Sayfa 105/556 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 4447 madde; 833 - 840 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1. Yabancıya satma sebebı sanırım dovız girdisi sağlamak için. Onlara dolar euroyla satıyor, sana bana satsa TL ile satacak onu dovıze cevırırken bır makas farkı, vergısı falan fszlsdan maliyetı var bu bir.

Ikıncısı blok olarak satmak zorunda, bı sabah bı uyanıyosun Kap gelmiş x milyon lot satılmış,bitti gitti. Oldu da bitti Maşallah, kestik sünnet derisini.

Diğer turlu soyle bı Kap attıgında olacakları dusunun:

Sirketimiz finansnman ihtiyacında kullanılmak uzere 87 mn lot hisseyi 1 ay ıcınde satacaktır.

Ne olur tahta?

Bunlsrı cıdden dusunemıyor musnuz yoksa maksat muhabbet olsun, dur sunları bıraz kızdıralım dıye mı yazıyorsunuz arkadaşlar?

2. Peki bu satışın bilançoya etkisi ne olacak ki

Maddi duran varlıktan dönen varlığa dönecek bilançoya etkisi nötr olacak

Bence şirketin içi cadı kazanı gibi kaynıyor şirket mali anlamda iyi yönetilmemiş zamanında bunu söylediğimizde bazıları borçlanmak bu zamanda daha mantıklı denmişti.

Bu hamle şirketin ödemesi gereken kısa vadeli borçların vadesinin geldiğini ve ödeyemediği için kısa vadede elini rahtlatacak bir hamle olarak yapıldığını gösteriyor.ön cebinden alıp gölek cebine koymak gibi bişey yapmışlar.Yeterlimi peki değil!!! Bunun gibi en az 4-5 hamle gerekli.
    Mahvolan Apaçık Bir Delil Üzere Mahvolsun
    Yaşayan da Apaçık Bir Delil Üzere Yaşasın

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
    Bedelli cozer bu isi..

Onun da vakti gelir..

2024 icinde bir bedelli ile millet kosa kosa getirir mangisleri
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Yabancıya satma sebebı sanırım dovız girdisi sağlaak için. Onlara dolar euroyla satıyor, sana bana satsa TL ile satacak onu dovıze cevırırken bır makas farkı, vergısı falan fszlsdan maliyetı var bu bir.

Ikıncısı blok olarak satmak zorunda, bı sabah bı uyanıyosun Kap gelmiş x milyon lot satılmış,bitti gitti. Oldu da bitti Maşallah, kestik sünnet derisini.

Sirketimiz finansnman ihtiyacında kullanılmak uzere 87 mn lot hisseyi 1 ay ıcınde satacaktır.

Ne olur tahta?

Bunlsrı cıdden dusunemıyor musnuz yoksa maksat muhabbet olsun, dur sunları bıraz kızdıralım dıye mı yazıyorsunuz arkadaşlar?
    Yanlış abi yanlış…
    Döviz düşünüyorsa ihracatı kafalarına koyacaklar.
    Bunlar işin bu anında düşünülür demek ki hisse satmak da mantıklı değil.
    Tahtaya da satacaksın diye bir kaide mi var?Talep de toplayabilirler.
    Bunlar ıvır zıvır işler.
    Biye kızdırayım bunları da düşünüyoruz tabi.
    Abi oyak son zamanlarda iyi niyetli değildi ya mecburen yaptılar ama bu mecburiyetin sebebi baska ya da işi ellerine yüzlerine bulaştırdılar toplamaya calısıyorlar şimdi inş da basarılı olurlar.
    Neyse kahvaltıya gidiyorum amacım kızdırmak değil ama hemen de kızma sen de bak eskisi gibi aldık bişeyler Hektas a sallama hakkımız vardır herhalde;)
    Az aldım ama cok az 100 bin lot flnDursun şimdilik.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Yabancıya satma sebebı sanırım dovız girdisi sağlamak için. Onlara dolar euroyla satıyor, sana bana satsa TL ile satacak onu dovıze cevırırken bır makas farkı, vergısı falan fszlsdan maliyetı var bu bir.

Ne olur tahta?

Hic iste laf olsun torba dolsun...

Bos adam artik uza sen burdan, bak canimi sikmaya basladin.

Sana buralara gelme dedim ben degil mi??

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
    Inanan, guvenen kalacak, inanmayani Oralet indirecek

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Sizler durum tespiti yapıyorsunuz bunu zaten bız de goruyoruz fakat klasik bir Turk insanı davranısı, çözum sunmuyorsunuz. Lafa gelince Koç sırketlerı harıka, profosyonel finans ekibi var ama işine gelmeyince Koç da yanlış yaptı, o da satmamalıydı vesaire.

E ne halt etsin bu adamlar, para bulmak ıcın hisse satar, vayyy nıye sattın, hadı sattın vayyy nıye yabancıya sattın

Sasa gıbı hokumet arkamızda degıl kı ucuz kredı versın, veegı borcu ertelesın, Çengiz inşaat gib Rizeli degiliz ki 200 milyar borcumuz silinsin
    Oralet, çözüm öncesi durumu kabullenme olayı bizim insanımızda yok. Veya bazılarında var. Bizim çözüm önerimiz durumu kabul edin ve bu şirketten uzak durum. Neden uzak durun.

Şirket gereksiz yere ky yı tuzaklamak için sürekli bedelli bedelsiz yaptı, ky yükselen şirketi satmak yerine sürekli aldı. Çünkü şirket 30 kat değeri üstüne gitti. Yani balon şişirilirken ky içeri girdi, sonra ky sağolsun kendiside bu işe destek verdi ve hep birlikte şişirdiler. Oyak 50 den 33 milyonu satarken balon patladı, 30 kat değerli şirket 24 kata indi 87 milyon sattı. Şimdide fabrikayı sattı. Balonu 1 yıldır kendiniz üfleyerek sönmesin diye uğraşıyorsunuz. Peki neden balon, yada balon nerede. Bakınız 1-2 yıl önce şirketin özsermayesi 500 milyon dolardı, şimdi 400 milyon dolar oldu. (Rakamlar afaki) peki neden özsermaye eksildi. Çünkü yatırımlar dönmedi, ortam değişti. 30 kat yüksekten senet aldın, olabilir, alabilirsin. 1 sene beklersin şirket özsermaye artışı olur kar eder bu 30 kat 20 kata düşer, sonra 3-5 kata düşer ve sen katlanırsın. Burada durum terine gidiyor, geçen sene 30 kat Okan defter değeri aynı fiyat olsa bile zarar yüzünden 35 kata düşüyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hic iste laf olsun torba dolsun...

Bos adam artik uza sen burdan, bak canimi sikmaya basladin.

Sana buralara gelme dedim ben degil mi??
    Yaşlı amca gel çay ısmarlıyım sana gevşe biraz ;)
    Canın sıkılıyorsa çalış biraz bunlar hep rahatlıktan;)
    Artık burdayım;)
    Bak sana ne dicem!
    Zeytin yaprakları var ya ilaçsız yetişen onun çayını yapıyorlar ondan sipariş et ama günde bir ufak bardak içeceksin çok içmemek lazım.

Sayfa 105/556 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •