Sayfa 513/1009 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Dolardan cok buyuk kacis var.
    Bu cümleyi bu topic de 6 -7 ay oncede yazmistim

Grivnaya döndü dolar

2.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Dolardan cok buyuk kacis var.

Grivnaya döndü dolar
    sebeplerini de yazsanız...

3. özetle piyaslarda yaşananlar ... faize hucum ....(faizzedelerin Hikayesi )

..............

http://www.sozcu.com.tr/2017/dunya/m...risik-2003163/

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarla...saati-2002937/

Gariban Meksika halkını 8 şidetinde deprem vurmuş.

Kerhanecinin Torunu " Adi" Turump bunun müsebbibi sensin!"

Bu böyle biline

http://www.sozcu.com.tr/2017/dunya/m...rleri-2003123/

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi...-aldi-2003132/
    Son düzenleme : riko66; 08-09-2017 saat: 10:21.

4. Tıpkı geçenlerde uzunca süre 3,50 üzerinde kalıyoruz imajı verdiği gibi aynı imajı 3.40 üzerindeyiz aşağısı yok şeklinde verebilir. Yani uzunca bir süre 3,40 üzerinde kalabilir ama yine 3,50 deki gibi kumdan kale bu destek bölgesi.

Buralarda Yukarı giden ani ataklar olacak ki dolar tutanın içinde hala umut kalsın.

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Dolardan cok buyuk kacis var.

Grivnaya döndü dolar
    Evet, ABD batmak üzere herkes ABD'den kaçıyor..

Yabancı ülkelerin tuttukları ABD tahvili miktarı(milyar dolar)

OCAK--5953

ŞUBAT-- 6020

MART--6079

NİSAN--6073

MAYIS--6123

HAZİRAN --6171

Temmuz-Ağustos rakamları henüz çıkmamış..ancak büyük kaçıştan dolayı yabancılar ABD tahvillerini sıfırlayacak gözüküyor..

Ayrıca aşağıda ABD'den büyük kaçış gözüküyor..çok net..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Enterasan bir vaka var ortalıkta.. Draghi aylardır ''taper'' konusunda oyalıyor..ama her oyaladığında Euro yukarı atıyor kendini..

Öncekinde güçlü Euro'dan söz edilmedi dediler..bugünkü toplantıda'' taper'' için güçlü Euro'yuda dikkate alacağız dediler..ama yine fark etmedi, Euro yükseldi..detaya girmeyeyim ama AB'nin durumuda pek iç açıcı değil..en azından FED'le ECB arasındaki faiz farkı ve faz farkı yeter..ha bu arada ECB faizede dokunamadı bugün..

USD/JPY'de 108'lerin aşağısını zorlayacak gibi duruyor(USD/CHF ise -%0,58)..katarın uzunluğu çok büyük, EM'lerden olmasada bir kısmını geri sarıyorlar diye düşünüyorum...belki Kore gerginliği sebebiyle geçicidir bilmiyorum..
    Evet hakikaten entersan..aylardır EURO yükseldikçe Avrupa borsaları düşüyordu..dün ise Draghi'nin güvercin tutumundan dolayı Avrupa'da borsalar yükselmiş..ama ne hikmetse Euro'nun yükselmesine rağmen..

Europe ends on a relatively positive note after Draghi strikes a dovish tone

https://www.cnbc.com/2017/09/07/euro...aghi-euro.html
    Her şartta Euro'yu yüksek tutuyorlar diyeceğim ama komplo teorisi gibi olur..girmeyeyim..

Bu arada USD/JPY 107,74..bana kalırsa ülke dışındaki Euro ve Yenler riskli varlıklardan geri sarıyor..muhtemelen bayağı riskli olanlardan desem daha doğru olacak..

Gırtlağına kadar dolar borçlusu olan EM'ler ise bu değersiz dolar ortamında riskli kabul edilmiyordur sanırım..dolar hazır düşükken EM'lerde mis gibi faizden olmanın anlamı yok değil mi?

Fakat globalde hararet fazla artarsa korkarım ileride bu sarma işi yerini dolara bırakabilir..

Şimdilik ve yine, Dolar EURO,JPY,CHF'den kötü dayak yiyor..haftasonu şu Kore gerginliği geçsin bakalım..izlemeye devam edelim..

Kolay pozisyon değiştiren biri değilim ama bir ufak bilgi eksikliği çok pahalıya mal olabiliyor..Ben ne bileyim bu kadar olduğunu.. 4,5 trilyon dolar, boru değil bu..Allah'tan altın-dolar karma yaparak koruma sağlamışım..

Bahsetmiştim, Japonya'nın BOJ'un katkısıyla (tahvil alımları-bankalar kanalıyla) denizaşırı ülkelerde olan portföy yatırımları tutarı 4,5 trilyon civarında imiş..tabiki bu 4,5 trilyon doların hepsi riskli varlıklarda değildir..Bir kısmı hatta büyük çoğunluğu ABD hazine bonolarında, ABD borsalarında yada Alman bonolarında vb.. duruyordur herhalde..yani en riskli durumda bile geriye çekmek gibi bir kaygı oluşmayabilir..

Ancak denizaşırı ülkelerde riskli varlıklarda 1 trilyon doları (yen karşılığı) olsa mesela..ciddi bir risk durumunda geri sar babam, sar..dolar dayak ye babam, ye..birde diğerlerinide düşününce tabi..

Böyle bir durumda USD/JPY 100'ları bulur herhalde(dolarda heyecana kapılmazsa tabi)..

Neyse kısaca şu sıralar globalde ortalık hararet yapmaya devam ederse dolar dayak yemeye devam edecek..yok hararet yapmaz ise, yani ortalık yatışırsa dolar toparlanacak gibi görünüyor..

Yok FED şunu yaptı, ECB şunu yapmadı gibi şeyler detay gibi gözüküyor bana..tabiki etkileri vardır yadsımıyorum ama o kadarda değil..
    Son düzenleme : enki; 08-09-2017 saat: 12:55.

8. Sayın Enki,

Anlayamadığım temel bir konu var. Açıklarsanız çok sevinirim.

BOJ, bankaların ve fonların portföylerindeki Japon yeni ile ihraç edilmiş Japon devlet tahvillerini alıyor.

Bankalar ve fonların eline japon yeni geçiyor.

Japonyada faizler düşük olduğundan bu yenler, gelişmekte olan ülkelere gidiyor yüksek getiri için. Bu durumda örnek bize gelen yenler try/yen paritesini etkiler. Dolar/tl de neden etki yapıyor? Satılan para yen değil mi?

Bir kısmı abd tahvillerine ve borsaya giriyor, bu durumda japon yeni satılır abd doları alınır, bu da usd/jpy paritesini yukarı itmez mi? fakat aksine usd/jpy yılbaşından beri geriliyor.

İyi günler dilerim.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Kolay pozisyon değiştiren biri değilim ama bir ufak bilgi eksikliği çok pahalıya mal olabiliyor..Ben ne bileyim bu kadar olduğunu.. 4,5 trilyon dolar, boru değil bu..Allah'tan altın-dolar karma yaparak koruma sağlamışım..

Bahsetmiştim, Japonya'nın BOJ'un katkısıyla (tahvil alımları-bankalar kanalıyla) denizaşırı ülkelerde olan portföy yatırımları tutarı 4,5 trilyon civarında imiş..tabiki bu 4,5 trilyon doların hepsi riskli varlıklarda değildir..Bir kısmı hatta büyük çoğunluğu ABD hazine bonolarında, ABD borsalarında yada Alman bonolarında vb.. duruyordur herhalde..yani en riskli durumda bile geriye çekmek gibi bir kaygı oluşmayabilir..

Ancak denizaşırı ülkelerde riskli varlıklarda 1 trilyon doları (yen karşılığı) olsa mesela..ciddi bir risk durumunda geri sar babam, sar..dolar dayak ye babam, ye..birde diğerlerinide düşününce tabi..

Böyle bir durumda USD/JPY 100'ları bulur herhalde(dolarda heyecana kapılmazsa tabi)..

Neyse kısaca şu sıralar globalde ortalık hararet yapmaya devam ederse dolar dayak yemeye devam edecek..yok hararet yapmaz ise, yani ortalık yatışırsa dolar toparlanacak gibi görünüyor..

Yok FED şunu yaptı, ECB şunu yapmadı gibi şeyler detay gibi gözüküyor bana..tabiki etkileri vardır yadsımıyorum ama o kadarda değil..

Sayfa 513/1009 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •