Sayfa 135/1001 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: Viop XXXVII

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Mart ayında göreve gelen düşük faizci başkan neden hemen gelir gelmez faizlere girişmedi , 4-5 toplantı es geçti de birden bire eylül ayından itibaren bu kadar şahinleşiverdi..Hiç düşünen oldu mu bu konuyu acaba?
    Brent grafiğini önünüze alın, sonra, sırası ile Maliye Bakanının gitmesi, Naci Ağbal'ın görevden alınması, yeni Başkanın gelmesi ve nihayetinde de faiz indirimlerinin başlaması tarihlerini bu grafik üzerinde işaretleyin. Ve gördüğünüzü anlamlandırmaya çalışın.
    Özet geçeyim; iki kasım 2020 haftasında bizde ne olmuş/petrol neye başlamış? Yirmi Mart 2021 haftasında bizde ne olmuş/petrol neye başlamış? On sekiz Ekim 2021 haftasında bizde neyin rengi iyice belli olmuş/petrolde neyin belirtileri oluşmuş?

Esen kalın.

2. Eski sistemde iktidara gelen enkaz devir aldık diyordu sonra 100 günde, 3 ayda, 6 ayda vs ekonomi düzeliyordu, kendi kendine enkaz yaratıp düzeltme projesi de olabilir.

Bu dış güçler dediği eski üst akıl, son zamanda o lafı bıraktı dış güçler demeye başladı. Geçen TV'de bu üst akıl kimdir diye sunucu konuğa sordu, bildiğin iblis dedi, o şekilde söyleniyor dedi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by seyis Yazıyı Oku
    Brent grafiğini önünüze alın, sonra, sırası ile Maliye Bakanının gitmesi, Naci Ağbal'ın görevden alınması, yeni Başkanın gelmesi ve nihayetinde de faiz indirimlerinin başlaması tarihlerini bu grafik üzerinde işaretleyin. Ve gördüğünüzü anlamlandırmaya çalışın.
    Özet geçeyim; iki kasım 2020 haftasında bizde ne olmuş/petrol neye başlamış? Yirmi Mart 2021 haftasında bizde ne olmuş/petrol neye başlamış? On sekiz Ekim 2021 haftasında bizde neyin rengi iyice belli olmuş/petrolde neyin belirtileri oluşmuş?

Esen kalın.
    Üzgünüm hiç bir sonuca varamadım..
    Çıkardığım tek sonuç..
    Hani petrol de yükseliş başlayınca faiz mi artırdı bizim kiler ..
    Şimdi de petrol düşüşe girince de doların mı ipini bıraktılar..

4. Bir de bu var.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...aliyiz-1887416

Hisarcıklıoğlu'ndan 'kriz'e alternatif: İslami finansı öne çıkarmalıyız
    TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, mevcut küresel finans sisteminin sürekli kriz ürettiğini belirterek "İslami finans modellerini geliştirip yaygınlaştırmaları gerektiğini" belirtti.

5.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bir de bu var.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...aliyiz-1887416

Hisarcıklıoğlu'ndan 'kriz'e alternatif: İslami finansı öne çıkarmalıyız
    TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, mevcut küresel finans sisteminin sürekli kriz ürettiğini belirterek "İslami finans modellerini geliştirip yaygınlaştırmaları gerektiğini" belirtti.
    Bunlar islamdan falan anlamazlar..İŞLERİNE DE GELMEZ..

Nokta..

6. İsmail Saymaz (
    @ismailsaymaz
    ): Aldığım bilgilere göre Lütfi Elvan gidiyor...

https://twitter.com/halktvcomtr/stat...50582181933062

7. TCMB Başkanı dünyanın en güçlü bankaları bizde vs deyince işgillendim. Finans Merkez'i de TCMB hariç tamamlanmak üzere vs haberler var.

Levend'de bir sürü bina var bir de oraya kümelenme oldu. Muhtemelen vergisiz vs özerk bir bölge haline gelir ileride.

8.  Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Son zamanda kafama takılan konu. Sırf kafama oturmayan şeyler oldu ve o nedenle sıfır poz hafta sonuna giriyorum.

Önce kafaya takılan konular
    1-Niye şimdi bu kadar sert şekilde gündeme geldi.
    Yanı en zayıf noktada vede enflasyonun patladığı zamanda.
    2-CB söylemleri niye bu kadar sertleşti

Cevap olarak aklıma gelen.
    Buraya gelen BAE prensin kardeşi var.
    Suud prensle de kankalar.
    Yaklaşık 1.5 -2 ay önce buraya geldi. CB ile görüştü.
    Söylem değişikliği ve ve indirim olayları ondan sonra başladı.

Bu hafta BAE ile Bizim MB bir işbirliği anlaşması imzaladı ve ruters de swap görüşmeleri yapılıyor haberi çıktı. Ama bir açıklama olmadı

Özetle
    Bir yerden bir kaynak işi olmalı bu kadar radikal söylem değişikliğinin altında yatan.

Bir kaynak işi yoksa
    Vede faiz inmeye devam edecekse

İşte erken seçim olacak
    Ona hazırlık yapılıyor
    Krediler ve piyasa rahatlayacak vs

Bunlar kafama oturmuyor.
    Kredi bol
    İnsanlar daha çok dolar alır.
    Kısıtlama gelecek ise.
    Karaborsa olur.

Yanı ciddi bir kaynak olmadan.
    Şuan konuşulan şeylere niyet etmek demek intihar etmek demek.

Ben bu hafta sonu bu konularla ilgili bir haber gelir diyorum.
    BAE ve SUUD ile swap anlaşmaları olabilir

Başka aklıma bir şey gelmiyor.

İşte bunlardan dolayı
    Şhort olmam gereken zamanda viop tarafta pozları kapadım

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir ilave de ben yapayım; seksen milyon ülkedeki en küçüğünden en büyüğüne tüm aktörler yerel paranın değer kaybedeceğinden hem çok eminler, hem de aksiyon alıyorlar. Tek istisna var Merkez Bankası.
    İnsanlar Merkez Bankası'nın verdiği işaretlere dayanarak ısrarla TL'den kaçıyor, döviz, altın, emlak, araba, teknolojik alet aklınıza ne gelirse onu alıyor ve bir nevi kendini korumaya çalışıyor fakat her ne hikmetse tüm bu insanların bu şekilde davranmalarının emarelerini onlara ulaştıran ana kaynak sadece haber akışını sağlamakla yetiniyor.?

Esen kalın.

Sayfa 135/1001 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •