Sayfa 1054/1959 İlkİlk ... 5455495410041044105210531054105510561064110411541554 ... SonSon
Arama sonucu : 15667 madde; 8,425 - 8,432 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Aywaaaa...!
    Bu gelismeler işığında
    Yakın, seçime kadar
    Orta, haziran/temmuz sonuna kadar
    Uzun, önümüzdeki 8-10 ay
    Borsalara ne olabilir?
    Abi ben bir videoyu bile yanlış kopyalıyorum. Valla doğrusunu istersen ben kuzu'yu izliyorum.
    Çok iyi gidiyor, istikrarlı. En son 3200 dedi. Tayyip Ağam iyileşti, ayağa kalktı. Pazartesi alırlar borsayı.
    Dolar bazlı yükseleni aşağı kırdıydı. Pazartesi önemli.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. #SONDAKİKA

Türkiye, Ermeni havayolu şirketi olan Flyone Armenia’ya Avrupa uçuşları için hava sahasını kapattı.
    Derman Tek
    @mp_ince
    ·
    1 sa
    Aliyev ziyareti sonrası gerçekleşmesi buna bağlı olabilir.
    Acaba Kılıçdaroğlu Aleviyim diyerek kime, kimlere mesaj verdi. Dışarıya olmalı.

https://www.birgun.net/haber/erdogan...l-getir-432959

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 300 milyar doları bulduysan al getir
    AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "300 milyar dolar" vaadine ilişkin, "Ya bulduysan bu parayı al getir, al gel. Sen getirdin de biz niye getirdin mi dedik. Eğer Merkez Bankası'na vereceksen Merkez Bankası'na ver, diğer bankalara vereceksen ver, nereye diyorsan oraya ver" dedi.

3. https://twitter.com/Maviturkk/status...37130036256769

Mavi Türk 🇹🇷
    @Maviturkk
    🔴 Görüntüler Çin'den.

Hastanede çocuğu için randevu almak isteyen kadının vatandaşlık puanı ( Karbon ayak izi) düşük olduğu için robot sistem randevu vermiyor. Kadın ise robotu parçalıyor. Yeni Dünya'da bizler bekleyen ve bolca reklamlarda gördüğümüz karbon ayak izi işte bu.
    Biz de eksik kalmayız. Keşke kalabilseydik. Ben aşı konusunu böyle düşünmüştüm, aşı olmayanlar, uyumlu olmayanlar, isyankarlar, laf dinlemeyenler. Aşı olduydum. Fakat genetik olarak anlamda herkesin eşit olduğunu düşünmüyorum.

https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/vi...tem-gelistirdi

Lojistik firmaları için karbon ayak izi yönetimi konusunda uçtan uca hizmet sunmayı hedefleyen Semtrio Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri, SaaS ‘Software as a Service’ hizmet modelli bir yazılım geliştirdi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,308
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Kim hile yapildi derse yalan söyler.
    Sandık başinda herkes not alıyor.
    Tutanaklar imzalaniyor.
    Hemen parti genel merkezlerine rakamlar bildiriliyor.
    Bilgisayar programları yapılmış...
    Ilcelerde birleştirme tutanaklarında da her partinin avukat temsilcileri orada..

Hile yapildi diyen kendi seçmenine mazeret üretir. O kadar...
    emma ki o bilgisayar programının emanet edildiği kişi şimdi karşıt partiden aday ise kim yalan söyler merak ettim
    sn 101 işim latife ama gerçekler de açık öylesine bir garabet içindeyiz ki sanırım bir tarafı tutmayıp memleketin bekasını savunanlar yakında zındık ilan edilecekler... ALAN PATON un Ağla Sevgili Yurdum diye bir kitabı vardı zamanıdır...

5. Uygur Haber
    @UygurHaber
    #DoğuTürkistan'da 2 aylık üçüz bebekleri elinden alınarak suçsuz yere toplama kamplarına atılan anne: "Beni öldürmeleri için yalvardım."
    Annesinden ayrı kalan bebeklerden biri öldü, ikisi ağır hastalandı ...
    https://twitter.com/uygurhaber/sta
    Kumral Kam
    @KamKumral
    ·
    28 Nis
    Çin denen iblis tohumlarının kurduğu devlet er ya da geç bu mazlumların ahı ile yer ile yeksan olacaktır.
    O ah beklenecekse, çok beklenir. Sinan Ogan ne der acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,308
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Kemal Kılıçdaroğlu: Atatürk Havalimanı'nı yeniden uçuşlara açacağız.
    keşke demeseydi. şimdi kalan pistleri de kırdırmak için ihaleler açılır.

7. https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarl...ektup-7669423/

Uğur Dündar
    @ugurdundarsozcu
    Muharrem İnce'ye açık mektup!..
    Fidel OKAN
    @FidelOKAN
    Sevgili Uğur abi,

1- Türkiye’de sonucunu basına açıklayan kamuoyu araştırma şirketleri bir siyasi partiye angaje oldukları için asla elde ettikleri sonucu doğru olarak vermiyorlar.

2- Söz konusu araştırma şirketleri seçime giren siyasi partinin kampanyasının da parçası oldukları için o partinin oylarında yaptıkları değişiklikle diğer tüm verileri değiştirmek zorunda kalıyorlar. Bu durumda ortaya saçma sapan sonuçlar çıkıyor.

3- Anket firmalarının hepsinin kendi anketörleri olduğu, o yüzden sonuçların farklı çıktığı şeklinde doğru bilinen büyük bir yanlışın altını çizmekte gerekiyor. Yüz yüze yapılan çoğu anket az sayıda olan aynı saha firmaları tarafından yapılıyor. Daha doğru bir ifadeyle gerek iktidara gerekse muhalefete çalışan anket firmaları anketlerini aynı saha firmalarına yaptırıyor ancak kamuoyuna emrinde çalıştıları siyasi partinin işine gelen sonuçları servis ediyorlar.

4- Bildiğiniz üzere Memleket Partisi’nin bu gireceği ilk seçimdir ve doğal olarak önceki seçimde memleket partisine oy veren denek anket çalışmalarında yoktur. Bu nedenle Memleket Partisi oylarını %1 ila %11 geniş aralığında bulan anket firmaları vardır. Bunların hangisinin doğru olduğunu ancak seçim sonucunda göreceğiz!

5- Ayrıca Millet İttifakına çalışan anket firmaları ısrarla Memleket Partisini %1 ila %3 arasında göstererek seçmen tercihlerini değiştirmeye çalışıyorlar. Normal şartlarda yayınlanan hiçbir anket seçmen tercihini değiştirecek etkiye sahip değildir. Bu dünyanın her yerinde aynıdır. Ancak bizim gibi yeni kurulan partilerde oy oranları seçmenin ilgisini çeker ve merak uyandırır. Çünkü seçmenin önemli bir bölümü ideolojik bir eğilimi yoksa oyunun boşa gitmesini istemez. Bunu bilen Millet İttifakı anket firmaları da sürekli biçimde Memleket Partisini %3 bandının altında göstermeye çalışmaktadır.

6- Sevgili Uğur abi, sizin iyi niyetinizden hiçbir kuşku duymuyoruz. Ancak bilmeniz gerekir ki bu seçimde gerek Cumhur İttifakının gerekse Millet İttifakının birleştiği ve birlikte hareket ettiği tek hedef vardır. Bu hedef demokrasi yarışında normal kabul edilebilecek davranışların ötesine geçmiştir. Şöyle ki her iki İttifakın ortak paydası ve hedefi Memleket Partisini baraj altında bırakmaktır. Ancak iki İttifakın amaçları baraj seviyesi açısından farklılık göstermektedir. Cumhur İttifakı, Memleket Partisi’nin barajın hemen altında bir sonuçla seçimi tamamlamasını istemektedir. Buna göre %5,5 üstü ve %7 altında bir oy Cumhur İttifakının Mecliste istediği ezici çoğunluğa ulaşmasına büyük katkı sağlayacaktır. %5,5 altında sonuçlar ise Cumhur İttifakının çok işine gelmediği için iktidar bu konuda ince bir ayar yapmakta, Sayın İnce ve Memleket Partisine yönelik saldırıları oto kontrol yöntemiyle durdurmak zorunda kalmaktadır.

Millet İttifakı ise Memleket Partisinin mümkünse %1’in altında bir oyla seçimi tamamlamasını arzu etmektedir. İttifakın büyük bileşeni CHP’nin mevcut yönetimi böyle bir sonuç çıkarsa Muharrem İnce’den sonsuza kadar kurtulacağını hesap etmektedir. İttifakın ikinci büyük bileşeni olan İYİ Parti ise Memleket Partisine kaptırdığı oyları geri almanın hesabını gütmektedir.

Üstelik Millet İttifakı bileşenleri Memleket Partisini barajın çok altına sürüklemek için en alçak yöntemleri kullanmaktan çekinmemekte, bu amaç uğruna insanların şeref ve haysiyetlerini hiçe saymaktadır. İttifakın ikinci büyük bileşeni olan İYİ Parti anket manüplasyonları ile bu amaca destek verirken, büyük bileşeni olan CHP, geçmişte FETÖ’nün kullandığı yöntemleri kullanarak, sahte belge üretip sosyal medya aracılığı ile kamuoyuna servis etmektedir. Saraydan 10 milyon dolar altı iftirası havada kaldığı için 10 milyon TL’lik sahte bir dekontla Memleket Partisine yönelik aşağılık iftiralarını sürdürmektedirler. Çoğu zaman trolleri tarafından yazılan sahte istifa mektupları, muhalefet medyası tarafından da okuyucu ile buluşturulmaktadır.

Bu yapılanları demokrasiyle bağdaştırmak mümkün müdür?

8. Emekli Amiral Cem Gürdeniz: “Türkiye NATO'dan çıkmalıdır.”

Sayfa 1054/1959 İlkİlk ... 5455495410041044105210531054105510561064110411541554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •