Sayfa 118/182 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168 ... SonSon
Arama sonucu : 1456 madde; 937 - 944 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Ben bunun saklamadan değil, bizim bankaların çalıştıkları aracı bankalardan kaynaklandığını düşünüyorum. Misal bir banka Avrupadaki bir aracı ile çalışırken diğeri Amerikadaki ile çalışıyor.

Ayrıca hazine Eurobond ihraç ederken Deutsche bank,HSBC,JPMorgan gibi bankalar aracılık ediyor. Kupon ödemesinde de hazine bu bankalara ödemeyeyi yapıyor. Bunlarda Euroclear listesi üzerinden diğer Eurobonda sahip kurumlara ödemeyi dağıtıyor.

Kesin emin olamamakla beraber böyle bir akış olduğunu düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Saklama olayı bankadan bankaya değişiyor..Mesela Devlet bankası kupon ödemesini hemen yaparken bazı bankalar euroclear ile mutabakat yaptıktan sonra devlet bankasına göre 1 gün gecikmeli hesaba işliyor...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

2. Arkadaslar, az once Vakifbank internet sitesini Eurobond alimi icin yokladim. 'Gecerli birim fiyat bulunamadi' diye yanit aldim. Bu bana ozel bir durummudur acaba yoksa bankanin elinde mi kalmamis anlayamadim.

Hesabınızda dolar bakiyeniz var mıydı? Geçen haftalarda bende 950$ vardı. Sadece o tutarın altındakileri listeliyordu.
    Ama geçen hafta para olmasına rağmen Eurobond satışı yoktu. PY üzerinden de sordum yok dediler. Eurobond alımı için vakıfbank bana cazip gelmedi. Olduğu zamanda fiyatları diğer bankalardan yüksek.

Perşembe günü Ziraatte satmıyordu. Bu gün 8-9 ürün var.

Alıntı Originally Posted by Florin Yazıyı Oku
    Arkadaslar, az once Vakifbank internet sitesini Eurobond alimi icin yokladim. 'Gecerli birim fiyat bulunamadi' diye yanit aldim. Bu bana ozel bir durummudur acaba yoksa bankanin elinde mi kalmamis anlayamadim.

4. Cevabiniz icin tesekkurler. Hesabimda yeterince euro bakiyem var, dolar yok. Ondan kaynaklanabilir.

Banka musterisi olmadan internet uzerinden guncel EB leri takip etme imkani var mi?

Anlasildigi uzere daha once EB alim/satim yapmadim.

5. İs bankasından musteri olmadan stok değil ama fiyat takibi yapabilirsin.

Teb de stok konusunda baya iyi.
    Benim tecrübelerime göre tabi.

6.  Alıntı Originally Posted by Florin Yazıyı Oku
    Arkadaslar, az once Vakifbank internet sitesini Eurobond alimi icin yokladim. 'Gecerli birim fiyat bulunamadi' diye yanit aldim. Bu bana ozel bir durummudur acaba yoksa bankanin elinde mi kalmamis anlayamadim.
    size özel bir durum değil.. stok yok.. bende alamıyorum..

Ziraat sayfasından bakabilirsiniz. Geçmişe tarihli fiyatlarıda gösteriyor.

Daha önce almadıysanız, özellikle vergi olayını iyice öğrendikten sonra almanızı tavsiye ederim. Ayrıca yüklü tutarda alacaksanız banka hazineleri daha uygun fiyat verebilir.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...tirim/eurobond

Alıntı Originally Posted by Florin Yazıyı Oku
    Cevabiniz icin tesekkurler. Hesabimda yeterince euro bakiyem var, dolar yok. Ondan kaynaklanabilir.

Banka musterisi olmadan internet uzerinden guncel EB leri takip etme imkani var mi?

Anlasildigi uzere daha once EB alim/satim yapmadim.

8.  Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Ziraat sayfasından bakabilirsiniz. Geçmişe tarihli fiyatlarıda gösteriyor.

Daha önce almadıysanız, özellikle vergi olayını iyice öğrendikten sonra almanızı tavsiye ederim. Ayrıca yüklü tutarda alacaksanız banka hazineleri daha uygun fiyat verebilir.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...tirim/eurobond
    Ilk defa alim yapmayi dusunuyorum. Gec kalmisim, yillarca yaptigim mevduat eridi bankalarda. Sistem disina cikicam yada gozumu karartip EB alicam. Tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim. Yuklu alim dusunuyorum ilk etapta 100k euro/dolar. Banka hazinesinden alim sahsen muracaatlami oluyor? Ayrica yurt disindayim, TR de dar mukellefim bildigim kadariyla.

Sayfa 118/182 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •