Sayfa 107/238 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 849 - 856 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Dow 32250 ye Altın yeni zirveye.. İnşallah..

Ayyy çok yazmışım.. Gittim ben

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Merhaba, yeni geldim eve. İngilizce pratiği yapmak adına bir tane İngilizce konuşma kulübüne üye oldum. Aslında iyi de oldu, insanlarla konuşup, hem yeni insanlar tanıyorum hem de İngilizce pratiği yapmış oluyorum. Bir de orada bana hocam falan diyorlar, pohpohluyorlar beni. Bu da egomu okşuyor

İzmir'de baya yaz geldi ve bugün 27 derecelere falan gördük. Hatta şimdi eve geldiğimde serinlemek adına hızlı soğuk suya girdim çıktım. Hemen çay falan yaptım ve bilgisayarı açtım. Çay içerek grafiklerle uğraşmak kadar zevk aldığın başka hiçbir şey yok belki de. Bulmaca çözmek gibi bir şey. Benim hem GBPUSD hem de XAUUSD yön tahminlerim yalan çıktı. XAUUSD stoplandı hatta ve bekleyen alım emri devreye girdi. GBPUSD ise hala alım işlemi beklemede, STOP olmamış ama kenarlarında kıyılarında bekliyor, belli ki olacak
    DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Tıpkı söylediğiniz gibi, 3 kedi çok fazla. Ama 3 'ü de çocuğum gibi. Mesela şimdi eve geldim diye sevinçten koşturup duruyorlar. Her dışarıdan geldiğimde, ben kapıyı açar açmaz kapının kenarında bekliyor oluyor üçü de Bu çok güzel bir duygu. Sesimden ne demek istediğimi anlıyorlar. Örnek veriyorum...

Bir tanesi bayılıyor tuvalet kağıdını yerinden çıkarıp parçalamaya. Ben TV izlerken sessiz sessiz oraya gidiyor. Ben tıkırtı duyunca anlıyorum Tuvalet Kağıdını sökmeye çalıştığını. Oturduğum yerden Cezmi diye bağırıyorum. Kabahatini öyle güzel biliyor ki pıtır pıtır koşarak diğer odaya kaçıyor . Ve hiç pes etmiyor. Hep bu şekilde görülmeyen bir mücadele atmosferi var evde. Benim annem evde hayvan bakılmasına fazlasıyla karşı. Ekim ayında annem bir süre bende kaldı. Annemin sabrının sınırlarını öyle zorladı ki Annem sinirlenince yakalayıp vuramıyor da... Bir şeyi yapma deyince daha çok yapıyor. Tıpkı sizin söylediğiniz gibi, büyümeyen çocuk gibi...

Yavru kedi alırsanız bence de çok güzel olur yeğeniniz için. Ama eğer sokak kedisi yavrusu alacaksanız benim gibi, bilin ki abartı aktif oluyorlar. Mobilyaları tırmalar, perdelere çıkıp sallamalar, sinekleri yakalayıp yakalayıp halının üstünde ölü şekilde bırakmalar,...Bütün bunlara mani olmak adına kedilerin enerjilerini atmalarına yardımcı olmalısınız. Belki oyun oynayarak, belki 2 kardeş kedi sahiplenerek. Tek olursa, ve evde çok yalnız kalırsa bunalıma girebiliyor bu hayvanlar. Ve mutlaka tırmalama tahtası alın. Bizzat deneyimledim, mobilyalarımın heeeeeeeeepsi mahvoldu (tırmalama tahtası almadım). Perdeleri de Ekim ayında değiştirdim (tırmana tırmana devasa boyutlar açmıştılar perdelerde).

Keşke bahçeli bir evim olsa. Bir gün şehirden upuzak birvyerde ufacık bir yer alacam. Orda bahçeli mahçeli bi hayatım olacak. Kedilerim, köpeklerim, tavuklarım, belki de bir kaç ördek....Bir de hamak, bir de semaver. akşama kadar bahçede çay içecem.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Sayfamı kapattım ama şunu yazayim buraya kızmazsanız. Dow ortalamalarım 33563 idi..

Şu an Dow 33600a düştü. 34280 lerden.. Vayy be. Normalde ilave yaparım ama bu sefer sistemli ilaveler ile gidiyorum. Kendiliğinden geri geldi. Kar alları yazdım 33500 e.
    Kesinlikle kızmıyorum, hatta hoşuma gidiyor. Öbür türlü duvara konuşuyormuşum gibi oluyor.

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    XAUUSD - D1

Günlük grafikte bakınca fiyatın yönünün aşağıya doğru dönük olduğunu görüyorum. Olası döngü tamamlama tarihinin yükselen trendline ile kesiştiği noktada, yani resimde mavi renkli üçgen ile işaretli bölgede fiyatın trendline ile buluşacağını düşünüyorum (1903).

SELL: 1986,87
    SL: 2009,21
    TP: 1903

Yukarıda da söylediğim gibi bu işlem stop oldu. D1 grafikte işlem yapıyor olmak gayet büyük riskler almaya neden oluyor ve bu hoşuma gitmiyor.

Fiat 2 haftadır konsolide olduğu bir bölgeden çıktı. Ve bu çıkışı yavaş yavaş olamazdı zaten, yüksek volatiliteye sahip bir mumla yaptı bunu. Trend başlangıcından beri 151 gün geçmiş ve bu yüksek volatilite sahip mumun 151'inci günde gerçekleşmesi biraz heyecan verici. Aynı mantıkla hareket edecek olursak bir sonraki önemli zaman 163 gün. yani bu trendin yaklaşık 12 gün sürmesi gerekiyor.

Son durum şu şekilde:

BUY: 2011,75
    SL: 1970,25
    TP: ANV

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Günaydınlar olsun,

Son dönemlerde ChatGPT delisi oldum. "Buna kesin cevap veremez" diye sorduğum sorulara bile cevap veriyor. İnşallah bir gün o soruyu bulabilirim.

FX kararlarını aslında çoğumuz istatistiki verileri kullanarak yapıyoruz. Trendline bile çizmek aslında uzun gözlemler sonucu öğrenilen bir fiyat motifinin (istatistiki veri) deşifresi. Neyse, merak ettim acaba geçmişte istatistiki veriler kullanarak geleceğin tahmin edilebileceğini söyleyen düşünürler olmuş mu diye. Olmuş:

1. Nate Silver - "İstatistiksel tahminin temelinde, çok sayıda olasılık dağılımının birleşimi yatar. Bu olasılıkların her biri, bizim ne kadar emin olduğumuzu ifade eder ve istatistiksel analiz, bunların bir araya getirilmesini sağlar."

2. Paul Samuelson - "Geleceği kesin olarak tahmin edebilmenin tek yolu, istatistiksel modellere dayanan analizler yapmaktır."

3. Peter Drucker - "Geleceği tahmin etmek için istatistiklerden daha güçlü bir araç yoktur."

4. John Naisbitt - "Geleceğe bakmanın en iyi yolu, istatistikleri doğru bir şekilde yorumlamaktır."

5. W. Edwards Deming - "Geleceği tahmin etmek için istatistikleri kullanmayan kişi, sadece tahmin yapar ve şansına bel bağlar."

Selam

Eurusd lerimi stopladım.. Çünkü iyi şeyler olmayacak 15 dk lık yukarı kesecek gibi Zarar makul.. Yapıcak birşey yok..

Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    Günaydınlar olsun,

Son dönemlerde ChatGPT delisi oldum. "Buna kesin cevap veremez" diye sorduğum sorulara bile cevap veriyor. İnşallah bir gün o soruyu bulabilirim.

FX kararlarını aslında çoğumuz istatistiki verileri kullanarak yapıyoruz. Trendline bile çizmek aslında uzun gözlemler sonucu öğrenilen bir fiyat motifinin (istatistiki veri) deşifresi. Neyse, merak ettim acaba geçmişte istatistiki veriler kullanarak geleceğin tahmin edilebileceğini söyleyen düşünürler olmuş mu diye. Olmuş:

1. Nate Silver - "İstatistiksel tahminin temelinde, çok sayıda olasılık dağılımının birleşimi yatar. Bu olasılıkların her biri, bizim ne kadar emin olduğumuzu ifade eder ve istatistiksel analiz, bunların bir araya getirilmesini sağlar."

2. Paul Samuelson - "Geleceği kesin olarak tahmin edebilmenin tek yolu, istatistiksel modellere dayanan analizler yapmaktır."

3. Peter Drucker - "Geleceği tahmin etmek için istatistiklerden daha güçlü bir araç yoktur."

4. John Naisbitt - "Geleceğe bakmanın en iyi yolu, istatistikleri doğru bir şekilde yorumlamaktır."

5. W. Edwards Deming - "Geleceği tahmin etmek için istatistikleri kullanmayan kişi, sadece tahmin yapar ve şansına bel bağlar."
    Anı yaşıyorum artık ben. Ortalamalar ile Ne yöne giderse gitsin..

Sayfa 107/238 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •