Sayfa 125/1000 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Sayın Jon Dowes, yaklaşık 2-2.5 ay önce İş Bankasının bir eurobond'unu aldım. 24.10.2022 itfa tarihli XS0847042024 kodlu bu Eurobond'un Subordinated ve Tier 2 türünde olduğunu biliyordum. Ancak şu an merak ettiğim bir şey var. Hangi durumlarda benim alacağım anaparam ve kupon faizlerimin ödenmeme durumu var? Ya da bilmediğim ne gibi riskler olabilir. Ben sadece İş Bankasının batık hale düşmesi durumunda sıkıntı yaşayacağımı öngörüyordum. Özellikle endişelenmemi gerektirecek başka koşullar olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    evet. ve subordinated ise spesifik özellikleri (AT1 veya AT2 olması, geri çagrılabilir olup olmadığı, banka zararlarında erime olasılıkları vb)
    banka zararlarında erime olasılıkları hangi türden eurobondlarda var ? sanıyorum yapıkredinin son çıkardığı COCO eurobond da var sadece AT1 türü olanlarda. subordinated eurobondlarda var mı böyle bir durum ?

3.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Sayın Jon Dowes, yaklaşık 2-2.5 ay önce İş Bankasının bir eurobond'unu aldım. 24.10.2022 itfa tarihli XS0847042024 kodlu bu Eurobond'un Subordinated ve Tier 2 türünde olduğunu biliyordum. Ancak şu an merak ettiğim bir şey var. Hangi durumlarda benim alacağım anaparam ve kupon faizlerimin ödenmeme durumu var? Ya da bilmediğim ne gibi riskler olabilir. Ben sadece İş Bankasının batık hale düşmesi durumunda sıkıntı yaşayacağımı öngörüyordum. Özellikle endişelenmemi gerektirecek başka koşullar olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
    Hayır yok. Standart subordinated'lerin "SYR düşüşüne tanımlı zararı emme" özellikleri veya hisse senedine dönüşme özellikleri (CoCo) YOK... Bankanın genel bir ödeme güçlüğüne düşmesi dışında ek bir riskiniz yok.

Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    banka zararlarında erime olasılıkları hangi türden eurobondlarda var ? sanıyorum yapıkredinin son çıkardığı COCO eurobond da var sadece AT1 türü olanlarda. subordinated eurobondlarda var mı böyle bir durum ?
    Evet, sadece CoCo ve AT1'lerde var. Ancak subordinated kavramı bunları da kapsayan bir tanım. AT1+AT2+COCO = hepsine subordinated denebiliyor. O yüzden alt detayları bilmek gerekiyor. Sık ihracı olan bir şey değil ama YKB'ninki gibi ekstra yüksek faizlilerde, ekstra riskler olduğunu hatırlatma amacıyla yazdım.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

4.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Hayır yok. Standart subordinated'lerin "SYR düşüşüne tanımlı zararı emme" özellikleri veya hisse senedine dönüşme özellikleri (CoCo) YOK... Bankanın genel bir ödeme güçlüğüne düşmesi dışında ek bir riskiniz yok.

Evet, sadece CoCo ve AT1'lerde var. Ancak subordinated kavramı bunları da kapsayan bir tanım. AT1+AT2+COCO = hepsine subordinated denebiliyor. O yüzden alt detayları bilmek gerekiyor. Sık ihracı olan bir şey değil ama YKB'ninki gibi ekstra yüksek faizlilerde, ekstra riskler olduğunu hatırlatma amacıyla yazdım.
    Teşekkür ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Sayın Jon Dowes, yaklaşık 2-2.5 ay önce İş Bankasının bir eurobond'unu aldım. 24.10.2022 itfa tarihli XS0847042024 kodlu bu Eurobond'un Subordinated ve Tier 2 türünde olduğunu biliyordum. Ancak şu an merak ettiğim bir şey var. Hangi durumlarda benim alacağım anaparam ve kupon faizlerimin ödenmeme durumu var? Ya da bilmediğim ne gibi riskler olabilir. Ben sadece İş Bankasının batık hale düşmesi durumunda sıkıntı yaşayacağımı öngörüyordum. Özellikle endişelenmemi gerektirecek başka koşullar olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
    Sayin gk1986,
    Aldiginiz zaman fiyat neydi?
    Mahsuru yoksa,
    Sanirim kupon faizi %6

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sayın Jon Dowes, cevabınız için çok teşekkür ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by cumba kuka Yazıyı Oku
    Sayin gk1986,
    Aldiginiz zaman fiyat neydi?
    Mahsuru yoksa,
    Sanirim kupon faizi %6

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tam küsüratını hatırlayamadım şu an ama 85.5'lu bir fiyat ödedim. %10.5'ların biraz üstünde bir faize denk geliyordu.

8. eğer eurobond alacak kişi devlet memuru ise.haliyle maaşa tabi bir kişidir.eurobonb alırsa devlet memurları belli bir yıllık kazancı aşınca kendi maaşlarında vergi dilimine giriyorlar.eurubonddan aldıkları kazançta vergi hesaplanırken aldıkları maaştan gelen gelirde dahil edilip hesaplanıyormu .yani vergi dilimine girmemek için 70 bin usd euronond alıp ama çalıştığı işyerinden aldığı maaştan dolayı vergi dilimine girme durumu varmı.biraz kaırışık oldu tam anlatamamış olabilirim kusura bakmayın.

Sayfa 125/1000 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •