Sayfa 14/303 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 2419 madde; 105 - 112 arası.

Konu: The last of the mohicans

S&P ve DOW JONES'ta kısa vade 1 minor zirve kaldı.

Uzun vade sayımları da bitti.

2009'dan beri süren yükseliş trendi 8 yılda bitiyor.

Bakalım Mart ve sonrası neler olacak?

KISA VADE...

UZUN VADE...

DUHUL : 1999

2. Herkese bol kazançlar dilerim.

DAX...

KISA VADE...

3 MİNOR zirve kaldı.

12.400 geçse de geçilmese de 9 yıllık trend bitiyor.

Ben 12.400 geçemeyeceğini düşünüyorum.

Çünkü uzun vade sayımı bunu gösteriyor.

Geçse de akıbeti yine aynıdır.7500'e kadar düşebilir.

KISA VADE...

UZUN VADE...

BOVESPA...

Bugün sambacılar kapalı idi.

Sayımlar dün bitti.

KISA VADE...

ORTA VADE...

UZUN VADE...

5. Mohikan hocam

Çok teşekkür ederim...
    Burada yazdıklarım tamamen kendi senaryolarımdır YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    çünkü USD bazında Sv Mohikan'ın hedeflerinin görülme zamanı yaklaşıyor,
    en fazla 1 sene bekleriz diye düşünüyorum.
    2017 rölanti ve son vurgun yılı,
    2018 ise çöküş.
    Belki 2017 üçüncü yarı bile başlayabilir.
    Ama önce zirvelerin görülmesi gerektiğini düşünüyorum.
    SP500 2400-2500 ü, Dow 21000-23000 ü görsün önce.
    Güç yeterse tabi. Zorlarlarsa olmayacak bir şey değil.
    Son altın vuruş, dile kolay, coşku zirvede olmalı.
    Nacizane okuyup mantığıma yatan durumları sizlerle paylaşmak istedim ....

VIX endeksi ( Amerikanda işlem gören “korku endeksi”)
    Volatilite artıyorsa
    1)Talep artıyordur
    2)Korku artıyordur
    Volatilite genelde düşüşlerde daha çok artar, çünkü düşüşler çok daha sarsıcıdır.

Önümüzdeki günlerde borsalar eğlenceli olacak.
    Trump şu anda çok seviliyor, endeksler gerilemeye başladığında aynı popülarite devam edecek mi tartışılır.
    Her gün yeni zirve yapan ABD borsalarında nihai zirve civarına gelmiş olma ihtimalimiz giderek artıyor.
    ABD borsalarındaki bir satışın etkisi çeşitli ölçülerde diğer borsalara da olacaktır. Bize etkisi özellikle düşüş dönemlerinde çok daha fazla oluyor.
    Bizim piyasanın da her ne kadar finansal okur yazarlık yok dense de dışarıdaki algılamaya benzer hareket ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Piyasamızda da korkuya yatırım çok popüler, DB Varant verisinden derlediğimiz rakamlarda açıkça görülüyor, yatırımcı endeks yükseldikçe put almış şimdi kuzu kuzu itfayı bekliyor:

Şubat ayı vadeli kontratların vadesi dolmadan endekste (BİST) bir hareket zor, vade bitecek bu kontratlar değersiz itfa edecek ondan sonra düşüşler alım fırsatı olarak değerlendirilmeye cesaret geri gelmeye başladıkça endeks de düzeltme yapmaya / düzeltmeyi hızlandırmaya devam edecek.

XIV / VXX fiyat hareketleri korkma / kork paritesi de önemli, parite korku lehine geliştiğinde öncü gösterge olarak dikkate almak gerekir.

7.  Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    Çanak hedefi 4.20 ama burayı göremez diye düşünüyorum.

3-4 minor zirvesi kaldı.
    doğru hisse 1.40 iken birileri 1.80 i görmez diyordu ama hisse 3.20.daha yolumuz uzun yarısına gelmedik

Elimdeki tüm hisselerle vedalaştım, zaten %4 kalmıştı,
    artık VIOP işlemleri yapacağım sadece.

Alıntı Originally Posted by citiwan Yazıyı Oku
    Nacizane okuyup mantığıma yatan durumları sizlerle paylaşmak istedim ....

VIX endeksi ( Amerikanda işlem gören “korku endeksi”)
    Volatilite artıyorsa
    1)Talep artıyordur
    2)Korku artıyordur
    Volatilite genelde düşüşlerde daha çok artar, çünkü düşüşler çok daha sarsıcıdır.

Önümüzdeki günlerde borsalar eğlenceli olacak.
    Trump şu anda çok seviliyor, endeksler gerilemeye başladığında aynı popülarite devam edecek mi tartışılır.
    Her gün yeni zirve yapan ABD borsalarında nihai zirve civarına gelmiş olma ihtimalimiz giderek artıyor.
    ABD borsalarındaki bir satışın etkisi çeşitli ölçülerde diğer borsalara da olacaktır. Bize etkisi özellikle düşüş dönemlerinde çok daha fazla oluyor.
    Bizim piyasanın da her ne kadar finansal okur yazarlık yok dense de dışarıdaki algılamaya benzer hareket ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Piyasamızda da korkuya yatırım çok popüler, DB Varant verisinden derlediğimiz rakamlarda açıkça görülüyor, yatırımcı endeks yükseldikçe put almış şimdi kuzu kuzu itfayı bekliyor:

Şubat ayı vadeli kontratların vadesi dolmadan endekste (BİST) bir hareket zor, vade bitecek bu kontratlar değersiz itfa edecek ondan sonra düşüşler alım fırsatı olarak değerlendirilmeye cesaret geri gelmeye başladıkça endeks de düzeltme yapmaya / düzeltmeyi hızlandırmaya devam edecek.

XIV / VXX fiyat hareketleri korkma / kork paritesi de önemli, parite korku lehine geliştiğinde öncü gösterge olarak dikkate almak gerekir.

Ellerine sağlık Dostum,
    Mart ayında artık en azından 86xxx lerin görülmesi gerek diye düşünüyorum ama sonrasında 1 yukarı daha beklentim var.
    Çökmeyi bundan sonra bekliyorum.
    Yani sonuç olarak hemfikiriz sadece zamanlama konusunda ben biraz daha zaman olduğunu düşünüyorum.

Bu arada düşüncelerini okumak, analizlerini görmek beni çok sevindirir.
    Lütfen daha sık yaz. Özellikle varantlar konusunda daha sık bilgi verirsen yön konusunda elimizde bir veri daha olur,
    bazen yoğunluktan atlıyoruz.
    Son düzenleme : JAS; 22-02-2017 saat: 10:37.

Sayfa 14/303 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •