Sayfa 812/1003 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862912 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 6,489 - 6,496 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by büyükşef Yazıyı Oku
    MT den hesap cüzdanı al...üzerine el yazısı ile primi yazdır...net mi brütmü yazdır...vade başı hesap mı...tl ödemelimi...yazdır...imzakaşe...ok...ben öyle yaptım kafa rahat...
    Hesap cüzdanın kanuni bir hükmü yok diye biliyorum.

Yanlışım varsa düzeltiniz.

Hatırlamak için kullanılabilir tabi.

2. Premier müşteriyim.
     Alıntı Originally Posted by büyükşef Yazıyı Oku
    premier ol...1milyon günde ü siz..
    SM-G988B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Hesap cüzdanın kanuni bir hükmü yok diye biliyorum.

Yanlışım varsa düzeltiniz.

Hatırlamak için kullanılabilir tabi.
    Banka kayıtları esastır hesap cüzdanındaki kayıtları kastetmedim...el yazısı ıslak imzalı kaşeli yazı MT ve bankayı zincirle bağlar...

Yargıtay 19.H.D. 25.10.1994 T., 94/1038 E. 94/9954 K. sayılı Kararı:

Özet:

Bankalar, devletin ve yasaların güvencesinde kurulmuş bir ticari müessese olup, bu kuruluşa mevduat yatırdığını iddia eden müşterinin bu iddiasını usulüne uygun delillerle kanıtlaması gerekir. Bankanın imza yetkililerinden birisinin imzasını içeren banka cüzdanının, /içerdiği para tutarı banka kayıtlarında kayıtlı bulunmasa dahi/ kanıt olarak kabulü gerekir

5. 1994 tarihli.. e-imza, dijital onay vs yoktu o zamanlar. Cuzdan olsa bile 5dk sonra değişiklik yapabilirsiniz. Bu arada isterseniz bazı bankalar dijital cuzdan dokumu verebiliyor ve çıktı alabilirsiniz.
    Aslında bankacılık sistemi çökerse hersey yerle bir olabilir. Yedekleme yapıyorlardır ama böyle kurgular da var.
     Alıntı Originally Posted by sonsav Yazıyı Oku
    Yargıtay 19.H.D. 25.10.1994 T., 94/1038 E. 94/9954 K. sayılı Kararı:

Özet:

Bankalar, devletin ve yasaların güvencesinde kurulmuş bir ticari müessese olup, bu kuruluşa mevduat yatırdığını iddia eden müşterinin bu iddiasını usulüne uygun delillerle kanıtlaması gerekir. Bankanın imza yetkililerinden birisinin imzasını içeren banka cüzdanının, /içerdiği para tutarı banka kayıtlarında kayıtlı bulunmasa dahi/ kanıt olarak kabulü gerekir

6. bu durum imar bankasında önemliydi. Çifte kayıt yapmis ve gerçekte para bankaya girmedi gorunuyor. Bir de normal hesap actin ama adam off shore olarak kaydetti, banka batti guvence yok. Ama sen kanitlayabilirsen sonrası yargısal süreç için önemli..
     Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    1994 tarihli.. e-imza, dijital onay vs yoktu o zamanlar. Cuzdan olsa bile 5dk sonra değişiklik yapabilirsiniz. Bu arada isterseniz bazı bankalar dijital cuzdan dokumu verebiliyor ve çıktı alabilirsiniz.
    Aslında bankacılık sistemi çökerse hersey yerle bir olabilir. Yedekleme yapıyorlardır ama böyle kurgular da var.

7. Arkadaşlar bi sorum olucaktı
    Para piyasası fonlarında günlük işleyen faiz mesela 100 bin yatırdık ertesi gün 101 bin oldu. Bi sonraki gün 101 bin üzerinden mi işlemeye devam ediyor. Yani hergün faizin faizi alınıyor mu bunu anlamak istiyorum

8. Kaçırmış olabilirim aktif xl bono alan var mı. Nkolay 30 a düşmüş. Xl 31 sanırım.

Sayfa 812/1003 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •