Sayfa 87/135 İlkİlk ... 3777858687888997 ... SonSon
Arama sonucu : 1076 madde; 689 - 696 arası.

Konu: EGEEN - Ege Endüstri

1. egeen temettü açıkladı ya,
    genel kurulda mümkünatı yok, bedelsiz vermez, % 0 ihtimal diyen var mı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,258
     Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    hala bu teziniz geçerli mi? 5 Aralık 2021deki paylaşımınız!
    5-12-2021, 23:32#6093sadgoy sadgoy is offline
    Yeni Üye

Duhul
    Mar 2021
    Gönderi
    14
    Kendime göre bir çalışma yaptım. Döviz bazında ABD borsasına da biraz baktım. Şirketlerin ödenmiş sermayesine oranını fiyatlar ile mukayese etmeye çalıştım. Şöyle bir gözlemim oldu. Şirketlerin fiyatları ile karlarının ödenmiş sermayesine oranlarını mukayese etmem sonucu hiçbiri 10 katından aşağı değildi. 20 30 40 gibi katlara rastlamak da mümkün. Öyleyse bizim borsamızda bu değeri 10 olarak kabul etmek çok abartılı olamaz. EGEEN'in bilançosuna baktığımda USD Doları olarak merkez bankası efektif satış kuru üzerinden 16.12.2021 tarihinde uygulanacak olan gösterge niteliğindeki değeri esas alarak hesaplama yaptım. Ödenmiş sermaye 214.529 Dolar, Kar 19.521.644 Dolar olduğundan 19521644/214529=oranı yaklaşık 91 olarak buluyoruz. Bu değeri yukarıda bahsettiğim 10 kat ile değerlendirdiğimizde çıkan değer 910 olmaktadır. Bunun cari kur değeri olan 14,6833 ile çaptığımızda 910x14,6833= 13361,80 Tl yi bulmaktayız. Bu hesap 9 aylığa göredir. 12. aylık da en az karın 1/3 kadar daha artacağından 13361,8x1,333=17815 Tl ye ulaşmaktayız. Yani bahsettiğim formatta ulaşılacak değer bu. Bu yolla yaptığım hesaplamalar sonucunda bizim borsamızda değerini bulan var mı? var hatta geçmişler. Mesela pkent 5196 Tl buluyoruz fiyat kapanışı 5512 Tl, sonme, dobur, pamel, prkab, ateks, manas bunlara örnektir. (Daha fazla örnek var ama şimdilik bu kadarını yazdım.) Yani EGEEN layık olduğu yerde değil. O bir mücevher.
    Güncelleme yapsak sizin mantığınıza göre 71.200 olmalı sanırım.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

3.  Alıntı Originally Posted by aloneman42 Yazıyı Oku
    egeen temettü açıkladı ya,
    genel kurulda mümkünatı yok, bedelsiz vermez, % 0 ihtimal diyen var mı.

Patronlarından dolayı ben diyorum.

4. filozof hocam ben teknoloji özürlüyüm bulamam, , sana zahmet olmazsa bana özelden 2023 egeenin genel kurul gündemini ilam eden kapı atabilir misin, yani dün gelen genel kurul gündem kap haberinin 2023 versiyonunu, şimdiden teşekkürler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,258
    İflas etmiş gibi eski defterleri karıştırıyoruz!!!Özelimiz kalmadı zaten hepimizi bugün öptüler zaten
     Alıntı Originally Posted by aloneman42 Yazıyı Oku
    filozof hocam ben teknoloji özürlüyüm bulamam, , sana zahmet olmazsa bana özelden 2023 egeenin genel kurul gündemini ilam eden kapı atabilir misin, yani dün gelen genel kurul gündem kap haberinin 2023 versiyonunu, şimdiden teşekkürler.
    bıldır 23 Mart genel kurul

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve Toplantı Başkanlığı' nın Seçimi,
    2 - Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
    3 - Bağımsız Denetim Kuruluşu raporunun okunması,
    4 - 2022 yılı hesap dönemine ilişkin finansal tabloların okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
    5 - Hesap dönemine ait faaliyetlerinden dolayı yönetim kurulu üyelerinin ayrı ayrı ibraları,
    6 - 2022 yılı dönem kârının kullanım şeklinin, dağıtılacak kâr ve kazanç payları ile dağıtım tarihinin karara bağlanması,
    7 - 3. Kişiler lehine verilen Teminat, Rehin, İpotek ve Kefaletler hakkında bilgi verilmesi,
    8 - 2022 yılında yapılan bağış ve yardımlar hakkında bilgi verilmesi, 2023 yılı içerisinde yapılabilecek bağış ve yardım sınırının belirlenmesi,
    9 - Yıl İçinde istifa nedeniyle boşalan üyelik için yönetim kurulu tarafından yapılan seçimin onaylanması.
    10 - Yönetim kurulu üye sayısının ve görev sürelerinin tespiti, seçimi ve bağımsız üyelerin ücretlerinin tayini,
    11 - 2023 yılı için bağımsız denetim şirketine ilişkin yönetim kurulunun teklifinin görüşülerek kabul edilmesi,
    12 - Yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticilerin ücretlendirme esasları hakkında bilgi verilmesi,
    13 - İlişkili taraf işlemleri ile ilgili bilgi verilmesi,
    14 - Yönetim Kuruluna, Sermaye Piyasası Kurulunun II-19.1 sayılı Kâr Payı Tebliği kapsamında, 2023 hesap dönemi için Kâr Payı Avansı dağıtımına karar vermek üzere yetki verilmesinin onaylanması,
    15 - Yönetim kurulu üyelerine TTK. 395 ve 396. maddeleri uyarınca izin verilmesi,
    16 - Yönetim kontrolünü elinde bulunduran pay sahiplerinin, Yönetim Kurulu Üyelerinin, idari sorumluluğu bulunan yöneticilerin ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhrî hısımlarının Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Tebliği doğrultusunda 2022 yılı içerisinde 1.3.6. sayılı ilke kapsamında gerçekleştirdikleri işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    17 - Kapanış.
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım
    Kar Payı Avansı Ödemesi

BU DA SONUCU
    24-03-2023, 14:39

KAP: EGEEN [ ] EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş. Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1127728
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8713673e9b463e

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8713673ea2463f

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8713673eae4640

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8713673eb44641

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8713673ec64642

Genel Kurul İşlemlerine İlişkin BildirimÖzet Bilgi 24.03.2023 tarihinde yapılan Ege Endüstri ve Tic. A Ş Genel Kurul'una ilişkin sonuçlar ekte yer almaktadır.
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2022
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2022
    Karar Tarihi 01.03.2023
    Genel Kurul Tarihi 24.03.2023
    Genel Kurul Saati 13:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 23.03.2023
    Ülke Türkiye
    Şehir İZMİR
    İlçe BORNOVA
    Adres Kemalpaşa Caddesi No: 280 Pınarbaşı İzmir

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve Toplantı Başkanlığı' nın Seçimi,
    2 - Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
    3 - Bağımsız Denetim Kuruluşu raporunun okunması,
    4 - 2022 yılı hesap dönemine ilişkin finansal tabloların okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
    5 - Hesap dönemine ait faaliyetlerinden dolayı yönetim kurulu üyelerinin ayrı ayrı ibraları,
    6 - 2022 yılı dönem kârının kullanım şeklinin, dağıtılacak kâr ve kazanç payları ile dağıtım tarihinin karara bağlanması,
    7 - 3. Kişiler lehine verilen Teminat, Rehin, İpotek ve Kefaletler hakkında bilgi verilmesi,
    8 - 2022 yılında yapılan bağış ve yardımlar hakkında bilgi verilmesi, 2023 yılı içerisinde yapılabilecek bağış ve yardım sınırının belirlenmesi,
    9 - Yıl İçinde istifa nedeniyle boşalan üyelik için yönetim kurulu tarafından yapılan seçimin onaylanması.
    10 - Yönetim kurulu üye sayısının ve görev sürelerinin tespiti, seçimi ve bağımsız üyelerin ücretlerinin tayini,
    11 - 2023 yılı için bağımsız denetim şirketine ilişkin yönetim kurulunun teklifinin görüşülerek kabul edilmesi,
    12 - Yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticilerin ücretlendirme esasları hakkında bilgi verilmesi,
    13 - İlişkili taraf işlemleri ile ilgili bilgi verilmesi,
    14 - Yönetim Kuruluna, Sermaye Piyasası Kurulunun II-19.1 sayılı Kâr Payı Tebliği kapsamında, 2023 hesap dönemi için Kâr Payı Avansı dağıtımına karar vermek üzere yetki verilmesinin onaylanması,
    15 - Yönetim kurulu üyelerine TTK. 395 ve 396. maddeleri uyarınca izin verilmesi,
    16 - Yönetim kontrolünü elinde bulunduran pay sahiplerinin, Yönetim Kurulu Üyelerinin, idari sorumluluğu bulunan yöneticilerin ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhrî hısımlarının; Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Tebliği doğrultusunda 2022 yılı içerisinde 1.3.6. sayılı ilke kapsamında gerçekleştirdikleri işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    17 - Kapanış.
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım
    Kar Payı Avansı Ödemesi

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 KAP-GK Bilgilendirme Dokumanı.pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı
    EK: 2 KAP-İlan Metni.pdf - İlan Metni
    EK: 3 KAP-Gündem-İngilizce.pdf - Diğer Genel Kurul Çağrı Dokümanı

Genel Kurul Sonuçları
    Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
    Genel Kurul Sonuçları Şirketimizin olağan genel kurul toplantısı ekli gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere, 24.03.2023 günü, saat 13.00' da "Kemalpaşa Cad. No: 280 Pınarbaşı-İZMİR" adresinde yapılmıştır.

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
    Kar Payı Dağıtım Görüşüldü
    Kar Payı Avansı Ödemesi Yönetim Kuruluna Yetki Verildi

Genel Kurul Sonuç Dökümanları
    EK: 1 hazirun_KAP.pdf - Hazır Bulunanlar Listesi
    EK: 2 Kurul-KAP.pdf - Tutanak

Ek Açıklamalar
    Şirketimizin olağan genel kurul toplantısı ekli gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere, 24.03.2023 günü, saat 13.00' da "Kemalpaşa Cad. No: 280 Pınarbaşı-İZMİR" adresinde yapılmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
    Son düzenleme : Filozof; 07-05-2024 saat: 20:48.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

6. hahaha ben yazmayım dedim sen yazdın, müflis esnaf eski alacak defterlerini karıştırırmış

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,853
    I.Qtr tahmini verileri ile bu gün yıllıklandırılmış hesap yaparsak 20 gün
    sonra Fk: 25 ve Pd/dd: 8 olarak zaten göreceğiz.
    Şu açıklanan EM bilançosu ile Fk 68 olduğuna bakmayın.
    20 gün sonra I.Qtr bilanço ile bakacağız ve FK:25 Göreceğiz sonra
    amalar şöyle böyle idi diyecekler. Egeen toplanıyor sağılıyor.
    Bu tezgah her sene spek/Patron tarafından yapılıyor.
    Medyada bile PAtronu dikkate almadan tavan yazan oldu.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

8. Bilanço sonrası buraya uğrayan arkadaşı bekliyorum, hem takas hem bilanço hem sunumun değerlendirmesi için, dün rahatsız etmedik bilanço okuyor diye sayın üstadımız bu çeyrektede üç beş karalarsa seviniriz. Sayın anotolien e saygılar.

Sayfa 87/135 İlkİlk ... 3777858687888997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •