Sayfa 145/1002 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245645 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. %30 düşen bir yatırım aracının aynı fiyata geri gelmesi için düştüğü yerden %42 artması gerekir.

Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    Böylece kumpastan sonra %30 lar civarında olan düşüşün %24 nü geri almış olacaklar.

2. İpb yine terste kalmış -2.66 yapmış. Dolar düşerken de yükselirken de eksi getirmeyi bir şekilde başarıyorlar. Bu fondan zararin çıkması mümkün değil anlaşılan bugun satarım bir daha da bulaşmam. Yasaklı fonlarım arasına girdi.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Ppz'de likidasyon çok yüksek. Bence yatırımcı profili piyasayi en cok takip eden esnek kitle olduğu için (fil gibi) oldukça en önce ve en büyük çıkış ilgili fonda yaşandı. En kısa ve likit pozisyonda kalarak karı maksimize edemediler rakiplerine göre.

Dengesizlikler devam ettikçe bir cok likit fona yansımaya devam etmez umarım.
    Aslinda hyv , nrg gibi diger fonlara bakinca ppz nin portfoyu bayagi buyuk eli guclu. Digerlerine gore pazarlik imkani daha yuksek oldugunu dusunuyorum. Fakat geri kaliyor iste hyv , nrg gececegim saniyorum. Piyasada da bir yandan 25 - 26 faizler konusuluyor. Bankaya gidiyorsun musteri temsilcisi bizde yok diyor , inkar ediyor

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    İpb yine terste kalmış -2.66 yapmış. Dolar düşerken de yükselirken de eksi getirmeyi bir şekilde başarıyorlar. Bu fondan zararin çıkması mümkün değil anlaşılan bugun satarım bir daha da bulaşmam. Yasaklı fonlarım arasına girdi.
    Gzn fonu ile hareketleri cok benziyor.

Tufan Deriner beyi dinliyorum guven veriyor. Bu fon yoneticisi isi biliyor diyorsun ama diger rakiplerine bakinca fon hep ters hareket ediyor. Aslinda yonetici youtube da anlattigina gore rasyonel hareket ediyor ama piyasa cok karisik, ongorulemez diyor.

Bu kadar tutkulu olmamak baglanmamak gerekli bi fona ama yinede umutluyum. Yeni portfoy dagilimini en cok merak ettigim fon. Ayin 7 si gelsede incelesek.

4. Nkolay bono bile faizi 21 yapmış. gecelik beklemeler için ideal.

5.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    Döviz içerikli fonlar bugün de +%3.4 getirecek gibi.

Böylece kumpastan sonra %30 lar civarında olan düşüşün %24 nü geri almış olacaklar.
    Haklısınız arkadaşlar. hesabı yanlış ifade etmişim.

ITP İş portföy Teknoloji karma hissesi 21 aralık 2.402001 max.gördü.24 aralık 1.663197 min gördü.30 aralıkta 1.808365

Toplam düşüş tepeden max-min arası yaklaşık %30

En son 1.808365 fiyata göre yaklaşık %24

Hesapta %30 ve %24 doğru.İfade ederken yanlışlık olmuş özür dilerim.

6. Sn. Blackmirror büyüklük değil işlev konuşuyor bu aralar. Çünkü istikrar yok piyasada. 3,x milyardan 1'e doğru bir çıkış yaşandı ve yaşanıyor. Fonlar bunu yönetmek için likit kalmali. Bu yüzden de daha düşük faizli o/n; tpp veya ters repo gibi alanlara ağırlık vermek zorunda kalmışlar gibi.

7. Bu bilgisel güzel açıklamış durumu.
    https://twitter.com/CandirEgemen/sta...h3OiYxfyA&s=19

Biz de insanlarının emeklerini tasarruflarını kör kuyulara atan piyasa bozucuları tebrik edelim.

8.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Bu bilgisel güzel açıklamış durumu.
    https://twitter.com/CandirEgemen/sta...h3OiYxfyA&s=19

Biz de insanlarının emeklerini tasarruflarını kör kuyulara atan piyasa bozucuları tebrik edelim.
    Vakifbank dan hazine bonosu satin alarak %25 faiz orani alan bir arkadas var. Banka ve mevduat faizleri basliginda. Kimileri 26-27 oranlardan bahsediyor twitterda.

Ayrica sayin matac GSP basarili buluyor musunuz ? Temettu fonlari icerisinde DPT en basarili saniyorum. Yoksa ben mi yanlis hesapliyorum acaba ? Dun GSP ye 19 milyon TL giris olmus. Bunun sebebini merak ettim.

Temettu fonlari ALC , DPT ,GSP

Sayfa 145/1002 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •