Sayfa 223/391 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323 ... SonSon
Arama sonucu : 3121 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: DOAS - Doğuş Otomotiv

1. Hep patron karabasan gibi çöküyo hissenin üstüne. Yarın belki utanıp düşürmezler.

2. Kurumsal yatırımcıya hisse satışının karı ile birlikte 3. çeyrek net karının 10 milyar TL’yi yakalama ihtimali oldukça yüksek. 3. çeyrekte ortalama kur 2. çeyreğe göre çok daha yüksek ve 30 haziran bilançosunda görülen stoklar Temmuz ayında olduğu gibi hızla nakde ve net kara dönüşüyor.

https://x.com/erhanhasmaden/status/1...vGF-FkHx0BkirA

Not: Burada patron satışı yok, geri alınmış payların şirket tarafından satışı var. Yani satıştan elde edilen gelir, şirketin kasasına gidecek. (Alark’ta mesela patron satışı oldu, satış parası patronun cebine gitti.) Geçmişte gsdho bunu yapmıştı. Son dönemde kurumsala hisse satışı yapan ykbnk ve pgsus örnekleri var ama onlar daha önceden hisse geri alımı yapmamış olabilir.
    Son düzenleme : meteor78; 24-08-2023 saat: 22:29.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim

Arkadaş pay satışından gelecek kâr 3.çeyrek kârını artıracak diyor ama para doas ın kasaya girmiyor benim bildiğim.
    Pay satışını yapan doas değil Ferit Şahenk değil mi?Yani kendi özel hesabından alıp sattığı lotlar değil mi?
    Bence arkadaşın dediği doğru. Gerçi alış ve satış fiyatını bilmiyorum ama bir kar oluşacağını ve bunun 3. çeyrek karına ekleneceğini tahmin ediyorum...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Daha önce geri alınmış paylar olduğundan halka açıklık artmaz. Belki dolaşımdaki pay sayısı artar, alıcı borsada oyuncu olarak bulunacaksa...
    Teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Bu yüzde 7 satılınca halka açıklık artmıyor yine yüzde 34 küsur kalıyor deği mi?
    Dolaşımdaki hisse satışı olduğundan halka açıklığı etkilemez diye biliyorum. Ayrıca anlaşılan fiyat yüksekse bu 15.4 milyon lotu alan kurum hissenin fiyatının düşmesine izin veririm bundan sonra orası önemli. Zarauetmek için 4 milyalık mal almaz heralde

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bence arkadaşın dediği doğru. Gerçi alış ve satış fiyatını bilmiyorum ama bir kar oluşacağını ve bunun 3. çeyrek karına ekleneceğini tahmin ediyorum...
    Doğru.Kapa baktım Şirketimiz diye başlıyor.Evet kâr yazacak güzel

7.  Alıntı Originally Posted by zugoo Yazıyı Oku
    Dolaşımdaki hisse satışı olduğundan halka açıklığı etkilemez diye biliyorum. Ayrıca anlaşılan fiyat yüksekse bu 15.4 milyon lotu alan kurum hissenin fiyatının düşmesine izin veririm bundan sonra orası önemli. Zarauetmek için 4 milyalık mal almaz heralde
    Evet bu iyi.Patron satışı gibi değil.
    Alan kurum satmaz inşallah
    Büyük iskonto almadıysa satmaz belki

8. Ak koyun kara koyun yarın belli olur.

Sayfa 223/391 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •