Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 180 madde; 81 - 88 arası.

Konu: 2018 krizi için YASTIK ALTI ne tutulmalı ?

1. :)

Alıntı Originally Posted by ahmetkaracan Yazıyı Oku
    Himmet Karadağ, Borsa İstanbul'daki yükseliş trendine ilişkin soru üzerine şunları kaydetti:
    "Borsamızda fiyat seviyesi özellikle Türk lirasındaki değer kaybıyla beraber yüzde 20'nin üzerinde aşağıdan seyrediyor. Şu an referandumdan sonra kısmen bir toparlanma yaşadık. Ama önümüzdeki süreçte tekrar ilave yüzde 20'ye varan prim hala duruyor. BIST 30 ve BIST 100'deki şirketlerimize baktığımızda, özellikle referandum sonuçları Türkiye'deki istikrarın da artık bundan sonra devamlı olacağı anlamına geldiği için, önümüzdeki süreçte inşallah borsa ve sermaye piyasalarında yükseliş devam edecektir." YORUMUNUZ NE SAYIN ERSOYDELTA

###bedava peynir fare kapanında olur ##

https://www.youtube.com/watch?v=1lWVWePcWag

11:40 ile 12:15 arası dakikalar ı izleyin

ve 35:00 ile 41:00 dakikalar arasını izleyin.

Teknik olarak 2019 un dipleri göstermesi ve seçimlerin 2019 da olması TESADÜF MÜ?

bu zamana kadar ne satsalar KAR yazarlar #########

2.  Alıntı Originally Posted by alan26 Yazıyı Oku
    YAZMAYIN KARDEŞİM BURALARDA. BOŞ MARJİNAL LAFLARLA KİMSEYİ TERS KÖŞE YAPMAYIN. YAZACAKSANIZDA DELİKANLI İNSAN EVLADI GİBİ YAZIN.HAYATIMI BORSADA ÇÜRÜDÜ YAŞIM 52.YİNE HÜSRAN..YİNE TAKLAYA GELDİK.Ha düşecek ha düşecek 96.000 oldu. BİR KURUŞ KAZANAMADIK.
    Yaşım 32. Istikrarlı olarak yıllık faizin 4 katını kazanıyorum, 3 yıldır. Yazana değil okuyana bakmak gerekir belki...

3. Grafikler aylıktır ve henüz agustos ayı grafiğe yansımadı
    200milyar dolar açık pozisyon var
    KGF kredi garanti ile piyasa rahatladı ancak çok değil geçici çözümdü
    bir kerelik kısır döngünün asıl açıkları daha çıkmadı
    durun bakalım dolar biraz daha düşürülsün..siz oralardan dolar toplayalım diye düşünürsünüz
    risk elinizi taşın altına koymaktır veya düşen bıçağı tutmak için yavaşlatmaktır.##
    kASIM 2017 endeks için söylenen 102bin hikayesinin yalan olduğunu görecez.
    siz %14 faiz ortamında her gün milyarlarca TL zarar yazsanız gider Banka hissesi alırmısnz bu ortamda?

Açıklama: http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=4804

birileri vatandaşa taşıtmalı bu yükü sonrada 2019 diplerinde
    televizyonlar bağırmalı EYVAH kriz var bittik mahvolduk diye endekste 35000 olmalı
    bankalar özsermayelerini kaybetmeli tabii ki ve pahalılaşmalı.
    batık krediler tavan yapmalı
    ve kimse parasını bankaya yatırmak yerine ALTINın 3000dolar olmuş fiyatından altın almalı ##

nasıl senaryo ?

ancak risk çok VIX endeksine baktınız mı hiç?

veya batarsak toptan batalım mı diye düşünüyorsunuz?
    en çok 99000 olur endeks oralardan yine SHORT pozisyon açmaya devam ederim daha çıkarsa arttırarak SHORTlara devam ederim.
    2018-2019 da görüşürüz.

4. inşallah olmaz şelale gibi ama başladı mı yoksa düşüş?

##

DOLAR fiyatına bakmak yerine JPY ve CHF izleyin

5. piyasadaki GICIR GICIR sıfır banknotlar

düşünüyorum da vatandaşa neden BOL miktarda kredi dağıtıldı düşük faiz ile?###
    kriz önce kobilere gelir çünkü kobiler varlıklarını haraç mezat stmadan önce ellerindki nakit ve benzerlerini satmaya başlarlar
    mesela HİSSE
    vatandaş hisse satarsa büyüklerin ellerine daha çok hisse vermezler mi?
    böylece taşıdıkları AYLIK pozisyonlardan %14 faiz ortamından zararları %10-20 artar mı?

###
    ne tesadüf ise krediler verildi dağıtıldı şimdi ise vatandaşlara e-hacizler gitmeye başladı
    birileri para bulamıyor olabilir mi?

o kdar para bulunmuyor ki bankalar ellerindeki GICIR gıcır para destelerini açmaya başladılar.

uyanın düşünün azıcık ###

koskoca brezilya bir günde %10 düşmedi mi?

bizdede mayıs grafiği bitimi neden 79000 endeks olmasın AÇIĞA satışlarımın kar edenlerini kapattım bir günde yükseldikçe her 1000 puanda satışlarım yine var maksimum dayanma noktamı da hesapladım.
    ancak bu gidişle 2018 ortaları gibi herkes kriz var düşüyoruz eyvah battık derken yavaşça alacam aynı sattığım şekilde acele etmeden.

###bedava peynir fare kapanında olur###
    televizyonların son 40 yıldır ve medyanın ve yönetenlerin vatandaşa para kazandırmaya istekli olduklarını hiç görmedim###

neden size kazandırsınlar ki?
    şuan bu kadar veri ile bende şaşmıştım nasıl 96000endeks olur diye son sert düşüşler ile rhatladım ancak bir tepki gelir yine açığa satanlar olur yine sert düşürürler
    borsa ile ilgilenen o kadar emekli,ve çalışan var ki ülkede aç kalmaz büyükler###

biraz daha aylık grafikleri yorarlarsa agustos bitimi mesela
    ekim ayında patlarız hemde çok fena umarım o kadar yukarda satmak için uğraşmazlar..

ancak kim alacak merak ediyyorum faizler olacak %20 intihar mı etsin yatırım cı?####

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=4535

http://www.hisse.net/topluluk/showth...359#post390359

6. 200milyar dolar aylık merkez bankalrının piyasayı paraya boğması hiç mantıklı değil

7. XXU100_LOGARİTMİK_GÜNLÜKveHAFTALIK:

https://i.hizliresim.com/brnz1b.png

https://i.hizliresim.com/O0G16D.png

bir uyanıyorsunuz sabah bir bakıyorsunuz bankalardaki nakitlere el koyulmuş sonuçta e-haciz diye birşey var

bu kısmı geçelim büyük tehlike asıl 2019 da ki tekniği tamamlayıcı temeller hazır mı?
    #1 : savaş senaryoları tam ve ortada
    #2 : karşlıksız para bolluğu var

daha bir çok neden ve veriler bunları tetikliyecek boşa holdingler kendi hisselerini satmıyor
    alacaz diyenlerde aksine satıyor sonra açıklama yapacakalrtır alamadık özür dileriz diye

8. Benim merak ettigim bir husus var..olaganustu durumlarda devletin bankalardaki doviz ve mevduat hesaplarina el koyma olasiligi var ...peki ayni durum hisseler icin gecerli degil diye biliyorum yaniliyormuyum ersoy hocam ?

yaşlanarak degil yaşayarak tecrübe kazanır insan...

Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •