Sayfa 124/1002 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 985 - 992 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Halka arzlarda fonlara ayrı bir kontenjan ayrılıyorsa bilemem ama kişisel başvurularda talebinizin oldukça düşük sayıda 150-200TL-lik kısmı gibi hisse veriyorlar.

Ama yine de ilginç,fırsatçı bir girişim olmuş, bakalım nereye kadar gidecek bu halka arz tavan serileri...
    Bu halka arz donemiyle ilgilenen bir fon değil.

Arz öncesi girişim sermayesi ile doğrudan ortaklık hedefleniyor. ABD'de cok yayginmis ama orasi start-up cenneti.

Muhtemelen nitelikli yatırımcılar içindir.

2.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Bu halka arz donemiyle ilgilenen bir fon değil.

Arz öncesi girişim sermayesi ile doğrudan ortaklık hedefleniyor. ABD'de cok yayginmis ama orasi start-up cenneti.

Muhtemelen nitelikli yatırımcılar içindir.
    Nitelikli yatırımcılar girebiliyor.
    Süresi 7 yıl.

3. Hiç eurobond fonu alan yok mu?
    OMAHALI

4.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Hiç eurobond fonu alan yok mu?
    Burada eurobond fonları çok konuşuldu.
    Baktık attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmiyor.
    USD bazinda daha iyi getiriler sunan aktif yonetilen fonlari edinmeye başladik.

Saygılar.
    Son düzenleme : onurbey; 11-04-2021 saat: 15:09.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Bu halka arzlar en sonunda bi yerde patlar da bakalım ne zaman?
    Aydem enerjiye baktım.3 yıldır üst üste zarar etmiş. Yüklü borç ve bunun çoğu da döviz cinsi. Arzdan gelecek paranın çoğu da borçlarda kullanılmayacak. Allah akıl fikir versin ne diyeyim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Katılıyorum, sırada 300'e yakın şirket varmış halka arz için bekleyen. Yaklaşık 20 yıl önce ben üniversitede öğrenciyken halka arz için öncelikli şartlardan biri son 3 sene şirketin bilançosunda kar etmiş olma koşulu vardı. Nereden nereye...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Biraz uzun ama 8. dakikadan itibaren, borsa, yeni halka arzlar ve coinler anlatılmış...

https://www.youtube.com/watch?v=h1YUkUcoa_A
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Katılıyorum, sırada 300'e yakın şirket varmış halka arz için bekleyen. Yaklaşık 20 yıl önce ben üniversitede öğrenciyken halka arz için öncelikli şartlardan biri son 3 sene şirketin bilançosunda kar etmiş olma koşulu vardı. Nereden nereye...
    Halka arzın mantığı ve kimyası bozuldu .Şuan halka arza katılan küçük yatırımcıların amacı sadece 5-6 tavan çekip 300-500 tl sini ikiye katlayıp çıkmak. Ancak son yabancı çıkışından sonra Bistte ki sermayeye ilave dışarıdan para gelmeyecek ise (şuan çok mümkün görünmüyor) bu gelecek 300 hisse büyük oranda halka açık diğer hisselerdeki paranın kayması ile finanse edilebilir. Bu da zamana yayılı artmayan hatta düşen bir piyasa oluşacak diye düşünürüm. Ayrıca gelen şirketler temel analize göre oldukça pahalı olarak arz oluyorlar.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. Hsbc HII kodlu serbest döviz fonu son 6 ayda 95% eksi yazmış. Bu nasıl olabilir ?

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HII

Sayfa 124/1002 İlkİlk ... 2474114122123124125126134174224624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •