Sayfa 120/466 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 953 - 960 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1. http://www.haberler.com/unlu-is-adam...053292-haberi/

Spk ya filan yazın patron oyunu var

2. Bu haberin Tire ile ne alakası var

3.  Alıntı Originally Posted by kagan_44 Yazıyı Oku
    Bu haberin Tire ile ne alakası var
    Patronlar işlem yapıyor, içsel bilgi veriyor....tire de bilanço açıklanmadan yaşandı büyük düşüş...ytd

4.  Alıntı Originally Posted by felix35 Yazıyı Oku
    Bu sefer müebbet alcan. . içinden saydır
    birgün baya darlandım masa başında saydırırken arkadaşı görmedim duydu beni kime saydırıyon demezmi tireye makine takıma dedim onlar kim la demezmi ekrandan gösterdim şirketleri birazda anlattım durumları bu sefer beraber saydırdık

5. anlıcak bunlara gelen saydırıyo giden saydırıyor.bunlardan biri okumazmı buraları.insan bi merak eder kim ne demiş hakkında şirket hakkında. bunların mezhepleri geniş valla ne koyarsan gider yeterki bunlara para ver

6.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Hangi tiyatroda çalışıyorsunuz siz acaba...
    iyi performans gösteriyorsunuz...
    timsah sitili deyilmi bu..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Beni ne ile itham ettiniz anlayamadım açarsanız sevirim.
    Ben kendi hissemlerimi elimdem alamazlar zorla alamazlar dediğimde tiyatro mu oynamış oluyorum ?
    Kime tiyatro oynamış oldum ki ben şimdi? Bunu söleyince hissesi elinde olan arkadaşlar da benden yüreklenecekler ve satmayacaklar mı ondan mı? Siz onlar satsın mı istiyorsunuz da benim bu şekilde tepki göstermem sizi rahatsız etti?

Ne demem lazım gelsinler emeğimi çalsınlar mallarımı yok parasına mı alsınlar demeliydim ben anlamadım ki siz ne demeye çalışıyorsunuz...
    Ytd.

7. İflas eden Ceylan Tekstili satın aldıktan sonra ismini Kervansaray Yatırım Holding olarak değiştiren Selim Sayılgan, grubun elinde bulunan 7 oteli halka açık şirket ile birleştirip yeni şirketin sermayesini 588 milyon liraya yükseltmişti. Daha sonra da 588 milyon adet hisseyi borsada satmaya başlamıştı. Bu hisseleri satarken de otellerden birini İranlı yatırımcıya satacağını kamuoyuna açıklamıştı. O tarihte İranlı ortaklık bahanesiyle hisse satışına zemin oluşturulduğunu haberleştirmişti. Daha sonra da İran ve Türkiye büyükelçiliklerine, DEİK başta olmak üzere İran ile ilgili bilgi alınabilecek birçok kanaldan İranlı işadamı Mirahmed Shoseu ile ilgili bilgi talebinde bulunmuştu. Türkiyede 300 milyon liraya yakın yatırım yapacak kişinin İranda tanınmadığı ortaya çıkmıştı.

Daha sonra da SPK, Selim Sayılgan hakkında manipülasyon suçlamasında bulunmuştu. Savcılık tarafından iş adamı Sayılgan hakkında, 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanununa muhalefet suçundan dava açılmıştı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde yapılan yargılama sonrası Sayılgan, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığın eylemini zincirleme işlemesini de dikkate alarak cezayı arttırdı, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis ve 125 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına hükmetti. İyi hal indirimi uygulanan Selim Sayılgana verilen hapis cezası 2 yıl 7 ay 7 gün hapis ve 104 gün karşılığı idari para cezası olarak belirlendi.

Mahkeme, ceza miktarını dikkate alarak hükmün açıklanmasının geri bırakılması, erteleme ve seçenek yaptırımların uygulanmamasına karar verdi. Sayılgan mahkeme kararı sonrası tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sayılganın hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen birden fazla ceza yargılaması ve soruşturması devam ediyor.

.......... her zaman papaz pilav yemiyor ...belki tavan olur :-)

8.  Alıntı Originally Posted by azizoglu Yazıyı Oku

.......... her zaman papaz pilav yemiyor ...belki tavan olur :-)
    Bu dolandırıcılığı nasıl ortaya çıkarmışlar, Spk suç duyurusunda bulundu deniyor ama acaba yatırımcılar mı söylemiştir, Spk heralde kendi kendine bulmadı bunu. Biz de o zaman özellikle şu kendi şirketinden hammadde satın alımı yapması ile örtülü kar transferi işini yazabiliriz, incelesinler yani.
    Ytd.

Sayfa 120/466 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •