Onemli Gunler Banner
Sayfa 148/214 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Açıklama hakkında bizi de bilgilendirirseniz sevinirim sn. human01. Repaint olayının simülasyonun başlangıç tarihi ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama Yaşar hoca'nın açıklaması çok iyi olacak.
    Bu konuda benim sahsi tecrubem olmadigi yonunde cunku, 02-10-17 de ayni gun calistirdigimda verdigi portfoyle, dun yine 02-10-17 tarihine gore calistirdigimda verdigi portfoy birebir ayni idi.
    Denk mi geldi? bilemem ama bence buraya kadar hersey yolunda

Birde su PETUN ve AYGAZ dan kurtulabilsek her seferinde portfoyun bas kosesindeler! Ama prensiplerimizden taviz vermeyecegiz, soz verdik degil mi
    Onceki portfoyde TCELL, PSDTC ve ALKA vardi ve zaten onlar diger ikisini baya amorti etti.
    Herkese bol kazanclar,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
     Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Açıklama hakkında bizi de bilgilendirirseniz sevinirim sn. human01. Repaint olayının simülasyonun başlangıç tarihi ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama Yaşar hoca'nın açıklaması çok iyi olacak.
    Dostum sordum..3 er ayliklar halinde bir defa portföy olusturduktan sonra 3 ay aynı hisselerle gidilip 3 ay sonra yine aynı başlangıç tarihinden yapıldığında aynı hisselerin çıkacağını belirtmiş .

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Dostum sordum..3 er ayliklar halinde bir defa portföy olusturduktan sonra 3 ay aynı hisselerle gidilip 3 ay sonra yine aynı başlangıç tarihinden yapıldığında aynı hisselerin çıkacağını belirtmiş .

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Cevap için teşekkürler

4. günaydın arkadaşlar.
    bu ay sonuna doğru temettü dağıtan şirketlerden hisse almak sizce ne kadar mantıklı. vurkaç takdiği tutar mı?

5.  Alıntı Originally Posted by Renas Yazıyı Oku
    günaydın arkadaşlar.
    bu ay sonuna doğru temettü dağıtan şirketlerden hisse almak sizce ne kadar mantıklı. vurkaç takdiği tutar mı?
    En azından 3 sene boyunca ve aralarından seçeceğiniz senetler 10'un altına inmedikçe bu döngüyü sürdürmek gerek. Vur kaç pek mantıklı değil.

6. Arkadaşlar selamlar bugün 2. ayımız doldu. 1.ay sonunda %12 civarı karımız vardı 2 ay boyunca hergün tarama yaptım 1 sefer repaint ile karşılaştım ve karşılaştığım gün 10 adet hisse olan portföyümü 11e taşıdım değişen hisseleri eşit bölüp. Firma ile birçok görüşmeme olumlu dönüşler aldım ama en son repaint lie ilgili inceleyeceğiz dediler dönüş yapılmadı. Bende sistem kafama yattığından ve ne olursa olsun sonuna kadar denemeye karar verdiğimden yenilemedim tekrardan üyeliği. 60 gün herakşam tarama yaptım 1 kere repaint yaptı ve değişmedi oda. Önümüzdeki ay 3. ayım dolunca programı alıp yeni hisseleri seçicem. 15gün önce elimdeki lotları 2ye katladım ama hemen hemen fiyatlar kafa kafaydı maliyet yükseltmedim elime nakit geçince 1 tur daha katlamayı düşünüyorum ondan sonra hiç ellemeyeceğim.

2.ay sonunda karımız %4.45e indi.

7. Arkadaşlar yalnız repaint yapıp yapmadığını bu günkü listelerdeki şirketlere bakıp anlayamazsınız . Şu an listelerin değişmesinin tek sebebi fiyatın değişiyor olması . repainti anca önümüzdeki sene şirketler temettü verip vermeyeceklerini açıklamaya başladıklarında anlayabilirsiniz. yada 2016 da temettü vermeyip 2017 de yüksek temettü veren bir şirket varsa o zaman anlama şansınız var.

8. Sayın Yaşar Erdinç'in yazdığı 2 kitabının PDF formatında indirme linkleri aşağıdadır :

https://www.bilgeyatirimci.com/2014/...gulaniyor-pdf/

https://www.bilgeyatirimci.com/2017/...siz-pdf-indir/

Sayfa 148/214 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •