.

Ne zamanki Çin bir şekilde siyonist lehine çalışan bu sistemi kullanmayı başardı. Güçlendi, işte o zaman küreselleşmeyi savunanlar birden bire Çin şirketlerinin düşmanı olmaya başladılar. Küreselleşme, serbestlik kendi lehlerine rafa kaldırdılar.

Ege Cansen çakalı da bunları bilmeyecek kadar salak olabilirmi.? HAYIR. yazarın da dediği gibi çakal olabilir. yazar ben oluyorum bu arada.

50-60 yıldır bunları söyleye söyleye halkın gözünde normalleştirdiler. Avrupa ve asya ülkelerinin büyük çoğunluğu gerimizdeydi şimdi büyük çoğunluğu önümüze geçti. Bu arada şirketlerimiz, arazilerimiz, madenlerimiz siyonistin eline geçti ve ürün fiyatlarımız gelirimize oranla korkunç rakamlara çıktı.

Yazdıkça sinirleniyorum, Ege hocaya dalasım geliyor... Yazmayı keseyim en iyisi. Birleşik kaplar kuramındaki dikey borularla dalacaksın zibidiye.

---

Başka ne yazacaktım.

Geçende elektrikli arabalar konusu açılmışken, elektrik sınırsız demiştim. Evet elektrik sınırsız ama pilde kullanılan madenler sınırlı. Bu okuduğum bir yazı sebebi ile aklıma geldi.

Arabalarda kullanılan pillerin içindeki Lityum madeni problemmiş. Büyük araba firmaları Lityum madeni satın almaya çalışıyorlarmış.

TOGG üretildiğinde yazdığım şeyler aklıma geldi.

Pili ve motoru Türkiye'den alabilecekken dış firmalardan alıyorlar. Demiştim. Ayrıca piyasada tutunmak istiyorsan ilk yapman gereken şey pil fabrikanı kurmak demiştim. Otomobil fabrikaları harıl harıl pil fabrikası kuruyorlar, hatta Lityum madeni işletenler varmış. Bu sebeple TOGG için halkın kanını emen bir şirket daha kuruldu demiştim.

Normalde TOGG için verdiğimiz vergilerle o arabanın yarı fiyatına satılacak aynı kalitede üç beş marka elektrikli araç fabrikası doğardı. Kartel olan Türkiye'deki otomobil firmaları da fiyat düşürmek zorunda kalırlardı. Bizde vergi sebebi ile araba fiyatları yüksek ama tek sebebi vergi değil. Elektrikli arabada vergi normal ama yine de bizden ortalama 3 kat zengin Avrupa ile aynı hatta daha pahalı fiyata elektrikli araba alıyoruz.

---

Birde devletin elindeki tapu bilgilerinin birazı veya tamamı mafya kılıklı birilerinin eline geçmiş. Sahipsiz yerlere el koyup zayıf güçsüz savunmasız kişilerin elindeki yerleride zorla alıyorlarmış.

https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarl...gecti-7640662/

---

Siyasetçi ve devlet hakkında yazdığım yazıyı hatırlayın. Siyasetçin buysa, sonuç budur demiştim.

Tapu olayı, kazık fiyatlar olayı, düşük gelirler olayı hepsi sonuçdur. Ege Cansen gibilerde sonuçdur.

Benim yönettiğim ülkede Cansen ler pastanede hamur açar, altaylılar bulaşık yıkar, muratoğlu paket servisi yapar. Aslında hepsini robotlar yapar, geri kalan ne yapar.? Onlara iş bulmak lazım.

Aslında Cansen sebebe de giriyor. İçinde olduğu siyonist grup bu ülkeyi bu hale getirenler. Hem sebep hem sonuça girdi Cansen hoca. Rahat durmaz zaten.
    Son düzenleme : alicemal; 02-04-2023 saat: 14:17.
    @NeAcaipDunya

Bu alicemal bir gün sahilde yürüyüş yaparken ege hocaya denk gelirse kafa göz dalacak gibi bir his var içimde. İnşallah denk gelmezler.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu alicemal bir gün sahilde yürüyüş yaparken ege hocaya denk gelirse kafa göz dalacak gibi bir his var içimde. İnşallah denk gelmezler.

Fiziksel şiddete karşıyım. Psikolojik olarak çökertsek işe yarayabilir.

Birgün toplanır daire kurarız. Ege hocayı ortaya koyarız. Suçlayıcı gözlerle yarım saat dik dik bakarız. "Niye yaptın tombik" diye bağırırız.

Yarım saat çok, 10 dakka bakar, 20 dakka çay ve lahmacun arası veririz. Zibidiye çay yok.

Ege hocanın cebindeki para bitene kadar çay lahmacun ve suçlayıcı bakışlar.

Ege hocanın Parası bitince göndeririz. Bu sefer ortaya fatih altaylıyı alıp çay puaça olayına gireriz. Pardon Altaylıyı yola getirme olayına gireriz. Cebindeki para bitince yallah.

Sırayla medyayı hallederiz ülke ayağa kalkar.

Boğaz manzaralı bir yer biliyorum, orada ülkeyi kurtarmak lazım. Çayı da iyi. Lahmacunu getirtmek lazım.

Keyfim yerine geldi, bu ülkede hâlâ umut var gibi.
    @NeAcaipDunya

8. KILÇDARĞOLU namazlağa ayakkabı ile basmış

cumhurbaşkanı ve iktidara oy verenler seviniyor ülkenin gündemi yapılıyor.......

Allah aşkına bu ülkede depremde ölen insan sayısı bile daha netleşmemişken ve bunun sorumluları kim diye medyada hesap sorulamıyorsa, Halk ekonomik krizi dibine kadar hissediyorken togg yapıldı diye Showlar yapılıyorsa boka battığımızın en iyi emaresidir. dünyanın en iyi ekonomistleri Türkiye bu borçlanmayı çeviremez diyerek acil önlem alınmalı derken bizim darphane karşılığı olmayan mesailer yapıyor......

Bakın yazın bir kenara seçim kim kazanırsa kazansız büyük ekonomik krizler büyük toplumsal eylemler doğurur. BU durum hitler, musoloni, Franco gibi diktatörlerin doğmasına neden olmuştur. olacaktır da. zira kargaşa kendi kurallarını ve yasalarını oluşturur buda değişmeyen bir kuralı hatırlatır. DÜŞENİ YERLER.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 812/853 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •