Sayfa 116/682 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216616 ... SonSon
Arama sonucu : 5451 madde; 921 - 928 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

31. Kısaca kanun yapım süreci nasıldır?
    1) Kanun teklifinin TBMM Başkanlığına sunulması
    2) Teklifin komisyonlara havalesi ve komisyonlarda
    görüşülmesi
    3) Komisyon raporunun Genel Kurulda görüşülmesi
    4) Kanunun Cumhurbaşkanınca yayımlanması ve yürürlüğe
    girmesi

TBMM yasama el kıtabının ılılı bölümünde kanun yapım sürecı ıle ılılı yukarıdakı maddeler sıralanır .

bızımde şu anda elımızdekı en buyuk beklentı olan ış bankasının CHP de olan hısselerın hazıneye devrı ıçın gereken kanunun meclıse gelıp yasalaşması , bunun ıçınde yukarıdakı sıra takıp edılecek ,sıyasılerın kamuoyu onunde bu konuda yapmış oldukları açıklamalar bağlayıcıdır,kaldıkı her ne kadar yerel şeçımler ıçın kurulan ıttıfak bozuldu ısede muhataplar karşılıklı olarak cumhur ıttıfakının devam ettığınıde beyan etmışlerdır.Şu anda Adalet bakanlığının ılılı bırımlerı meclıs başkanlığına sunulacak konuyla ılgılı kanun teklıfını hazırlıyorlar ,hazırlık tamamlığında meclıs başkanlğına sunulacak ve ılgılı komısyona havale edılecektır. ordada görüşüldükten sonra oylama ıçın genel kurula gelecektır .oylamada AK PARTI VE MHP lı mılletvekıllerının oylarıyla tasarı kanunlaşacak ve kanun un gereğı yerıne getırılerek IŞ bankası hısselerının hazıneye devrı gerçekleştırılecektır kanaatını taşımaktayım. hısseler hazıneye geçtıkten sonra olabılecek gelışmeler ile ılgılı konuşmak ıçın henuz erken bence, önce şu beklentımız gerçeklensın hayırlısıyla, sonrasına bakarız ,,bu çorba daha çok su kaldırır çookkk......SYG...

3. iş yatırım alıyor

doğrumudur ?

Alıntı Originally Posted by Patent Vekili Yazıyı Oku
    iş yatırım alıyor

doğrumudur ?
    Evet hemde hamuduyla götürüyor

5. iş yatırımda küçük yatırımcılar var tıpkı benim gibi hanki kurum aldığı kimlerde almış ona bakamayacagimiza. göre

6. peki kanun teklifi tbmm başkanlığına sunuldumu bu konu baya bir sesize alındı bir müddet saman altı edilecek mi bakalim

7. Siyaset dışından hisselerin devrine destek gelmesi olumlu bir gelişme.

Partilerin ticaretle uğraşmaması üzerine döndü bu mesele hep fakat burada farklı ve güzel bulduğum

“Bankacılık sisteminin siyasetle bağlarını koparması gerek” diyor.
    Bu çok manidardır.
    Benim aklımda da ışık yaktı. Yani İş Bankası da bu durumdan rahatsız olmalı aslında. Fakat hiç bir beyanat görmedim şimdiye kadar.

Banka CHP ye diyebilir ki ; seni seven var sevmeyen var, senin yanlışların olabilir doğruların olabilir benim seninle alakam olmaması gerek , rakiplerimle eşit ticari yönetim ve sahiplik yapısında olmam gerek ..

Fakat İş Bankası rahatsız mıdır? Gerçekten emin değilim.

Sayfa 116/682 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •