Sayfa 733/806 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783 ... SonSon
Arama sonucu : 6446 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. O adam borsanin dinamiklerinden haberi yok
    Ttrak pd uzaya cikmisti bir
    Artik %10 tl kredisi cek kullanmasigin traktor al devride bitti..
    Butun bunlari dusunmeyim sirf grafigine balip ttrak diyen cahil ..
    Dun de cante yi paylasmis ..
     Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    2 ay önce eleştirmistim arkadaşı. Twitterdaki emlak danışmanı trak trak trumm trak dediğinden beri %20 düşmüş dolar bazlı. Belki de trum trak demese yatayda kalacaktı. Finans piyasalarında fenomen olunmaz!!! İstediğin kadar doğru tahmin yap. 1 yanlıs tahmininde çok vicdan azabı çekersin kınanırsın.
    Bir sürü insana da bir sürü para kaybettirdi. O gün de demiştim takipçilerin hepsi 10 bin TL'lik alsa tahtanın %20si eder.

SM-G990E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,328
    Merhaba Değerli Forumdaşlar,

Sizce Bist100 bu yılı nasıl kapatır?

Size uygun aralığı seçip, oy kullan butonuna bastık mı tamamdır.

Oyumuz memlekete millete hayırlı olsun.

Ayrıca bu başlıkta günlük Bist100 Kapanış tahminlerine katılım hepimize açıktır. Buyrun.:.

https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=57694

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,882
    Ülkede 70% Tuik e göre 130% Enag a göre eflasyon var bu da aylık en az 8%
    Enflasyon demektir. Yani kısaca her ay 8% artan bir fiyat değerini korumuş olur.
    Altındaki her fiyat zarar demektir. Sözün özü TTRAK 10% temettü veren bir
    firma olarak düşük fiyatlanıyor derim. 7 sene toplamaya geldim harbi Uv benim.
    Bize bu ucuz fiyatlardan TTrak Temin eden spek kardeşimize minnettarım.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,944
    Bu kağıt da düştümü fena düşüyr. Geçmişte bir sene 70li rakamlardan 25'e kadar düştüğünü hatırlarım. O zaman olağandışı bir durum var mıydı hatırlamıyorum. Umarım şimdi de aynı şeyi yapmaz. Borsanın yeşil veya kırmızı olmasına bakılmaksızın her gün dayak yiyoruz resmen...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Aslında hisseye duygusal davranılmaz ama TTRAK beklenti ile aldığım hisselerden birisi. Otomotiv gibi görünse de bence kesinlikle tarım hissesi zira önümüzdeki yıllarda keşke tarımın önemi ve hatta tarımı güçlendirmenin hayati öneme sahip olduğu anlaşılırsa bence şirket esas o zaman değer kazanacak. Tabi ki kendi fikrim, bir nevi içimden geçen bu ancak yatırım tavsiyesi değil.
    Fakat bilen arkadaşlardan fikir rica edeceğim. Geçenlerde bir ara 2023Ç3 raporunu okuduğumda borçluluğun arttığını gördüğümü hatırlıyorum. Fakat bunu bir yere bağlayamamıştım. Yanlış mı hatırlıyorum ya d adoğruysa bilen bir arkadaşımız yorumlayabilir mi ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,882
    Alt tarafı 3-5 lot aldık diye bu yapılır mı spek ayıptır.
    Spek Tahtada bas bas paraları leylaya derken, kademeler boş kaldı.

Birisi söylese bari yabancı değil, UV Yatırımcı diye...

Dip NoT : Egeen leri satıp TTRAK almayı tavsiye eder misiniz ? meraktan . . .
    Şaytan da diyor yani !..

Egeen e göre TTRAK grafiğidir ! . .

Son düzenleme : Baygeorge; 06-12-2023 saat: 11:41.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

7. Tepeden yuzde 40 yemis yarinlar yok gibi satilmaya devam ediyor, traktor satis rakamlari eli kulagindadir o zaman yorumlamak daha mantikli olur ancak finansallari ile cok ters bi baski var,bir daha bu rakamlarda traktor satamayacagina inandirmaya calisabilir 1000-800 araliginda makul zemine oturmustu bu beklenti 660 lirada hic mantikli degil

8.  Alıntı Originally Posted by Hunlu Yazıyı Oku
    Aslında hisseye duygusal davranılmaz ama TTRAK beklenti ile aldığım hisselerden birisi. Otomotiv gibi görünse de bence kesinlikle tarım hissesi zira önümüzdeki yıllarda keşke tarımın önemi ve hatta tarımı güçlendirmenin hayati öneme sahip olduğu anlaşılırsa bence şirket esas o zaman değer kazanacak. Tabi ki kendi fikrim, bir nevi içimden geçen bu ancak yatırım tavsiyesi değil.
    Fakat bilen arkadaşlardan fikir rica edeceğim. Geçenlerde bir ara 2023Ç3 raporunu okuduğumda borçluluğun arttığını gördüğümü hatırlıyorum. Fakat bunu bir yere bağlayamamıştım. Yanlış mı hatırlıyorum ya d adoğruysa bilen bir arkadaşımız yorumlayabilir mi ?

Yönetim konunun ciddiyetinin farkında; 2023 - 2025 yıllarını kapsayan orta vadeli programda tarımın desteklenmesine yönelik pek çok ifade ve atıf var. Daha önce de anlatmaya gayret ettiğim gibi, ülkemizin 100 milyar dolar civarında enerji ithalatı var. Bu gideri salt turizmle kapatmak mümkün değil, kaldı ki turizm hedefleri aşağı doğru revize edildi. Kısaca, tarıma verilen destek ve teşvikler ışığında doğru bir istikamette olduğumuz açıktır. Diğer taraftan, şirket borçluluğuna ilişkin anlatılarınızdan finansal okur yazarlığının oldukça sınırlı olduğu anlaşılıyor. Borçta ciddi bir artış yok.

Sayfa 733/806 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •