Sayfa 253/568 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon
Arama sonucu : 4538 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    güvendiğim bir analist, 2025/2026 gibi, endeksin 750 doları görebileceğini yazdı. doları 40 lira alsak ( ki 2026'da 40 liranın çok üstünde de olabilir) 30 bin endeks yapar ki şu anki değerinin tam 4 katı oluyor. ne dersiniz dostlar, olamaz mı?
    2026 yılında dolar 40 tl.de kalırsa memlekette herkes dolar milyoneri olur, buna da izin vermezler..

2.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    güvendiğim bir analist, 2025/2026 gibi, endeksin 750 doları görebileceğini yazdı. doları 40 lira alsak ( ki 2026'da 40 liranın çok üstünde de olabilir) 30 bin endeks yapar ki şu anki değerinin tam 4 katı oluyor. ne dersiniz dostlar, olamaz mı?
    Direk bu guvendiginiz arkadasi engelleyin bi daha dinlemeyin😂
    Endeksin dolar bazli x3 yapmasi 2 yilda ne demek biliyor musunuz? Nasdaqin 50bin olmasi demek 2026da. Nasdaqin 50bin olmasina inaniyorsaniz biste de inanabilirsiniz. Yani imkansiz🤭 insanlar ne kadar kolay hayal satiyor.. twitterda gecmis 10-20-30 yillik veriye bakinca bist yillik dolar bazli 9% civarinda altin 7% nasdaq 11% civarinda usd bazlik yillik getiriye sahip ortalamalarin iki kati getiri gelen yillar olur ama ortalama yillik 10% kazandiran borsa yillik 100% imkansiz getirmez. Hele Turkiyede hic olmaz. Turkiye borsasi tarihinde sadece 1 kere 5 usd olmus ve ertesi yil tekrar 3 usdye dusmus orda da turkiyenin avrupa birligine girme hikayesi varmis ama orda bile papaz pilav yememis ve endeks geri dusmus. Atarken ufak atsaymis keske o analist…

3.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Ülkedeki tek adam yönetimi devam ettiği sürece çok zor.

4.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    Direk bu guvendiginiz arkadasi engelleyin bi daha dinlemeyin😂
    Endeksin dolar bazli x3 yapmasi 2 yilda ne demek biliyor musunuz? Nasdaqin 50bin olmasi demek 2026da. Nasdaqin 50bin olmasina inaniyorsaniz biste de inanabilirsiniz. Yani imkansizðŸ¤* insanlar ne kadar kolay hayal satiyor.. twitterda gecmis 10-20-30 yillik veriye bakinca bist yillik dolar bazli 9% civarinda altin 7% nasdaq 11% civarinda usd bazlik yillik getiriye sahip ortalamalarin iki kati getiri gelen yillar olur ama ortalama yillik 10% kazandiran borsa yillik 100% imkansiz getirmez. Hele Turkiyede hic olmaz. Turkiye borsasi tarihinde sadece 1 kere 5 usd olmus ve ertesi yil tekrar 3 usdye dusmus orda da turkiyenin avrupa birligine girme hikayesi varmis ama orda bile papaz pilav yememis ve endeks geri dusmus. Atarken ufak atsaymis keske o analist…
    2022 de borsa endeksi %200 yaptı Tl bazında. F/k sı En düşük olan ülke endekslerden sondan 2. yiz diye hatırlıyorum. Yabancı girişi devam ederse olmaz diyemeyiz. Yabancı girişi ve Imf olursa Zaten dolarda da yükseliş sınırlı olur. Yani dolar etkisi de pozitif olabilir. O yüzden asla ‘asla’ dememek lazım. Ben bunu öğrendim yıllar içinde

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    2022 de borsa endeksi %200 yaptı Tl bazında. F/k sı En düşük olan ülke endekslerden sondan 2. yiz diye hatırlıyorum. Yabancı girişi devam ederse olmaz diyemeyiz. Yabancı girişi ve Imf olursa Zaten dolarda da yükseliş sınırlı olur. Yani dolar etkisi de pozitif olabilir. O yüzden asla ‘asla’ dememek lazım. Ben bunu öğrendim yıllar içinde
    Zaten dolar bazlı %100 yapmış oluyoruz o yıl, üstüne de onun sebeplerinden biri dolar satıp reserv yakarken faizleri de aşağı çekmekti, önümüzdeki dönem ise o dönemin acısı çıkacağı ve borsanın seviyesinin zaten dolar bazlı bulunduğu nokta sebebiyle önümüzdeki 2 yıl bu hayalin gerçek olmayacağını söyleyebiliriz. Ama şu ihtimal masada mehmet şimşek görevden alınır, faizler indirilir hızlıca ve enflasyon rallisi geri gelirse tl bazlı x3 yapabiliriz ama dolar bazlı belki de 0 çeker bu senaryoda

6. uzun vadeli sabit fonlar projem için yabancı 3 fon olarak AFS, DVT ve IVY seçtim ve bugün ilk kademe alım girdim. AOY al sat tarafında kalsın. uzun vadede green işine güvenemiyorum. diğer yandan blockchain işi çok hızla yayılıyor, aslında şu an üniversiteye hazırlık yıllarımda olsam bunun eğitimini alabileceğim bir meslek dalı seçerdim kesinlikle. koincilerin icadettiği ve her geçen gün SQL yerine geçmekte olan karmaşık bir veritabanı sistemi ve bu alanda büyük eleman açığı oluşacak. daha şimdiden bankalara ve kamuya girmeye başladı. sanıldığı gibi BTC tutmuyor bu fonlar anlayacağınız, hatta alakası yok.

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ukoincilerin icadettiği ve her geçen gün SQL yerine geçmekte olan karmaşık bir veritabanı sistemi ve bu alanda büyük eleman açığı oluşacak. daha şimdiden bankalara ve kamuya girmeye başladı.
    hangi teknolojiymiş bu?

8.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    hangi teknolojiymiş bu?
    blokzincir endeksi BKCH kodlu, son 1 haftadır güzel düştü. kanımca güzel bir alım fırsatı verdi. ytd.

Sayfa 253/568 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •