Sayfa 1141/1230 İlkİlk ... 1416411041109111311139114011411142114311511191 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,121 - 9,128 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    yav bu iş ne zaman düzelecek.
    bundan sonra boyle mi olacak?
    leyla ile mecnunda bir soru vardı ... ismail abi bu aci geciyo mu?
    cauti abi bu para yetiyo mu
    maalesef dostum düzelme olmayacak veya çok sınırlı olacak.

ülkede sosyal yardım vb. avantalar ile yaşayan 15 milyon insan var, bu insanların inanılmaz bir oy gücü var, hazıra alışmışlık var.

iktidara kim gelirse gelsin iktidarda kalabilmek için bunlara avanta dağıtımına devam etmeli, dolayısı ile sen bir kişi çalışacaksın gelirinin bir birimi yolsuz politikacıya bir birimi yolsuz politikacıya oy satan avantacıya gidecek.

imkanın varsa nufüsü az sistemi düzgün bir ülkeye gitmeye çalış TR bundan sonra böyle..

2. Ülke olarak liderine sorgulamadan bağlı ve fikri değiştirilmesi imkansız bi %30, 18 yıl muhalefette kalıp oyunu 1 puan bile arttıramayan ana muhalefet arasına sıkıştık kaldık.
    Bahsettiğim %30 un demografik ve kültürel yapısını az çok tahmin ediyoruz. Ve bunlar çok iyi organize olmuş durumdalar. Bu %30 un üzerine küskün, güçlü olana oy verecek olanları vb de düşününce sonuç yine mutlak iktidarın galibiyeti şeklinde devam ediyor.
    Bu %30 da bu haliyle üreten, vergi veren, eğitimli kesimin de kaderini belirliyor. Bu seçim sistemi ve işleyen demokrasi ile de sonuç böyle maalesef.
    Birçoğumuz devletin verdiği eğitim kalitesine güvenmediğimiz için devlet okullarına bile göndermiyoruz çocuklarımızı.
    Sadece ekonomik değil sosyo-ekonomik diyebileceğimiz bir açmaza doğru gidiyoruz. Bunun çözümü doğalgaz bulmakla da çözülmez.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    maalesef dostum düzelme olmayacak veya çok sınırlı olacak.

ülkede sosyal yardım vb. avantalar ile yaşayan 15 milyon insan var, bu insanların inanılmaz bir oy gücü var, hazıra alışmışlık var.

iktidara kim gelirse gelsin iktidarda kalabilmek için bunlara avanta dağıtımına devam etmeli, dolayısı ile sen bir kişi çalışacaksın gelirinin bir birimi yolsuz politikacıya bir birimi yolsuz politikacıya oy satan avantacıya gidecek.

imkanın varsa nufüsü az sistemi düzgün bir ülkeye gitmeye çalış TR bundan sonra böyle..
    İnsanın kalmak içinde gitmek içinde kendine mazeret üretmesine gerek yok.
    Kaçak elektrik diye bir gerçek var ülkede var mı ötesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,149
    Halk memnun..
    Bize bir sey soylemek dusmez.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Halk memnun..
    Bize bir sey soylemek dusmez.
    Syg,
    https://twitter.com/patatesperisem1/...728312320?s=08

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6. Direk iç savaş çıkar. Beyaz yakanın sırtından geçinip beyaz yakaya sövmeye küfretmeye alışmış alıştırılmış milyonlar var, artık kim gelirse gelsin burada hep elestirdigim bu sadaka kültürünü devam ettirmek zorunda, hiç bir siyasetçi bu toplara girmez.

Dünya için de vatandaşlık maaşı vb. Benzer trendler söz konusu bu arada.
     Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    DTA kendine denge bulana kadar dolar TL yükselmeye devam edecek sanırım. 8e gelmiş dolarda hala ciddi miktarda açık veriyorsak bu hala para basildiginin ve piyasaya karşılıksız verdigimizin kanıtıdır.
    Bu ısrar neden diye sorduruyor insana
    Emekliler, kamuda boş yere ise alınan geçici personel işçi vs. Engelli aylıkları sosyal yardımlar acilen kesilmeli veya en azından yenisi başlatılmamali. Yapısal reformlar bedeli ne olursa olsun yapılmalı artık. 30 milyon kişi daha ne kadar süreyle 55 milyon kişiyi sirtinda tasiyip semirtebilir ki?

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Direk iç savaş çıkar. Beyaz yakanın sırtından geçinip beyaz yakaya sövmeye küfretmeye alışmış alıştırılmış milyonlar var, artık kim gelirse gelsin burada hep elestirdigim bu sadaka kültürünü devam ettirmek zorunda, hiç bir siyasetçi bu toplara girmez.

Dünya için de vatandaşlık maaşı vb. Benzer trendler söz konusu bu arada.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İş artık abartıya dönüştü. Ülkede sürekli bir yardım kampanyası var. Kızılay, belediyeler, bireyler. Yurt içi, yurtdışı ne ararsan var.
    Ama kampanyalar bireylere yönelik.
    En azından ben okul veya hastahane, bilim merkezi vs için kampanya görmüyorum.

O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,149
    Gecen yuzyilin ortasinda gazetenin birisi soyle bir manset atmis..
    "Halk plajlara hucum etti, vatandas denize giremedi."
    Kim halk kim vatandas siz dusunun artik.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 1141/1230 İlkİlk ... 1416411041109111311139114011411142114311511191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •