Sayfa 144/226 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194 ... SonSon
Arama sonucu : 1803 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: CELHA - Çelik Halat

1. bu şirket doğan holdingin değil mi
    medya grubunu Demirören e milyar dolara satan adamın şirketinin döviz borcu olsa ne olur ki?

2.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    bu şirket doğan holdingin değil mi
    medya grubunu Demirören e milyar dolara satan adamın şirketinin döviz borcu olsa ne olur ki?
    İşin içinde aydın varsa her turlu fılm doner )

LG-H960 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. İşin içinde Aydın Doğan yoktur.Adam elindeki paraları saymaktan üç kuruşluk Çelik Halat hisseleriyle mi oynayacak?İşin içinde tamamıyla şirketin bizzat başındakiler olabilir.

4. Rezil dedim az demişim.

5. Net 8.870 milyon Euro borcu hiç ödemediğini düşünelim; 30 Haziran 30 Eylül arası Euro başına 1.643 TL borç arttı demektir.Buna göre; 1,643x8.870=14.573 milyon TL borç arttı demektir.
    6 aylık kar 13,2 Milyon TL olduğuna göre 14,573-13,2=1,353 milyon TL zarar yazar.Şimdi;3 üncü çeyrekte 4 milyon kazansa,
    4-1,353= 2,647 Milyon TL toplam 9 aylık karı gelirse şaşırmam.
    Evet kar beklentim; borcu daha yüksek kurdan ödemediğini varsayarsak ,9 aylık kar rakam toplamını 2,5 - 3 milyon TL arası bekliyorum.

Sadece bir tahmin ve sadece beni bağlar.

6. İçini incelemediğiniz bir şirket ezbere böyle değerledirilirmi ya sizin dediğiniz gibi değilse ve birileri sizi önemseyip satarsa ne olur.Diyeceksinizki ben özgürüm istediğimi yazarım. Ama bu şekil de değil.

7.  Alıntı Originally Posted by para Yazıyı Oku
    Rezil dedim az demişim.
    Böyle mi yazmamı isterdiniz?

Ben onca senette onca yorumlar yazarım ama sizinki gibi bir tepkiyle hiç karşılaşmadım.Tabiiki bunu elbet eleştiri olarak alıyorum.Eleştiri olumlu olumsuz herkesin hakkı.Ama Şirketin içini nereden biliyorsunuz? diye yazmışsınız.Benim ajanlarım yok ki,şirketin içini bileyim.O zaman hiçbir şirket hakkında yorum yazmamamız gerekiyor.
    Biz şirketi vergi dairesi ve SPK'ya sunduğu verilerden inceliyoruz.Özellikle belirttiğim "sadece bir tahmin ve sadece beni bağlar" notumu değerlendirmediniz sanırım.
    Elimde yüklü miktar senet var ve bugün de aldım.Elimizde senet var diye burada insanları kandıralım mı? hayallerimizi mi yazalım?
    Oysa sizin yorumlarınıza bakıyorum;"Rezil dedim,az demişim" peki bu mu yorum? yatırımcıyı tedirgin eden hangi yorum?
    Oysa benim yazdığım borcuna göre ve şartlı olarak,şayet ödememişse cümlesini düşüp,bir de 3 ncü çeyrekte edebileceği tahmini karı da hesap ederek Euro artışından yaptığı zarar hesabıyla bir kar değeri çıkardım ortaya.Ve bu değer,yapabileceği en düşük kar değeri olabilir.Ama borcunu Euronun artacağını hesap edip erkenden ödemişse kar rakamı yükselecektir.Bence siz yorum yapacaksanız lütfen samimi ve somut birşeyler yazın. Rezil kağıt,rezil patron,yorum anlamı taşımıyor bence.

8. Evet rezil ben tek bu şirkete bakarak söylemedim bütün gurup şirketlerine bakın spakülatörlerin eline bırakılmış. Ben şunu açıklar bunu açıklar demedim insanların elinden almak için nelerin yapıldığını görüyoruz böyle büyük bir şirkete bu yakışırmı.Hissenin durduğu yer hacimsiz burasımı olmalı

Sayfa 144/226 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •