Sayfa 539/567 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549 ... SonSon
Arama sonucu : 4535 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    temmuzda zam gelirse karlılık artar gelmezse deva gibi etken madde üretemeyen yada kendi ruhsatlı ürününü değil de başkasına ait ruhsatlı ilaçları üreten firmalar üretim ve satış yapamaz hale gelir piyasadan kaybolur kar marjıımız yükselmede satışımız adetsel olarak artar pazar payımız artar ilaçlarımıza yeni müşteriler kazanırız bence zam gelmemesi bizim için daha iyi olur.
    Yıllardır bu başlıkta bunu anlatmaya çalıştım. Bu iş su altında nefes tutmaya benzer, ciğeri sağlam olan yaşar, olmayanlar gider. Sonra azalan rekabet yüzünden kar marjları yükselir. Yerli üreticiler ayakta kalamadığı İçin, yabancılar bu fiyatlarla burada satarsam başka ülkelerdeki fiyatlarım da etkilenir diye çekilir piyasadan. İç piyasa Abdi İbrahim, deva gibi 3-4 büyük yerli üreticiye kalır.

İktidarın temmuzda en az %25 zam yapmayacak kadar akılsız olduğunu düşünmüyorum. Velev ki yapmadı, kısa vade(2-3 ay) bizi de olumsuz etkiler tabi, ama orta uzun vadede bu kayanın çok daha fazlasını geri kazanırız.

Son olarak, ilk iki gün tavan, dün nispeten düşük hacimle geri çekiliş ve bugün yüksek hacimle tavana yakın işlem görmesi, her şey mükemmel gözüküyor. Artık 100 lü fiyatlardayuz, bölünme olmadıkça bir daha iki haneye düşmeyebiliriz. Hacim dd artık günlük 1 milyon lot altına inmeyeyebilir, bu durumda sene sonunda blist100 e geri döneriz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Faal raporunda 5 adet takviye gıdanın ilk üretimine başladıklarından bahsediliyor. Bunların günümüzde kullanimlarinin arttığını biliyorum cevremden, öz. Mg, Zn, Fe, melatonin vs. ve tahminim reçetesiz olanların katma değeri yuksektir. Piyasasına tabi çok hakim değilim ama yalnız çevremde değil YouTube ta birçok Dr takviye tavsiyesi veriyor ve eczanede, sanalda gördüğüm kadarıyla yerli üretimi sınırlı. Bu alandan da satış artışına katkı gelebilir.

3. yılsonu kar tahminim 8 milyar. fk=7 den fiyat 300 dür. not alın beyler

4.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    yılsonu kar tahminim 8 milyar. fk=7 den fiyat 300 dür. not alın beyler
    15 cepte, 8 de 2024 den gelse bedelsizi 1e100 olur.2025 yılında 1e140.

5.  Alıntı Originally Posted by OOS Yazıyı Oku
    Faal raporunda 5 adet takviye gıdanın ilk üretimine başladıklarından bahsediliyor. Bunların günümüzde kullanimlarinin arttığını biliyorum cevremden, öz. Mg, Zn, Fe, melatonin vs. ve tahminim reçetesiz olanların katma değeri yuksektir. Piyasasına tabi çok hakim değilim ama yalnız çevremde değil YouTube ta birçok Dr takviye tavsiyesi veriyor ve eczanede, sanalda gördüğüm kadarıyla yerli üretimi sınırlı. Bu alandan da satış artışına katkı gelebilir.
    'Yerli üretim sınırlı' kısmı doğru değil. Aksine gıda takviyelerinin birçoğu yerli üretim. Ancak çoğu gıda takviyesinin(balık yağları, c vitamini, b grubu vitaminler, elementler) hammaddesinin menşei farklı. En son Devanın sitesinden baktığımda ürettiği takviyelerde de benzer durum vardı. OTC pazarına girmekte devanın geç bile kaldığı söylenebilir. Pazara giriş ve pay alma kısmı önemli ancak ilaçta yaptığı gibi takviyelerde de hammaddeyi kendi üretebilirse çok ciddi fark yaratabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    15 cepte, 8 de 2024 den gelse bedelsizi 1e100 olur.2025 yılında 1e140.
    1 e 100 bedelsiz nereden baktın da gördün. bence sen ya sayı saymasını bilmiyorsuun ya da dayak yemedin hiç

7. 94 ten 15k alıp mrb dedik artık zamanı geldi gibi
    ytd deli saçmasıdır

8.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    1 e 100 bedelsiz nereden baktın da gördün. bence sen ya sayı saymasını bilmiyorsuun ya da dayak yemedin hiç
    senin anlacağın şekilde ayrıntılı yazayım,15 milyar özkaynak 75x200milyon sermaye ile cepte zaten, 2024 yılında 8 milyar kar tahmini tutsa 40x200milyon sermaye ile toplamda 1e100 bedelsiz oranını geçer . sanırım şimdi öğrendin. hesaplayamıyorsun bari önüne hesap makinası koy öyle bir hesapla buraya yazmadan.

Sayfa 539/567 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •