Sayfa 123/843 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223623 ... SonSon
Arama sonucu : 6737 madde; 977 - 984 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

Alıntı Originally Posted by DNZL20 Yazıyı Oku
    Yavrucuğum aşağıdaki yazdıklarımı iyi oku ben bu işe 20 yılımı verdim bu işlerde neler olabileceğini az çok tahmin eden biriyim.

İBİR ORTAKLIK YAPISI: İşbir yatırım:9.83 İşbir sünger:9,83 Diğer(Borsada işlem gören):80,34 İşbir yatırım ile İşbir sünger topla:%20 borsada iş yatırımda36,000 lot(&40) büyük ihtimalle şirketin diğerlerinde üçer beşer bin niye orda 36000.ettimi %60 borsadan üç beş tavanla10-15 000 lot daha topladılar mı %98 e rahat ulaşırlar. Niye böyle düşünoyorum,Borsaya kote olduklarında küçük ortaklara hisseleri kaydileştirmek için neden zaman kısıtlaması getirmek istediler.(Allahtan danıştay bunu iptal etti.)İkincisi üç senedir neden sermaye artırı mı yapıp SİP ten çıkmak için uğraşılmıyor.Borsaya kote olmadan önce bedelli bedelsiz sermaye artırımı yaparlarken şimdi yapılmıyor. Ben genel kurula katılacak arkadaşlar varsa toplantıya katılan şirket yöneticisine şimdi veya ileride borsadan çıkma gibi bir düşünceniz varmı diye soru sorar karşılığında hayır şirketimizin böyle bir düşüncesi yoktur cevabını alınır bu da genel kurulda tutanağa geçerse, ola ki ileri de böyle bir yola başvururlarsa mahkemeye verlip zamanında bize böyle böyle denmişti diye bir delil olur elimizde ve bu da bizi kurtarır diye bunu söyledim.Ben Ankara ya 1000km mesafede oturuyorum.Ankara da veya yakın çevresinde oturan arkadaşlar genel kurula katılıp bunu yaparsa iyi olur.Ama bunun tutanağa ğeçmesi şarttır. Ben bu kağıdı 3 sene önce 110000 maliyetle aldım. portföyümün %80 ini bu kağıdı bağlayarak hayatımın hatasını yaptım.Paramın %20 siyle 1100 liradan kront aldım 3600 den 1 e 10 hareketi olduğunu bile bile ihtiyaçtan sattım. 2100 den KATMER aldın onu da yine mecburiyetten 5600 den sattım.Ben bu kağıt yüzünden çok para kaybettim.Ben uzun vadeciyim bekleyecem.Diğer kağıtlardan kaçırdığım parayı telafi etmeden bu hisse yi satmayacağım.En son şunu da söyleyeyim borsadan çıkma olayı sadece tahmin.Olma ihtimali olan bir şey.
    evlat sen giderken biz geliyorduk
    zaten kaydileştirmeyen birçok hisse var seneleri boşa geçırmişsin dersini iyi çalış

Alıntı Originally Posted by WindowsUp Yazıyı Oku
    Hikayeyi anlamaktan uzaksınız. Adam Almanya'da işci gidiyorlar onu buluyorlar o günkü parayla 1000 alman markı parasına karşılık 1 hisse veriyorlar ,toplam hisse sayısı 2400 adet. sonra yıllar içinde bunlar sermaye artırımı yapıyor kişi kiminden haberdar oluyor kiminden olmuyor. Adam zengin değilki gurbete ekmek parasına gitmiş acaba kaç mark yevmiyeyle 1000 markı kazanmış siz adamın bimn markını almışsınız ikide birde şirkete para istiyorsunuz. Bir de zaten ilk aldıklarıyla şirket para ihtiyacını zaten karşılamış, sonraki hareketler payları değersiz kılmaya yönelik anladıysanız anladınız, anlamadıysanız kendinizi 1975 yılında 3000tl veren adamın yerine koyun.. haa şunu da söyleyeyim 2400 hisseden 1 hisse olan orjinal belgenin fotokopisin saklıyorum. Bir gün yolum düşerşe masalarına atacağım..

ytd değildir
    ben gerçek yaşadığımı ve realiteden bahsediyorum.siz neden bahsediyorsunuz.yaşanan epeyce olay var bunu inkar eden yok.bunların çoğu kişilerin duruma hakim olmamalarından vede şirkelerin art niyetli olmalarından kaynaklandığını benim kadar bilmenizi beklemiyordum zaten

3.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    evlat sen giderken biz geliyorduk
    zaten kaydileştirmeyen birçok hisse var seneleri boşa geçırmişsin dersini iyi çalış
    Yazdıklarımı iyi okumamışssın . o zaman niye kaydileştirme için bir sınırlama getirmek istediler . O kadar tecrübelisin bunun cevabını ver bakalım.
    Son düzenleme : DNZL20; 06-04-2018 saat: 20:05. Sebep: SİLME

4.  Alıntı Originally Posted by MAMAMİYA Yazıyı Oku
    26 nisanda orada olacaz artık dur demenin zamanı gelmiştir tam kayum luk holding ilk sözleşmede derki
    madde 20 adi ve olagan üstü genel kurul toplantılarında hazır bulunan her a hisse sine sahip ortakların üç ve
    her b hisse sahibleri bir oy hakkı vardır ve kar dan %15 kardan a gurubu hisse sahiplerine nisbetinde dagıtılacaktır der bu ozamanki şartlarda alınmış hissenin hakları
    Kardeşim senden ricam bahsettiğim konuyu genel kurulda gündeme getirir burada paylaşırsanız sevinirim.

5.  Alıntı Originally Posted by MAMAMİYA Yazıyı Oku
    Evet aynen dedikleri doğru yönetim iyi zengin olmuş herkez milyoner olmuş ama tatar ramazan geldi arkadaşlar haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır
    Bilançoya kadar yazmayacağım dedim,yazmadım...Bilanço açıklanınca da FISSSS dedim....!!!!

Şimdi nick im geçtiği için SÖZ HAKKIMI kullanıyorum:

Arkadaşlar bu hisse baktığınızda 6 AYLIK kar nedeniyle 100 tlden 400 tl hareketi yaptı....!!!

Maliyeti ucuz olanlar 300-400 arası sattıysa voleyi vurdu....Satmadıysa da yazık oldu,bekleyecek mecburen.....!!!

Herkese bu hissede Allah sabır versin bundan sonra....!!!

Selametle.....!!!!

Beni soran varsa ben Galip AGANIN ÖZGYO sundayım.......!!!!

Alıntı Originally Posted by dnzl20 Yazıyı Oku
    yazdıklarımı iyi okumamışssın . O zaman niye kaydileştirme için bir sınırlama getirmek istediler . O kadar tecrübelisin bunun cevabını ver bakalım.
    sınırlama şirketin insiyatifiyle değil kanuni gerekliliktir.bunu dahi bilmiyorsun
    kaydileştirmeyenlere ne oluyor onuda biraz çalışta gel bulamazsan gerekli eğitim burada veriliyor

Alıntı Originally Posted by tatarramazan. Yazıyı Oku
    bilançoya kadar yazmayacağım dedim,yazmadım...bilanço açıklanınca da fıssss dedim....!!!!

şimdi nick im geçtiği için söz hakkımı kullanıyorum:

Arkadaşlar bu hisse baktığınızda 6 aylık kar nedeniyle 100 tlden 400 tl hareketi yaptı....!!!

Maliyeti ucuz olanlar 300-400 arası sattıysa voleyi vurdu....satmadıysa da yazık oldu,bekleyecek mecburen.....!!!

Herkese bu hissede allah sabır versin bundan sonra....!!!

Selametle.....!!!!

Beni soran varsa ben galip aganın özgyo sundayım.......!!!!
    daha öncede cemaşa gitmiştin 6 liradan 2 ye düştü ikaz etmiştim hatırlarsan
    ozgyo girersinde nasıl çıkarsın bilemiyorum
    yt.tav.değ.

8.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    sınırlama şirketin insiyatifiyle değil kanuni gerekliliktir.bunu dahi bilmiyorsun
    kaydileştirmeyenlere ne oluyor onuda biraz çalışta gel bulamazsan gerekli eğitim burada veriliyor
    Sen insanların aklıyla alay mı ediyorsun.Kanuni zorunluk olan bir konuyu Danıştay nasıl iptal eder. Demek ki Danıştay kanunlara aykırı bir karar aldı.

Sayfa 123/843 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •