Sayfa 1416/2133 İlkİlk ... 416916131613661406141414151416141714181426146615161916 ... SonSon
Arama sonucu : 17058 madde; 11,321 - 11,328 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Benim anlamadığım ,nasıl oluyor da spotta Garanti yatırım neredeyse her gün en iyi alıcı
    parayı darphaneden mi getirip getirip alıyor

2.  Alıntı Originally Posted by onuncu köy Yazıyı Oku
    Özgür Demirtaş maalesef ekonomist değildir. Şov konusunda iyi.
    şurada bir şey paylaşıyoruz hemen şovcu bilmem ne ,
    ne oldu böyle dediğin de , kendine öz güvenin mi arttı ekonomist değilmiş , finansçı vay be ne müthiş derin bilgiyi yakaladın

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Eurobond faizi 12 lere dayanmış Osman Hoca devlet tahvil faizlerinin düşmesini bekliyorum demiştir belki
    Bu arada Osman hoca twitter alemine yeni katıldı , özgür hoca gibi popüler değil takipçisi pek yok , bu günkü faiz indirimiyle de bir şeyler yazmış , takip etmek isteyenlere duyurulur
    Tahvil faizlerinin düşmesi ve getiri eğrisinin anormal hale gelmesinden doğan sermaye kazancından bahsediyor o konuşmasında. Bunu kullansam çok iyi para yapardım demekte. Mantığı da devletin bu kadar yüksek borçlanmayla gidemeyeceğinin bellli olması.

4.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    şurada bir şey paylaşıyoruz hemen şovcu bilmem ne ,
    ne oldu böyle dediğin de , kendine öz güvenin mi arttı ekonomist değilmiş , finansçı vay be ne müthiş derin bilgiyi yakaladın
    Ekonomiye firma gözüyle bakmak sizi yanlışa götürür. Kendi konuşmaları maalesef bunun ötesine geçemiyor. Bu sebeple ciddiye alınacak biri değil. Evet bunu çoğu kimse bilmediği için ne derse onaylayan bir grup var ve bu yüzden bilgi değerli.

https://www.cnbc.com/2022/08/18/turk...0percent-.html

Turkey shocks markets with rate cut despite inflation near 80%

-Turkey's central bank shocked markets Thursday with a cut to its benchmark policy rate, despite inflation in the country sitting near 80%.

-The country's main policy rate, which had been at 14% for the last seven months, was cut to 13% in a complete mismatch to what other central banks are doing around the world.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/me...-ediyor/666605

Merkez Bankası harikalar yaratmaya devam ediyor!

7. Sizce dolarin gercek degeri kactir?

Mesela icinde bulundugunuz sanayi endustri iskolunda fiyatlara bakarak enflasyonu dikkate alarak soyle olmali diyebilirmiyiz?

Ozellikle ihracat ve ithalatla ugrasanlar ne dusunuyor merak ediyorum

8. ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet borsada değişik şeyler oluyor.

Bütün borsa eşrafı 2750 endeks civarı nakite dönmeye başladı.

2850 civarı zaten kimsede mal kalmadı bütün yerli kurumlar malı boşalttı.

Normalde 2 3 gün taban yapması gereken yere gelmiş idi. Tam o ara tersine tersine sert yükselmeye başladı. Her türlü haberi gün içi çok sert hareketlerle düzeltme şekline sokarak, beni bile ara ara short pozda çarpa çarpa yükseldi ve hala gidiyor. Bankalar dinleniyor sanayi o dinleniyor havacılık. Beklenmedik bir anda değişik bir ralli başladı.

Tabi bu hareketi ancak yeni para yapabilirdi - geçen hafta giriş 270 milyon dolar ama bu hafta daha yüksek rakam olsa şaşırmam. Ha orada ha burada döner derken hala gidiyor.

Beni bilen bilir ülke ile ilgili görüşüm ayrı olmakla beraber çok uzun zamandır borsanın inanilmayacak kadar ucuz seviyelerde malum nedenlerle kalmasına üzülüyor idim bunlarda özellikle 2 sent üstü kalıcı endeks ve güçlü yabancı girişi olursa ne olursa olsun mutlu olurum. Yabancı oranı tarihi dibinden dönüyor. Gördük ki kurumsal yabancı yatırımcı yokken borsa tam bir çakallar arenası. Bu anlamda umarım bu da geçici bir bahar değildir ve kalıcı giriş vardır diyelim, izleyelim.
    Dış politikada olduğu gibi ekonomide de eskiye dönüş sinyali verecek bir karar alsalardı anlardımda, herkesin tersine politikaları büyük bir inançla sürdürürken yabancı neden geldi onu anlamadım.
    Belki anlamaya da gerek yok. Sonuç olarak getiri elde edildiği sürece nedenlerin bir önemi yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1416/2133 İlkİlk ... 416916131613661406141414151416141714181426146615161916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •