Sayfa 136/214 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186 ... SonSon
Arama sonucu : 1712 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. Kaç kez kazanabileceğinizi görmek için kaybetme ve kazanma olasılıklarını hesaplamalı ve kaybetme olasılığı olan zamanları kazanma olasılığı olan zamanlardan çıkarmalısınız. Mükemmel değil, ama işin özü bu.” Warren Buffet

Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku
    Sevgili arkadaşlar program aboneliğimin son gününde süprizi yaptı banada.

Egeen yerine Froto koymuş.. ve son 4 ayı birden değiştirmiş. Sanki onlarda da froto varmış gibi hesap yapmış.
    O değil aldığımdan beri %10 yükselen egeeni çıkartıyor genel olarak tüm kağıtlar en kötü %8-9 yaptı. Bir tek TTRAK %0.33 yaptı bari onu çıkarda öyle al fotoyu bir işe yarasın..

Ben bu kağıtları zaten alırdım sıkıntı değil diyordum ama son dakika bu gol olunca açıkçası midem bulandı birazcık.
    bu topicdeki daha önceki yazılarımı okursanız.

endeks ralli değil sürekli düşerken ki zamanlarda ise. o hisseleri size EN TEPEDEN aldırmış olacak olan bir programdır.

ama sıkı dur

daha sonraki güncellemelerde ise o aldırmış olduğu hisseleri göremeceksin.

onun yerine

DAHA AZ KAYBETTİRMİŞ HİSSELERİ koyacak ekranına.

ama sen çoktan o hisseleri almış olacaksın geçmişte.

artık repaint yapıp yapmıyor saçmalığını bir kenara bırakalım ve topicin başındaki safsata olan karların en fazlaa % 10 nu alabilirsiniz.

size değişmeyen bir kural vereyim.

istediğiniz üst düzey ceo ya sorabilirsiniz bu dediğimi.

kazanç hedefiniz nedir diye.

FAİZ + 1 puan hedef tir.

ve tüm dünyada tüm büyük milyar dolar üreten şirketler fonlar aklınıza ne geliyorsa.

senede % 10 net kar edenler çok büyük başarı yakalamış gibi hisselerler.

bu söylediğimi sadece düşünün.

yinede bildiğiniz yolu izleyin.

yeter
    .....

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu topicdeki daha önceki yazılarımı okursanız.

endeks ralli değil sürekli düşerken ki zamanlarda ise. o hisseleri size EN TEPEDEN aldırmış olacak olan bir programdır.

ama sıkı dur

daha sonraki güncellemelerde ise o aldırmış olduğu hisseleri göremeceksin.

onun yerine

DAHA AZ KAYBETTİRMİŞ HİSSELERİ koyacak ekranına.

ama sen çoktan o hisseleri almış olacaksın geçmişte.

artık repaint yapıp yapmıyor saçmalığını bir kenara bırakalım ve topicin başındaki safsata olan karların en fazlaa % 10 nu alabilirsiniz.

size değişmeyen bir kural vereyim.

istediğiniz üst düzey ceo ya sorabilirsiniz bu dediğimi.

kazanç hedefiniz nedir diye.

FAİZ + 1 puan hedef tir.

ve tüm dünyada tüm büyük milyar dolar üreten şirketler fonlar aklınıza ne geliyorsa.

senede % 10 net kar edenler çok büyük başarı yakalamış gibi hisselerler.

bu söylediğimi sadece düşünün.

yinede bildiğiniz yolu izleyin.

yeter
    Şöyle düşünsek nasıl olur. Şimdi yanlış bilmiyorsam temettü oranının yüksek olması için fiyatın o hisseye göre düşük olması gerekiyor. Yani bu sistem bize yükselebilecek hisseleri gösteriyor bir nebze. Programı ben düzenli kullanmaya devam etsem ve Egeeni çıkardıya sistem onun yerine hemen froto alsam demekki onun bir tık daha fazla yükselme şansı var Bu şekilde programla savaşamazmıyız ?

4.  Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku
    Şöyle düşünsek nasıl olur. Şimdi yanlış bilmiyorsam temettü oranının yüksek olması için fiyatın o hisseye göre düşük olması gerekiyor. Yani bu sistem bize yükselebilecek hisseleri gösteriyor bir nebze. Programı ben düzenli kullanmaya devam etsem ve Egeeni çıkardıya sistem onun yerine hemen froto alsam demekki onun bir tık daha fazla yükselme şansı var Bu şekilde programla savaşamazmıyız ?
    Önce programın yapacağını varsaydığımız iyileştirmeleri beklemek iyi olabilir. Bence söylediğiniz yöntemin uygulanmaması için bir sebep yok.

5.  Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku
    Soyledıgın dogru savasabilirsin.

Nasıl yapacagını ve olacakları bahsedeyim.

TV Fk Gibi değerler fiyatla beraber değişir.

BUgun frotoyu ekledın dediğin gibi bunun yükselme ihtimalini diğerine göre daha yüksek görüyor sistem.

Yarın egeen %8 düştüğünde bak 1 ay sonra demiyorum yarın aslında egeen için frotoya göre daha cok yükselecek diyecek.
    Bir gün tekrar bas xxx hissesini listeye koyacak froto ve egeenı komple dısarı atacak.

Nasıl savasacaksın neredeyse her gün liste değişecek.

Neredeyse her gün bazı hisse TV si 3 ile listeye girecek ertesi gün 2,99 oldugu için liste dışı olacak.

Sen bir ayda bir bastıgın için tuşa aradaki değişen hisselerin hiçbirisini görmedin. Denk gelmedin.

Bir sürü hissenin her gun fiyatı düşüyor veya yükseliyor dolayısıyla aslında liste statik değil sürekli dinamik her gün her an değişiyor.

Ama programı 1 ayda bir calıstırdıgın için farkedemiyorsun. Bir veri terminalin varsa piyasa acıkken TV göstergesini aç.

TV göstergesinin fiyata göre düşüp yükseldiğini göreceksin.

Senin yönteminin dogru işleyebilmesi için programı her gun sonunda calıstırman ve değişen hisseleri değiştirmen lazım.

Ancak bugun froto aldırır yarın sattırır ertesi gün frotuyu tekrar aldırabilir.

Komısyonuna can dayanmaz. 1 ayda 1 basayım dediğinde de. YÜkselme ihtimali daha iyi olan hisseyi kaçıracaksın.

sen ayın 1 inde bastıgın için hep ayın 1 indeki tv oranı en yüksek yani düşmüş ve yükselme potansıyelı en güclü ama ayın 1 ine göre en güçlüleri cıkartacak sistem.

Senin yöntemini bir baskasıda aynı sekılde kullanmak istediğinde ve o kişide ayın 5 inden 5 ine basıyorsa tuşa. o kişi daha şanslı olabilir cunku ayın 5 indeki en yükselme potansıyelı olan hisseleri seçmiş olacak.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,756
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Soyledıgın dogru savasabilirsin.

Nasıl yapacagını ve olacakları bahsedeyim.

TV Fk Gibi değerler fiyatla beraber değişir.

BUgun frotoyu ekledın dediğin gibi bunun yükselme ihtimalini diğerine göre daha yüksek görüyor sistem.

Yarın egeen %8 düştüğünde bak 1 ay sonra demiyorum yarın aslında egeen için frotoya göre daha cok yükselecek diyecek.
    Bir gün tekrar bas xxx hissesini listeye koyacak froto ve egeenı komple dısarı atacak.

Nasıl savasacaksın neredeyse her gün liste değişecek.

Neredeyse her gün bazı hisse TV si 3 ile listeye girecek ertesi gün 2,99 oldugu için liste dışı olacak.

Sen bir ayda bir bastıgın için tuşa aradaki değişen hisselerin hiçbirisini görmedin. Denk gelmedin.

Bir sürü hissenin her gun fiyatı düşüyor veya yükseliyor dolayısıyla aslında liste statik değil sürekli dinamik her gün her an değişiyor.

Ama programı 1 ayda bir calıstırdıgın için farkedemiyorsun. Bir veri terminalin varsa piyasa acıkken TV göstergesini aç.

TV göstergesinin fiyata göre düşüp yükseldiğini göreceksin.

Senin yönteminin dogru işleyebilmesi için programı her gun sonunda calıstırman ve değişen hisseleri değiştirmen lazım.

Ancak bugun froto aldırır yarın sattırır ertesi gün frotuyu tekrar aldırabilir.

Komısyonuna can dayanmaz. 1 ayda 1 basayım dediğinde de. YÜkselme ihtimali daha iyi olan hisseyi kaçıracaksın.

sen ayın 1 inde bastıgın için hep ayın 1 indeki tv oranı en yüksek yani düşmüş ve yükselme potansıyelı en güclü ama ayın 1 ine göre en güçlüleri cıkartacak sistem.

Senin yöntemini bir baskasıda aynı sekılde kullanmak istediğinde ve o kişide ayın 5 inden 5 ine basıyorsa tuşa. o kişi daha şanslı olabilir cunku ayın 5 indeki en yükselme potansıyelı olan hisseleri seçmiş olacak.
    Bende 1;5. Aydır değişim yok..hisselerim vesbe,tcell,Aygaz,petun; ecil.. ama ben BIST 100 ve sınai seciyorum.tabii ozsermaye kar..fk, cari oran,efk oranları nida kullaniyorum

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,756
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bende 1;5. Aydır değişim yok..hisselerim vesbe,tcell,Aygaz,petun; ecil.. ama ben BIST 100 ve sınai seciyorum.tabii ozsermaye kar..fk, cari oran,efk oranları nida kullaniyorum

Şu ana kadar tcell yüzde 13 getirisi var.. diğerleri şu anda pek getirisi olmadı.vesbede eksideyim.toplamda da yüzde 3 civarı artidayim.

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku
    Sevgili arkadaşlar program aboneliğimin son gününde süprizi yaptı banada.

Egeen yerine Froto koymuş.. ve son 4 ayı birden değiştirmiş. Sanki onlarda da froto varmış gibi hesap yapmış.
    O değil aldığımdan beri %10 yükselen egeeni çıkartıyor genel olarak tüm kağıtlar en kötü %8-9 yaptı. Bir tek TTRAK %0.33 yaptı bari onu çıkarda öyle al fotoyu bir işe yarasın..

Ben bu kağıtları zaten alırdım sıkıntı değil diyordum ama son dakika bu gol olunca açıkçası midem bulandı birazcık.
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku

Yanlış anlamadıysam üstteki iletide 4 AYDA İLK KEZ değişiklik olmuş, alttaki iletide ise henüz değişiklik YOK....

Ben SADECE TV KULLANILAN formülle oluşturulan portföylerde DAHA SIK HİSSE DEĞİŞİMİ olmasını bekliyordum aslında.....

Sayfa 136/214 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •