Sayfa 135/177 İlkİlk ... 3585125133134135136137145 ... SonSon
Arama sonucu : 1409 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1. bilançoyu çok begendim favök muaazam sadece net kar marjında bir azalma var diger ceyreklige göre o nasıl oldu onu anlayamadım.hangi kalemle oynadılar acaba nereye kaydı gesan da öyle bir sey yok çünkü...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

2.  Alıntı Originally Posted by maozcan Yazıyı Oku
    izledim çok begendim sene sonu panel artırım işi bitiyor , güç trafosu 2024 sonuna kadar bitecek dendi buda çok guzel, trafao kapasitesi artarak devam edecek ,sunjunıor işi hızlanacak dendi ama bizim tahtacının kafa kumda hala...

3.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    bilançoyu çok begendim favök muaazam sadece net kar marjında bir azalma var diger ceyreklige göre o nasıl oldu onu anlayamadım.hangi kalemle oynadılar acaba nereye kaydı gesan da öyle bir sey yok çünkü...
    kur farkıdan kar yazmıştı geçen çeyrek bu kadarını dahil bilmezseniz işiniz zor

4.  Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    kur farkıdan kar yazmıştı geçen çeyrek bu kadarını dahil bilmezseniz işiniz zor
    Ben aynı grup şirketi gesan da niye olmadığını söylemek istemiştim ama işimiz zor hem şirketlerle hem cok bilenlerle....

5. Hangi donlar topluyor artık yabancı yerine fonların topladığı hisseler öne çıkıyor

Yabancı ne alır satar yerine artık yerli fonları takip etme zamanı

https://youtu.be/3KWHVqRiUJI?si=rdyUX7c2gZhBg8rS

6. ALINTIDIR...

â–«ï¸ GÜNEŞ PANELLERİ:

�� Önümüzdeki 5 yılda en hızlı büyüyeceğini düşündüğümüz iki ürün; transformatör ve güneş panelleri.

�� Güneş paneliyle ilgili 2023’ün ilk yarısında 1.faz yatırımımızı tamamladık.

�� Fabrikanın kurumuyla birlikte çok yoğun bir taleple karşılaştık.

�� Fabrika şu anda yüksek bir backlog, 3 vardiya ve tam verimlilikle çalışıyor.

�� Bu fabrika şirketin diğer iştiraklerinin iş kollarını çok genişlettiği için beklentimizin üzerinde bir iç iş potansiyeli oluşturdu.

�� 2024’te başlamayı hedeflediğimiz 2.faz yatırımını öne çekerek start verdik.

�� 2.faz için inşaat hemen hemen bitme noktasında, eş zamanlı olarak da makinalar için sözleşme aşamasına geçtik.

�� Yıl bitmeden ya da 2024’ün ilk çeyreğinde 2.faz yatırımını tamamlayarak 2,5 GW’lık bir kapasiteye ulaşarak Türkiye’nin en büyük panel üreticilerinden biri olacağız.

�� Sadece Türkiye ile kısıtlı kalmak istemiyoruz. Almanya’da bir yatırım kararı aldık, fizibilite çalışmalarımız tamamlandı, fabrikanın yeri ve ortaklık yapısıyla ilgili kararlar verildi.

�� 2024 yılı muhtemelen Almanya’da panel üretmekle ilgili bazı aksiyonları aldığımız bir dönem olacak.

7. ALINTIDIR...

â–«ï¸ TRANSFORMATÖR:

�� Transformatör üretim kapasitemizin müthiş bir hızla artmasını bekliyoruz ve bu konuda sürekli yatırım halindeyiz.

�� Transformatör imalatına 2022 başında başladık.

�� Önceliğimiz 2500 trafo üreterek grup içerisindeki transformatör talebini karşılamaktı fakat yurt dışından aldığımız talepler ve dünyada savaşla beraber tetiklenen enerji kriziyle birlikte hızlı bir kapasite artırımı ihtiyacımız doğdu.

�� Anlık olarak 10.000 trafo üretim kapasitesine sahibiz, hedefimiz 2024’ün sonunda 25.000’e ulaşmak.

�� Sadece kapasite artırımıyla kalmayıp bunu çeşitlendirmekte istiyoruz.

�� Şu anda belirli ülkeler için üretim yapıyoruz. Bunun Avrupa ve Afrika başta olmak üzere hemen hemen her ülkeye yayılmasını ve ülkelerin şartnamesine göre trafoda çeşitlilik kazanmak istiyoruz.

�� Orta gerilim reaktörler ve kuru tip trafolarla ilgili çalışmalar yapmak istiyoruz. Bunları da tamamladığımızda orta gerilimde transformatör segmenti için üretmediğimiz bir ürün kalmayacak.

�� Güç trafosuyla ilgili yatırımımızı çok hızlı yapacağız. Hedefimiz haziran-eylül arasında bu yatırımı tamamlamak.

�� Bu fabrikanın ilk ve en büyük müşterisi #GESAN olacak.

�� #GESAN için 30’a yakın bir backlog biriktirmiş durumda.

â–«ï¸ KUR RİSKİ VE İHRACAT KALEMİ:

�� Kura yönelik riski minimize edecek bir politikamız var.

�� Kur riski taşımayacak şekilde pozisyon alıyoruz.

�� Satışlarımızda maliyetlerimizde ağırlıklı olarak döviz cinsinden.

�� İhracat ile iç pazar arasında arasında bir denge sağlamaya çalışıyoruz.

�� Tamamen ihracata yönelmeye çalışmıyoruz. İç pazardaki varlık ve büyüklüğümüzü korumak istiyoruz.

�� Türkiye’de yatırımların yavaşladığı dönemlerde ihracata verdiğimiz ağırlık ve oraya yönelttiğimiz kapasiteyi artırıyoruz.

Sayfa 135/177 İlkİlk ... 3585125133134135136137145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •