Sayfa 134/1001 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: Viop XXXVII

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Mart ayında göreve gelen düşük faizci başkan neden hemen gelir gelmez faizlere girişmedi , 4-5 toplantı es geçti de birden bire eylül ayından itibaren bu kadar şahinleşiverdi..Hiç düşünen oldu mu bu konuyu acaba?
    Her türlü yolu denediler yüksek faiz verdiler dolarizasyon olmadı. Kitabını yazan ABD 0,25 faiz veriyor japonya Almanya' - faiz veriyor biz de 5-10 veririz mecburen bize gelecekler mantığıyla yeni bir teoriyle hareket etmeye karar verdiler. Ekonomi den anlayanlar USD en fazla 9,6 *10,2 olur dediler. İpin ucu kaçtı geri dönmek bay kemal e rezil olmak demekti. Bundan sonra dünyada yeniden parasal genişleme olmazsa enflasyon sebebiyle faiz artışı olursa bodoslama dalacaz. Ya yeni varyant dünyada yeniden kapanmaya sebep olur ekonomileri etkiler parasal genişleme olur bol bol. Bozuk saat gibi haklı çıkarsa.

2. BAE ile bundan önce 13 milyar dolar lik mutabakat varmış adamlar arkasına bakmadan kaçmış. Habertürk yazarı Fatih Altaylı yazmış. Ama ABD bunlara emir verirse o zaman değişir. Şuan ABD de habire Yunanistan a us kuruyor bizim yüzümüze bile bakmıyor. Asıl bomba Ukrayna da patlayacak. Kavala da MHP sıkıntı sanki onu o yüzden bırakamıyor. Prens Selman i dünyaya rezil ettik adam buna rağmen RTE yi kurtarır mı hiç zannetmiyorum. Saldım çayıra Mevlam kayıra metodunu uyguluyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by sazeli Yazıyı Oku
    Varyant kadar taş düşssün başınıza.Çinde çıktı nasıl 1 ayda tüm dünyaya yayıldı , aşı bulduk dediler , birileri aşı dan trilyonlarca dolar kazandı , kaymaklı kadayıf misali her yıl kovit 19 aşısı olunsa iyi olur diyorlar.hastalığın aşısı hadi bulundu diyelim aşılılarda covid hastalığına yakalanıyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu .Hadi neyse aradan uzun bir süre çıktı , varyantını zortlattılar , güney afrikada görülmüşde , ingilterede görülmüşde , varyant olduğunu nerden anlıyorsun demezlermi adama , her hasta için elektronik mikroskopmu kullanıyorsun , inceliyorsun bre gafil .Bir diğer konu hergün kanserden , şeker den , kalp den vs bir sürü hastalıkdan ölen binlerce insan var bir tanesi bile haber yapılmıyor.Dünyada kanser aids dahil hiç tehlikeli hastalık kalmadı yatıyoruz kalkıyoruz kovit.Başka hastalıkdan , trafik kazasından ölen insan yok , sadece kovit var.Yani insan bir yere kadar neye inanıp neye inanacağımızı şaşırdık.
    Yeni #coronavirus varyantı B.1.1.529
    #Delta ile kıyaslanınca benzerlikleri ve maalesef üstünlükleri var, SPIKE bağlanma bölgesi (RBD) çok daha fazla mutasyon taşıyor ve bu aşılardan/bağışıklıktan kaçabilmesi olasılığını güçlendiriyor. #COVID19

https://twitter.com/drkaanyl/status/1463954002522083330

Durum çok vahim görünüyor.(devamı link de)

4.  Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Son zamanda kafama takılan konu. Sırf kafama oturmayan şeyler oldu ve o nedenle sıfır poz hafta sonuna giriyorum.

Önce kafaya takılan konular
    1-Niye şimdi bu kadar sert şekilde gündeme geldi.
    Yanı en zayıf noktada vede enflasyonun patladığı zamanda.
    2-CB söylemleri niye bu kadar sertleşti

Cevap olarak aklıma gelen.
    Buraya gelen BAE prensin kardeşi var.
    Suud prensle de kankalar.
    Yaklaşık 1.5 -2 ay önce buraya geldi. CB ile görüştü.
    Söylem değişikliği ve ve indirim olayları ondan sonra başladı.

Bu hafta BAE ile Bizim MB bir işbirliği anlaşması imzaladı ve ruters de swap görüşmeleri yapılıyor haberi çıktı. Ama bir açıklama olmadı

Özetle
    Bir yerden bir kaynak işi olmalı bu kadar radikal söylem değişikliğinin altında yatan.

Bir kaynak işi yoksa
    Vede faiz inmeye devam edecekse

İşte erken seçim olacak
    Ona hazırlık yapılıyor
    Krediler ve piyasa rahatlayacak vs

Bunlar kafama oturmuyor.
    Kredi bol
    İnsanlar daha çok dolar alır.
    Kısıtlama gelecek ise.
    Karaborsa olur.

Yanı ciddi bir kaynak olmadan.
    Şuan konuşulan şeylere niyet etmek demek intihar etmek demek.

Ben bu hafta sonu bu konularla ilgili bir haber gelir diyorum.
    BAE ve SUUD ile swap anlaşmaları olabilir

Başka aklıma bir şey gelmiyor.

İşte bunlardan dolayı
    Şhort olmam gereken zamanda viop tarafta pozları kapadım

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Geçen sene KASIM ayında BIDEN in geleceği belli olduğunda bunlar apar topar Damat ı görevden aldılar ve ekonomi ve MB nın başında 2 tane iş bilen adam getirip birden bire insan hakları serbest piyasa falan laflarına başladılar..Faizler 9 puan artırıldı..!!! ( o zaman neden artış şimdi düşürüş)
    8.60 ı gören dolar 7 tl lere 90K olan borsa 160K ya fırladı..

Ve fakat..
    Her ne hikmetse bir türlü BIDEN ile istenilen kontak kurulmadı ve NACİ nedensiz bir şekilde görevden alındı..
    Yeni gelen Şahap faiz indirmeci idi..
    Dolar 7.5 -8 lerde iken önümüz yaz iken ( dolar gelecek turizm den) neden indirmediler beklediler beklediler dee eylül gibi birden bire tam kış öncesi faiz indirimlerine geçtiler..

Bu soru 1..
    Soru 2..
    RTE her yerde ısrarla bu politikalarını gözümüze sokuyor..Her konuşmasında bir üst perde bir faiz söylemi var..Faiz indirecez de herşey çok güzel olacak da işsizlik bitecek üretim artacak cart curt..ee tamam 1-2 kere söyle anladık yahu..

Şimdi benim komplo teorime göre..

Geçen sene TRUMP un gidişi BIDEN in gelişi kesinleşince bizim kiler uslu çocuğu oynayıp BIDEN ile kontak kurmaya çalıştılar.
    BIDEN bunlara pabuç bırakmayıp kapıyı suratlarına kapadı..
    Bunlarda bu tiyatro için atadığı 2 adamın kafasını yediler..
    Yaz ayları boyunca da BIDEN ile istenilen kontak kurulamayınca (hatta ben bu noktada ABD nin bizi gözden çıkardığını bile düşünmeye başladım) bizim kiler de ne olursa olsun moduna girdiler..(O.Kavala ve faizler)

Aralık ayı gibi HALKB davasında gizli dosyalar kalkacak deniyor..
    Büyük ihtimal o dosyalarda S.Peker in zamanında giremediği suriye ye silah sevkiyatı terörün finansmanı gibi TR yi uluslararası arenada çoook zora sokacak hatta dışlanmasına neden olacak işler var..
    S.Peker tam bu konulara girecekken haziran ayında BIDEN görüşmesi nedeni ile birileri dur demişti hatırlayın..

Büyük ihtimal RTE önden yükleme yapıyor..
    Yani TR nin başına çok büyük işler açılacak..

RTE önceden...
    Bakın biz faiz indirip ekonomizi füzeletecektik ama bunlar bizim ayağımıza taş koyuyorlar..Kıskanıyorlar bizi...İşte isbatı demek istiyor..
    Önceden bu söylemlere ve aksiyonlara alel acele çok şiddetli girişmesinin nedeni bence bu..

Yoksa faizi kontrolsüz düşürünce doların uçacağını bunun da enflasyonu uçuracağının farkında olmamış OLAMAZ..

AKP nin alt ve zır cahil kadrolarının bu masallara inanıp twit atmalarını anlarım..
    Ama üst kademe ..ı ıh..
    Mutlaka başka bir ajanda var bizim bilmediğimiz..

Misal ..Şu an gri listedeyiz..
    Kara listeye geçtiğimiz anda SWIFT den çıkarıldık demektir..

5. 19 yıldır hazırlık yapıyoruz bu faizler düşecek diyor.

Muhtemelen altına endeksleyecekler ama öncelikle enflasyonun ve faizlerin %5 altına gelmesi lazım. Acele etmeleri ondan olabilir. TCMB'de biriken parayı her sene başında hazineye devir etme yasası çıktı, o da planın parçası olabilir. Digital para da yine onunla ilgili olabilir. Bakalım ne olacak.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    19 yıldır hazırlık yapıyoruz bu faizler düşecek diyor.

Muhtemelen altına endeksleyecekler ama öncelikle enflasyonun ve faizlerin %5 altına gelmesi lazım. Acele etmeleri ondan olabilir. TCMB'de biriken parayı her sene başında hazineye devir etme yasası çıktı, o da planın parçası olabilir. Digital para da yine onunla ilgili olabilir. Bakalım ne olacak.
    O cümle benimde ilgimi çekti..
    19 yıldır neye hazırlanılmış..

Doların ipinin serbest bırakılması ile enflasyonu nasıl zaptedecekler ki?

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    O cümle benimde ilgimi çekti..
    19 yıldır neye hazırlanılmış..

Doların ipinin serbest bırakılması ile enflasyonu nasıl zaptedecekler ki?
    Zamanında EUR'ya geçiş hazırlıkları vardı enflasyon düşünce sonrdan iptal oldu. EUR faizi ve enflasyonuna inmeden geçmek daha da riskli zaten.

Altın değil de son dönemi videoda anlatmış, ilgili saniyeye ayarladım. Ön yüklemeli enflasyon yaratıyorlar gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=6uI8i9M1_WE&t=900s

Dolarda tehlikeli oyun | Prof.Dr. Burak Arzova - Devrim Akyıl

8. Emperyalistler dünyayı para ile haraca bağlamış sözü de var. Yeni para çıkarıp başka ülkeleri haraca bağlamayacak bir hedef olmalı.

Sayfa 134/1001 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •