Sayfa 148/2146 İlkİlk ... 48981381461471481491501581982486481148 ... SonSon
Arama sonucu : 17162 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @ deniz hocam,

Özellikle abd buyume öngörünüz için tebrikler...tahmini ilk paylaştığınız zaman katılmadığımı ve daha dusuk bir buyume beklediğimi yazmıştım.
    Ben de nezaketiniz için teşekkür ediyorum.

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Deniz Hocam bankalar mudilerin dolar ve gram altın hesabını çalıştırabilirler mi? Bostaki veya vadeli dolar hesabını?
    Mudilere bir getiri sundukları için doğal olarak -geri çekilme talepleri için tutulan küçük bir bölüm hariç -kasada tutmuyorlar,bankalar mudilere sundukları getirinin üzerinde bir kazanç sağlamaya çalışıyorlar.Dövizi kredi olarak dağıtıyorlar,altını ise daha ziyade merkez bankasına yatırmak zoruna oldukları zorunlu karşılıklar ve alacakları borçlarda teminat olarak kullanıyorlar.
    Son düzenleme : deniz43; 28-09-2018 saat: 05:48.

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Mudilere bir getiri sundukları için doğal olarak -geri çekilme talepleri için tutulan küçük bir bölüm hariç -kasada tutmuyorlar,bankalar mudilere sundukları getirinin üzerinde bir kazanç sağlamaya çalışıyorlar.Dövizi kredi olarak dağıtıyorlar,altını ise daha ziyade merkez bankasına yatırmak zoruna oldukları zorunlu karşılıklar ve alacakları borçlarda teminat olarak kullanıyorlar.
    Teşekkürler hocam demek ki doları ve altını fiziki olarak tutmak bankaların işine gelmez yanlız bir dolar 7 nin üzerindeyken paralara el koyacaklar yada kısıtlama getirecekker diye çektim bankadan fiziki tutuyorum.

https://www.federalreserve.gov/newse...l20180927a.htm

Fed başkanı Jerome Powell'ın dün akşam Rhode Island'da iş liderleri için yaptığı konuşma

Our economy is strong. Growth is running at a healthy clip. Unemployment is low, the number of people working is rising steadily, and wages are up. Inflation is low and stable. All of these developments are very good signs. Of course, that is not to say that everything is perfect.
    Ekonomimiz güçlü.Büyüme sağlıklı hızda koşuyor.İşsizlik düşük,çalışan kişi sayısı sürekli yükseliyor,ve ücretler yükseliyor.Enflasyon düşük ve istikrarlı.Elbette her şeyin mükemmel olduğunu söylemeyiz ama tüm bu gelişmeler güzel sinyaller.

As the economy has steadily gained strength, the Fed has been gradually returning interest rates closer to the levels that are normal in a healthy economy. We took another step on that path yesterday, with a quarter-point increase in short-term interest rates. These rates remain low, and my colleagues and I believe that this gradual return to normal is helping to sustain this strong economy for the longer-run benefit of all Americans.
    Ekonomi düzenli olarak güç kazanırken,Fed kademeli olarak faiz oranlarını sağlıklı bir ekonomideki normal seviyelere yakın hale döndürdü(döndürüyor).Dün ,kısa vadeli faiz oranlarını çeyrek puan arttırarak bu yolda bir adım daha attık.Bu oranlar hala düşük kalıyor.Meslektaşlarımız ve ben inanıyoruz ki;bu kademeli normale dönüş,tüm amerikalıların uzun vadeli yararına olarak ,güçlü ekonomiyi sürdürmeye yardım edecektir.

5. Deniz hocam gunaydin .Akbankin sendikasyon oranlari konusunda bizi aydinlatabilirmisin. Ornegin gecen senelerde libor orani neydi ? Turkbankacilik sistemi ortalamasi ne kadardi. Bu yeni alinan oran neyi ifade ediyor

(Not Akbank sendikasyonu ile ilgili diger bilgilendirme cok iyi oldu)
    Tesekkurler

Alıntı Originally Posted by frappe Yazıyı Oku
    Deniz hocam gunaydin .Akbankin sendikasyon oranlari konusunda bizi aydinlatabilirmisin. Ornegin gecen senelerde libor orani neydi ? Turkbankacilik sistemi ortalamasi ne kadardi. Bu yeni alinan oran neyi ifade ediyor

(Not Akbank sendikasyonu ile ilgili diger bilgilendirme cok iyi oldu)
    Tesekkurler
    1 Yıllık oranda 140 baz puan artış var (Dolar için 135'ten 275'e, Euro için 125'ten 265'e) , 2 yıllık vadede kredi alınmadı ama alınsaydı muhtemelen 1 yıllığa göre Libora 75 ya da 100 puan daha ilave gelirdi.İş bankası ve Garanti gibi büyük bankalar da akbank ile aynı oranlardan borçlanıyor.Küçük bankalar ise bilançosuna göre ilave bir fark ödüyor,0.50 veya 0.75 puan gibi.

Yeni oranlar aradan geçen 1 yıllık sürede Türkiye'nin(ve tabii bankaların da) rating kuruluşlarınca düşürülen kredi notları için rating kuruluşlarının raporlarında ifade edilen riskleri yansıtıyor( şirketlerin aşırı borçlu olması,kısa vadeli borçların yüksek oran tutması , yüksek cari açık,merkez bankasnın rezervlerinin düşüklüğü gibi...).

Agency Rating Outlook Date
    S&P B+ stable Aug 17 2018
    Moody's Ba3 negative Aug 17 2018
    Fitch BB negative Jul 13 2018
    Moody's Ba2 under review Jun 01 2018
    S&P BB- stable May 01 2018
    Moody's Ba2 stable Mar 07 2018
    Moody's Ba1 negative Mar 17 2017
    S&P BB negative Jan 27 2017
    Fitch BB+ stable Jan 27 2017
    S&P BB stable Nov 04 2016
    Moody's Ba1 stable Sep 23 2016
    Fitch BBB- negative Aug 19 2016
    Son düzenleme : deniz43; 28-09-2018 saat: 08:06.

7. Deniz hocam yuregine saglik

Alıntı Originally Posted by frappe Yazıyı Oku
    Deniz hocam yuregine saglik
    Teşekkür ederim.

Sayfa 148/2146 İlkİlk ... 48981381461471481491501581982486481148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz