Sayfa 122/189 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 969 - 976 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. Endeksten 3 sıfır atılacağını duyunca sistemlerin çalışmayacağını düşünen arkadaş viop 24 saat açık olunca 1-15 dakikalık algo sistemlerinin bozulmayacağını düşünüyor.

Şaka gibi...

2. Gece sığ piyasada gelen ters kol barlar yüzünden ayda 8 in üzerinde işlem yapan sistemler kevgire dönecek. Sığ piyasa daha manipülatiftir hele bizim gibi gün içi bile sığ olan piyasayı gece düşünemiyorum bile...

Terste kaldığınız gapları mumla arayacaksınız. Tabi eğer sistemlerinizi gece açık bırakırsanız. Spot piyasaya göre işlem yapanları saymıyorum x30yvade ye göre işlem yapanları kastediyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Gece sığ piyasada gelen ters kol barlar yüzünden ayda 8 in üzerinde işlem yapan sistemler kevgire dönecek. Sığ piyasa daha manipülatiftir hele bizim gibi gün içi bile sığ olan piyasayı gece düşünemiyorum bile...

Terste kaldığınız gapları mumla arayacaksınız. Tabi eğer sistemlerinizi gece açık bırakırsanız. Spot piyasaya göre işlem yapanları saymıyorum x30yvade ye göre işlem yapanları kastediyorum.
    zamanı gelince çözüm bulunur, şu anda nasıl olacağını bilemiyoruz yeni kuralların netleşmesi lazım...

4.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    kilo verme ile trading paralel seyler. Yapilmasi gerekeni bilirsin ama yapamazsin.
    Doğru ama sisteminiz ayda 3 'ten fazla işlem yapıyorsa yaptığınız işlem zayıflama hapı kullanmakla eşdeğer.

Zayıflama haplarının zararları için... http://www.gazetevatan.com/zayiflama...944564-saglik/

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Doğru ama sisteminiz ayda 4 ten fazla işlem yapıyorsa yaptığınız işlem zayıflama hapı kullanmakla eşdeğer.

Zayıflama haplarının zararları için... http://www.gazetevatan.com/zayiflama...944564-saglik/
    ben orada aslinda her insanin kendi gercekligi oldugunu dolayisiyla , trading veya herhangi bir isi basarmanin ardindaki sirrin kendi icsel devinimiyle ilgili aksdfaf oldugunu soylemek istemistim. bilmekle uygulamanin arasinda daglar kadar fark oldugunu, uygulamaya gecildiginde isin icine cok denklemli psikolojinin girdigini, hormonlarin girdigini filan.. bilmek yetmez sayin drleo (alinti yaptigini hatirliyorum). bilmenin bilmeyi algilamanin psikolojisi de var. ornegin bildigini dusunen bir insana hic bilmeyene ogreteceginiz seyi ogretemezsiniz. bill williams sanirim kendisi psikolog, der ki , gerci elliot kullandigi icin tarzi bana gore olmasa ve cok tutmasam da , su sozunu cok begenmistim. belki baskalari da soylemistir bilmiyorum.
    dont trade market, trade yourself.
    bang bang you shot me down..

6.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Doğru ama sisteminiz ayda 3 'ten fazla işlem yapıyorsa yaptığınız işlem zayıflama hapı kullanmakla eşdeğer.

islem sayisi ile ilgili risk yonetimini yapabiliyor, ve cesitli sistemler kullaniyorsaniz ayda x den az ya da fazla islem yapilmasinin sakincali oldugu fikrine katilmiyorum.
    bang bang you shot me down..

7.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    Bilmiyorum siz ne dersiniz bana kalirsa bizim piyasa cok fena sig, tek bi oyuncu var ve lot sayiyor. Hukukun zayif oldugu yerde ot bitmiyo desek yeri. O acidan buyuk oyuncu cesitliligi olmaksizin bu degisimin ozellikle sistemcileri carpacagini dusunuyorum.
    Kişi mi bilmiyorum ama ters robotlar var aynı anda ortalama 20 den büyük kontrat işlem yapınca ters yönünüze geçici süreli işlemler yapan robotlar bunlar. O yüzden frekansı düşürmeniz işlemlerinizi parti parti yapmanız gerekir bu ters işlem yapan robotları yenmek için. Yani sizin robotunuza karşı kontra robotları kandırmanız gerekir.

Bir de piyasada algo robotçuların sayısı arttığında aynı anda bir yöne yığılma gerçekleşiyor işte bu esnada kontra robotlar üzerinize oynuyor. O yüzden burada sürekli herkes algocu olsun diye bi yerlerini yırtanları anlamam mümkün değil. Sadece algo satıcısı bu kadar kendini yırtar bir de çok saflar yırtar. Herkesin elinin birbirinin cebinde olduğu piyasada saf olmamak lazım

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Kişi mi bilmiyorum ama ters robotlar var aynı anda ortalama 20 den büyük kontrat işlem yapınca ters yönünüze geçici süreli işlemler yapan robotlar bunlar. O yüzden frekansı düşürmeniz işlemlerinizi parti parti yapmanız gerekir bu ters işlem yapan robotları yenmek için. Yani sizin robotunuza karşı kontra robotları kandırmanız gerekir.

Bir de piyasada algo robotçuların sayısı arttığında aynı anda bir yöne yığılma gerçekleşiyor işte bu esnada kontra robotlar üzerinize oynuyor. O yüzden burada sürekli herkes algocu olsun diye bi yerlerini yırtanları anlamam mümkün değil. Sadece algo satıcısı bu kadar kendini yırtar bir de çok saflar yırtar. Herkesin elinin birbirinin cebinde olduğu piyasada saf olmamak lazım
    Değil 20 kontrat 100 200 kontrat okyanusta kum tanesidir kimse farketmez, herhangi birisi 20 kontratın üzerine oynamaya çalışsa 2 3 günde dükkanı kapatır gider.

Sayfa 122/189 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •